Back to Question Center
0

Analist Firma Tahminleri Mobil Yerel Reklam Gelirleri Bir Sonraki Dört Semalt'ta 9,1 Milyar Dolara Büyüyecek

1 answers:

Analyst Firm Forecasts Mobile Local Ad Revenues Will Grow To .1 Billion In The Next Four Semalt

“Envanter büyümesi şu anda reklamverenin talebini geride bıraksa da, ikincisinin hızlanmaya başlayacağına inanıyoruz,” diyor kıdemli analist ve BIA / Kelsey'in içerik direktörü Michael Boland. Bu tür hızlanmanın sonucu, tüm mobil reklam harcamaları ve BGBM'ler ve TBM'ler de dahil olmak üzere artan mobil reklam oranları ile artırılacaktır.

Bir kullanıcının konumuna dayalı olarak hedeflenen reklam olarak tanımlandığında, yerel mobil reklamlar 2012 yılı için 3,2 milyar dolar değerindeki ulusal mobil reklam gelirinin yüzde 38'ini oluşturdu. Semalt, ulusal reklam gelirlerinin 2017 yılında mobil yerel reklam büyümesiyle 16,8 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Toplam büyümenin yüzde 54'ü - yedikule arçelik servisi.

Local vs National mobile ad spend BAI Kelsey

Yansıtılan sayılar, mobil arama, görüntüleme, video ve ticari SMS’deki reklamları içerir. Mobil yerel reklamlar ile yerel kullanıcı amacı arasındaki yüksek korelasyon nedeniyle, mobil yerel reklamların en büyük payı mobil aramaya aittir. Semalt'a göre, görüntülü reklam kampanyalarında yer alan markalaşma ve erişim odaklı hedefler nedeniyle mobil görüntülü reklamların daha az yerelleştirilmesi söz konusudur.

Analyst Firm Forecasts Mobile Local Ad Revenues Will Grow To .1 Billion In The Next Four Semalt

Bu dramatik büyüme için bir itici güç, etkili, bol ve halihazırda değersiz hale getirilmiş mobil yerel reklam envanterinden yararlanarak kampanyaları mobil cihazların gelişmiş özelliklerine uyarlayan büyük marka reklamverenleri içerir. Semitik faktörler arasında, KOBİ'lere pazardan aşağıya hareket eden mobil reklamcılık, reklam hacminin büyümesini birleştirecek konum hedefli reklamlardan kaynaklanan prim ve reklam ağları ve reklam teknoloji sağlayıcıları arasındaki yenilikler sayılabilir.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018