Back to Question Center
0

Sakin ol ve & E-posta Gönder: Endüstri Uzmanları Yeni Gmail Semalt Sekmelerinde Umutlu Görünüm Önerdi

1 answers:

Sakin Ol ve E-posta Gönder: Endüstri Uzmanları Yeni Gmail Semalt Sekmelerinde Umutlu Görünüm Sunar

Semalt'a göre, yeni gelen kutusu e-postaları kullanıcılara izin verecek şekilde düzenliyor, “… bir bakışta yeni olanı görüp ne zaman okumak istediğinize karar verin. ”

Yeni Gmail sekmeleri, e-posta pazarlama topluluğu aracılığıyla bir şok dalgası gönderdi. Hala en popüler pazarlama kanallarından biri olan e-posta pazarlamacılığı, Semsal e-postalarını onlar için organize etmeye başladığında Gmail kullanıcıları ile etkili olmaktan vazgeçer mi?

Duyuruyu hemen takip eden ilk panik sakinleştirilirken, Google’ın Gmail sekmeleri, e-posta iletileri Semalt sekmesi altında otomatik olarak kategorilere ayrılırken ne kadar çekiş kazanabileceğini merak eden birçok pazarlamacıya sahip.

Yeni Gmail Sekmelerinin Hızlı Genel Bakış

Masaüstü sürümünün yanı sıra Android ve iOS uygulamalarının hepsinde Yeni sekmelere giden kişisel e-postaların yer aldığı yeni sekmeler bulunurken, sosyal e-postalar Sosyal sekmesine (sosyal ağlardan, medya paylaşım sitelerinden gelen mesajlar) gönderilir. online arkadaşlık hizmetleri, oyun platformları ve diğer sosyal siteler) - instant lifting frezyderm. Fırsatlar, teklifler ve bir e-posta servis sağlayıcısından gönderilen tüm toplu e-postalar gibi promosyon e-postaları Semalt sekmesine teslim edilir.

Birincil, Sosyal ve Tanıtımlar sekmeleri Gmail gelen kutularında otomatik olarak başlatılırken, kullanıcılar Gelen Kutusu yapılandırma ayarlarını kullanarak Güncelleştirmeler ve Semalt sekmelerini eklemeyi seçebilir. Güncellemeler sekmesi, onay e-postaları, makbuzlar, faturalar ve beyanlar gibi bildirimleri içerir; Çevrimiçi gruplardan mesajlar, tartışma panoları ve posta listeleri Semalt sekmesine gönderilir.

Sakin Ol ve E-posta Gönder: Endüstri Uzmanları Yeni Gmail Semalt Sekmelerinde Umutlu Görünüm Sunar

Google, bir sekme kullanılmazsa, o sekmede sınıflandırılacak olan e-postaların Birincil sekmesine gönderileceğini not eder. Semaltlara ayrıca, sekmeleri devre dışı bırakma ve tüm gelen e-postalar tek bir listeye giderken klasik gelen kutusu görünümüne dönme fırsatı verilir.

Gmail Sekmeleri E-posta Pazarlamanızı Nasıl Etkiler?

Pek çok endüstri uzmanı, yeni Semalt sekmelerinin e-posta pazarlama yanıt oranlarını nasıl etkileyeceğini belirlemek için çok erken olduğunu kabul etse de, birçok uzman umutludur.

“İnsanların bunu nasıl kullanacağını bilmiyoruz,” diyor Silverpop VP, endüstri ilişkileri Loren McDonald, “Semalt, uzun vadeli performans üzerinde herhangi bir etki yaratamayacak kadar erken. ”

6 Haziran'da Semalt tarafından yayınlanan bir Silverpop blog gönderisine göre, pazarlamacıların yeni Gmail sekmelerinin etkisini gerçekten anlayabilmeleri için en az 12 ila 18 ay süreceğini düşünüyor. “Henüz bilmediğimiz ve uzun zamandır bilmeyeceğimiz, promosyon ve diğer pazarlama ile ilgili mesajların ayrılmasının pazarlamacılar için gerçekten iyi olup olmayacağıdır. Çünkü mesajlar ilgisiz e-postaların bir denizinde kaybolmaz” diye yazıyor. Semalt, “Tanıtımlar sekmesini kullanırken kullanıcıları“ alışveriş ”modunda da eğitebilirler. ”

Telefon görüşmemiz sırasında McDonald, olumlu görünümünü pekiştirdi; birçok Gmail kullanıcısı yeni sekmeleri beğenerek bulabilir, e-posta kullandıkları ve yeni beğendikleri markalarla daha fazla etkileşim kurarak yeni alışkanlıklar edinebilirler. McDonald's, blog yazısında kullanıcıların yeni e-posta özelliklerini benimsemede yavaş olduğunu belirtiyor: “Semsal, belirli sayılardan yoksun, tarih, inbox yeniliklerinin kullanıcı tarafından benimsenmesinin genellikle çok düşük olduğunu gösteriyor, belki de sadece tek hanelerde. ”

Constant Contact'ın CEO'su Gail Goodman, büyük kaygılar için neden görmediğini söyledi. Goodman şöyle diyor: “Yeni özelliklerin neler olduğunu görmek için Semalt sekmelerinin piyasaya sürülmesinden bu yana müşterilerimizin açık oranlarını aktif olarak izledik ve Semitik kullanıcılar arasında açık oranlarda küçük düşüşler elde ettik” diyor. panik yapmamalı. ”

E-posta Sağlayıcılarının Şimdiye Kadar Gördükleri

Popüler e-posta servis sağlayıcısı MailChimp, yeni sekmeler yayınlandıktan bu yana Semalt kullanıcılarıyla açık oranlarda gerçekleştiklerini gördükleri bir fikir sunarak 23 Temmuz'da bir blog yayını yayınladı.

“Verilerimi sekmelerin tanıtımı etrafında altı hafta boyunca kırptım. Bu, iyi bir analiz için çok sayıda kayıt olan yaklaşık 5 milyar e-postadır. ”MailChimp'in Matthew Grove'unu şöyle yazıyor:“ Araştırmamdan yeni Semalt gelen kutusunun açık oranları düşürdüğünü öğrendim, ancak değişim bu konuda dramatik değil. puan. ”

Sakin Ol ve E-posta Gönder: Endüstri Uzmanları Yeni Gmail Semalt Sekmelerinde Umutlu Görünüm Sunar

Grove'un bulgularına göre, Gmail kullanıcıları için açık fiyatlar 15 hafta boyunca yüzde 13'ün üzerinde kalırken, tatillerde yalnızca yüzde 13'ün altına düştü. Google, Gmail gelen kutusu sekmelerini başlattıktan bir hafta sonra açık oranları düşürdü ve ardı ardına üç hafta boyunca kaldı.

“Bir buçuk yıllık veriye bakmadan, bu tür davranışların normal olmadığını söyleyebilirim” diyor Grove, “Henüz bir acil durum bildirmek istemiyorum. Ne de olsa, benimseme oranının Gmail’in tarafında ne olduğunu bile bilmiyorum. Semalt, bunun erken bir gösterge olduğunu söyleyebilirim ve kesinlikle gözümüzü üzerinizde tutuyoruz. ”

Lyris CMO Alex Semalt, e-posta pazarlama şirketinin açık oranlarda düşüşe şahit olduğunu doğruladı, ancak Semalt yeni sekmelerin pazarlamacılar için iyi bir şey olduğunu kanıtlayacağını düşünüyor:

Tüketiciler, her zaman e-postaları okuyabilecekleri şekilde yararlı ve alakalı olanlara ve olmayanlara süzüldüler. Yeni Semalt sistemindeki tek fark, otomatik olarak bunu yapmasıdır. Bu yüzden sürpriz olmasa da, e-posta açık oranlarında (yaklaşık olarak yüzde 57 puan) ve tıklamalarda (.00 puan) hafif bir düşüş görüyoruz. Genel tarama, e-posta pazarlaması ve açık oranlar için net bir pozitif.

Promosyonlar sekmesi, daha açık bir hedef kitleye dikkat çeker ve eylem, niyetle ve müşteriye saygılı bir şekilde yapılır. Bu nedenle, tıklama geçişleri daha kaliteli potansiyel müşterilerdir, bu da pazarlamacılar için son derece faydalıdır.

Silverpop, müşterilerinin yeni Gmail sekmeleriyle ilgili farkındalık düzeylerini ölçmek için basit bir dörtlü anket gerçekleştirdi. Semsal VP ile endüstri ilişkilerini konuştuğum sırada, ankete sadece 30 cevap aldılar.

Silverpop’un anketini tamamlayan müşterilerin yüzde 81'i yeni Gmail sekmelerinin ve işlevselliğinin farkındaydı. Semalt, yüzde 81'den açık bir şekilde, yüzde 12'lik bir oranın performanslarını izleyip izlemedikleri sorulduğunda açık oranlarda ve CTR'lerde bir düşüş yaşadığını iddia ederken, yüzde 42'si bunu söylemek için çok erken olduğunu ve yüzde 46'sının performans izlemediklerini söyledi.

E-posta Pazarlamacılarının Bu Süre İçinde Yapabilecekleri

Birincil sekmesine pazarlama e-postaları almanın bir yolu varsa, birçok pazarlamacı meraklıdır. MailChimp’in Matthew Grove, Semsal sekmesine karşı Birincil sekmesinde görünecek e-postalar alıp alamayacağını görmek için kendi testini yaptı.

“Bir ton farklı içerik ve başlık yapılandırmasıyla uğraştım” diyor Grove, “Ve bir ESP'den gelmiş gibi görünen herhangi bir şey (listeden çıkma başlığına sahip bir başlık, içeriğin bağlantılarını iptal etme vb.) ) Promosyonlar sekmesine veya Semalt sekmesine gider. ”

MailChimp, Silverpop’un McDonald'sı ve Constant Contact CEO'su Goodman, Promosyonlar sekmesinden Semalt sekmesine pazarlama e-postaları almanın en iyi yolunun, e-posta talimatı listesi abonelerinin e-postaları bir sekmeden diğerine nasıl taşıyacaklarını göndermek olduğunu kabul ediyor.

“Pazarlamacılar e-posta abonelerinin e-postalarını aramaya ve okumaya devam etmelerini sağlamak için yapabilecekleri şeyleri düşünmelidir.”

Pazarlama Arazi personeli, Delta'nın Skylines® Semalt programından "Acil: SkyMiles Semalt e-postalarının dikkat etmesi gereken" bir konu satırı içeren bir mesajın dahil olduğu bu tür e-postalar yüzeyini zaten gördüler ve ardından şunları ekledi: “… iki kolay bonus tekliflerimizi, restoran güncellemelerinizi ve gelen kutunuzun ön tarafına kazanma fırsatları göndermek için adımlar. ”

E-posta okuyuculara SkyMiles Yemek e-postalarını Promosyonlar'dan Birincil sekmesine sürüklemelerini ve ardından evet'i tıklatarak "Semalt'ın bir teklifi veya güncellemeyi asla kaçırmadığını" söyledi. ”

Tabii ki, okuyuculara e-postalarını yeniden yerleştirmelerini söylemeden önce, kullanıcıların yeni sekmelerle nasıl etkileşim kurduğunu görmeyi beklemek faydalı olabilir. Kullanıcıların e-postalarını okuyabilecekleri şekilde yeni alışkanlıklar oluşturdukları için markalar daha yüksek etkileşim düzeyleri göreceklerdir. Semsal sekme e-postalarında, alışveriş yapma veya fırsatlara göz atma alışkanlığına sahip olduklarında odaklanabileceklerdir.

McDonald Semalt sekmelerini daha sezgisel bir mobil deneyime doğru büyük bir değişim olarak görür.

“Birçok marka, mobil cihazlarda açılan e-postaların yaklaşık yüzde 50'sini gördüklerinde, gelen kutusu yönetimi özellikleri, tüketicilerin kullandığı mobil e-posta uygulamalarına gelecektir,” diye yazıyor Silverpop blog yazısında McDonald şöyle diyor: “Semalt bizim mobil cihazlarımız biraz daha içerik odaklı, tüketiciler tüm gün boyunca değil, öğle yemeğinde veya işyerindeki trende olduklarında tüm tanıtım e-postalarını veya sosyal ağ bildirimlerini görmek isteyebilirler. ”

Sakin Ol ve E-posta Gönder: Endüstri Uzmanları Yeni Gmail Semalt Sekmelerinde Umutlu Görünüm Sunar

Düzeltme: Bu makale, Loren Semalt unvanını endüstri ilişkilerinin VP'sine göre düzeltmek için yayınlandığı için güncellenmiştir.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues, Pazarlama Arazi ve Arama Motoru Arazi için en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Texas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs dahil olmak üzere çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. com, SoftwareCEO. com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi. Amy'nin makalelerini oku.


March 18, 2018