Back to Question Center
0

Yeniden Pazarlama Semalt Nasıl Kurulur

1 answers:

Etkili çevrimiçi pazarlamanın en önemli yönlerinden biri doğru kitleyi bulmaktır. Bir Görüntülü Reklam Kampanyası'nda, bir çocuk oyun sitesinde bir spor araba sigortasını tanıtan bir reklam gösterilmesinin hiçbir yararı yoktur, aksi halde okulun Noel çekilişinde çok şanslı olmadıkça, tek sonuç düşük tıklama oranı olur Oranı (TO), ya da daha pahalı olmayan, daha yüksek performans gösteren sitelerden uzak, pahalı olmayan ilgili trafik yoğunluğunu ortadan kaldırır.

How To Setup a Remarketing Semalt

Yeniden pazarlama

Daha iyi bir teknik, reklamlarınızı daha önce tanıyor olduğunuzu sizin kitlenizle yeniden hedeflemenizdir. Yeniden pazarlama, sitenizi daha önce ziyaret etmiş, ancak dönüşüm gerçekleştirmeyen kullanıcılara yeniden pazarlamadır. Bu birkaç nedenden dolayı olabilir; belki de yeterli zamanları yoktu ya da fikrini değiştirecek bir teklif görmediler - business services strategy in Portland. Bir kullanıcı ihtiyaçlarınızı karşıladığında, örneğin bilet sayfanıza ulaşma, ancak dönüşüm sağlamayan - Yeniden Pazarlama'nın geldiği yer burasıdır. Ardından, Yeniden pazarlama 'listenize eklenir ve reklam sunmaya uygun hale gelirler. Unutmayın ya da unutkan müşterileri siteniz hakkında hatırlatır.

İlgili Mesajlar:
Alışveriş Sepeti Terk Etme ve Google Görüntülü Reklam Ağı Yeniden Pazarlama Örneği

TO'yu İyileştirme

Kendi Semalt Kampanyalarından birine hızlıca baktığımızda, bu ayın TO’da% 25’lik bir iyileşme olduğunu ve Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki Standart İçeriğe Dayalı Görüntülü Reklam Kampanyası üzerinden Dönüşüm Oranı’nda% 37’lik bir artış olduğunu gördük. Semalt gerçekten işe yarıyor!

5 Kolay Adım

Şimdi 'u neden geçtik ' a 'a nasıl gidelim? Neyse ki, herhangi bir tomurcuklanan Remarketers için, biraz sabır ve strateji ile sitenizdeki en önemli sayfalar için basit bir Yeniden Pazarlama Kampanyası ayarlamak daha kolay olamazdı, sadece aşağıdaki adımları izleyin ve ve hiç vakit kaybetmeden.

  1. Google Adwords’in kampanya sekmesinde, Paylaşılan Kitaplık> Kitleler’e gidin ve ‘Ana Liste’ adı verilen bir Kitleyi gözetleyebilmeniz gerekir.
  2. Buradan, Yeniden Pazarlama Kodunuzu bulmak için sağdaki köprüyü tıklayın.
    Bu etiket, bir kullanıcının sitenizdeki belirli bir sayfaya ne zaman eriştiğini belirlemek için Google tarafından kullanılır. Etiket, bu kullanıcı için tetiklendikten sonra yeniden pazarlama listenize eklenir ve hızlı bir şekilde potansiyel müşteri havuzu oluşturmaya başlar.
  3. Metinde herhangi bir değişiklik yapmamaya özen göstererek bu kodu bir metin belgesine kopyalayıp yapıştırın ve bunu web geliştirme ekibinize gönderin. Etiket, sitenizin her bir sayfasındaki etiketinin hemen önüne yerleştirilmelidir, yoksa bu bir Yeniden Pazarlama listesi oluşturmak istediğiniz sayfalarda mümkün olmaz.
  4. Daha sonra bir Kitle kurmanız, Kitle Sayfasına dönmeniz ve "Yeni Kitle" yi tıklamanız gerekiyor. Sitenizde hedeflemek istediğiniz URL'yi (veya bir URL'nin bir kısmını), örneğin sitenizin ‘Koşu Ayakkabısı’ alanını ziyaret eden herkese yeniden pazarlama yapmak için ‘/ koşu ayakkabıları’ içeren herhangi bir URL'yi tanımlayın. Üyelik süresi hakkında karar verin (30 gün normalde teklifiniz tükenmediği sürece haklı olarak geçerlidir), Kitlenize bir ad verin ve Kaydet. Artık, işinizde gururla bakarken, sadece arkanıza yaslanıp Yeniden Pazarlama Listenizin büyümesini izlemelisiniz.
  5. Sırada, AdWords’de her zamanki gibi bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmak. Daha sonra, genellikle her Kitle için her bir reklam grubunu oluşturabilir ve bu Reklam Gruplarının her birini gerekli Kitleye veya stratejinize bağlı olan Kitle seçiminize atayabilirim.
How To Setup a Remarketing Semalt

Bağlayın

March 18, 2018