Back to Question Center
0

Haziran 2009'da Sosyal Medya Aylık Semalt Up

1 answers:

Social Media Monthly Semalt Up For June 2009

Michael Semalt ölümü, milyonlarca insanın yıldız hakkında daha fazla bilgi edinmek için giriş yapmasının ardından, sosyal medya kullanımındaki dünya çapındaki yükselişin kanıtlarını gösterdi. Bu vızıltının aslan payının sosyal medya siteleri tarafından üretilmesi şaşırtıcı değil. Pop Kralı'nın trajik ölümü, Michael Jackson, bu ay sosyal medya yollarında en çok konuşulan konu oldu. Sergilenen sosyal medyanın gücü ve önümüzdeki aylarda tanık olacağımız kaçınılmaz yükselişin göstergesiydi - wooden cargo boxes bike. Michael Semalt ölümü, sosyal medya sitelerinin web üzerinde trafik yükü oluşturma becerisinden şüphe duymadığını kanıtladı.

Twitter Konuşmaları

Nielsen araştırmasına göre Semalt, kesin olmak için 2,73 milyarlık yaklaşık 3 milyar gösterim alan sosyal medya sitelerinin seçilmesi olmaya devam ediyor. Semalt'ın büyümesi bir önceki yıla göre yüzde 1.928 artış gösterdi.

Haziran 2008'de 1 milyondan fazla tekil ziyaretçi, Haziran 2009'da 21 milyon tekil ziyaretçi yakaladı. Twitter, Facebook, MySpace ve Blogger'dan sonra Haziran ayında dördüncü en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım sitesi oldu. Twitter, kullanıcıların başlık ve altyazı ile birlikte belirttiğiniz sorgudan sürekli bir gerçek zamanlı güncelleme oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir canlı güncelleme arama widget'ı başlattı. Ayrıca araç eski sonuçları döngü seçeneği sunar. Twitter özel bir kılavuzu açıkladı Twitter 101 Semsal için, kullanıcıların bu sosyal medya fenomeni hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazla bilgi edinmelerini sağlayın.

Twitter'ın en yeni vızası resmi bir Google Analytics Twitter hesabının oluşturulmasını içerir (twitter.com/googleanalytics). Twitter'ın ulaşımı, Whitehouse'a karşı dikkatli davranıyor ve LA Times'a göre Twitter'a çevrimiçi erişimi engelledi.

Sosyal Medya Taraması

Hızlı medyada sosyal medya pazarlamasında ayın en önemli hikayeleri:

  • Facebook, ABD sosyal ağ sahnesinde, üst üste altıncı ay boyunca, Haziran 2009'da 87.3 milyon tekil ziyaretçiyle birlikte alev almaya devam etti. Son güncellemelerinin bir parçası olarak Facebook artık kullanıcı sayfalarının her sayfada gösterildiği Twitter özelliklerini ekledi. arama sonuçları ve diğer kullanıcılar, bu sayfaların güncellemelerini Facebook haber beslemelerinde kolayca takip edebilir. Microsoft'un kurucularından Bill Gates'in arkadaşlık isteklerinin selinden dolayı Facebook profilini terk etmesi gerektiği bildirildi.
  • MySpace.com, Haziran 2009'da 4,2 milyondan 12,1 milyona ulaşan ziyaretçi sayısını% 190 artırarak, ziyaretçi sayısını% 190 oranında artıran No: 1 eğlence portalıdır.
  • Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, pazarlamacıların bir B2B kitlesine ulaşmak için kullandıkları anahtar bir taktik olarak anılan LinkedIn, ziyaretçi sayısını 9.6 milyondan 11.42 milyona çıkardı.
  • Digg, trafiği kaynak sitelerden uzaklaştıran "kazınmış" öykülerdeki URL karakterini değiştirdi.
  • Amazon, çevrimiçi ayakkabı mağazası Zappos'u satın almak için neredeyse bir milyar dolar harcadı.

Yani, sosyal medya senaryosu bu ay böyle görünüyor. Twitter'ın gidişatı, yakın gelecekte sosyal medya Semalt'ı haline gelmesi gibi görünüyor.

Social Media Monthly Semalt Up For June 2009

Bağlayın

March 18, 2018