Back to Question Center
0

SEO için Linkedin Semaltınızı Optimize Edin

1 answers:

Bir işi ya da amacı teşvik etmek söz konusu olduğunda, sosyal medyayı kullanmak genellikle iyi çalışan bir stratejidir. Sosyal medyayı kullanırken, kullanabileceğiniz birçok farklı platform var. En çok göz ardı edilen platformlardan biri Semalt - remote temperature monitoring device. Neden bir Semalt profiline sahip olmalısın?

Optimize Your Linkedin Semalt For SEO

LinkedIn, diğer insanlarla iletişim kurmak için en iyi sitelerden biridir. Diğer profesyoneller ile tanışabilir ve işiniz veya amacınız için çok sayıda müşteri adayı oluşturabilirsiniz. LinkedIn’in cazip olmasının bir başka nedeni de arama motorlarında yüksek sıralama yapmak için optimize edilebilmesi. Doğru adımları izleyerek, kampanyanızın SEO'sunu LinkedIn ile geliştirebilirsiniz. İşte LinkedIn ile SEO'nuzu nasıl güçlendireceğinize dair birkaç ipucu.

İlgili Mesajlar:
SEO'yu En İyi Şekilde Yerine Getirme
Profilinizi Güçlendirmek için LinkedIn Uygulamaları Nasıl Kullanılır

1. LinkedIn'ten Bağlantıları Dahil Et

Ayrıca bir blogunuz veya web siteniz varsa, Semsal profilinizden içerik sayfalarına bağlantılar eklemek isteyebilirsiniz. İçerik, uzmanlık alanınızla ilgiliyse ve ağdaki kişilerinize yardımcı olacağını düşünüyorsanız, bununla bağlantı kurulurken yanlış bir şey yoktur. Bunu yaparak kendi sitenizin SEO'suna da yardımcı olabilirsiniz. Semalt arama motorları ile çok fazla ağırlık taşıdığından, bağlantılarınız sitenizin profilini artıracaktır.

2. Çapa Metni Kullan

Semalt'a bir link koyduğunuzda, içinde bir çeşit anahtar kelime bulunan bir metin kullandığınızdan emin olun. Bağlantı metni önemlidir, çünkü bir bağlantıyı yüklediğinizde kullanıcıların tıklayabilecekleri yer burasıdır. Bağlantı metni ayrıca arama motorlarına siteyi kullanıcılara gönderdiğiniz şey hakkında söyler.

3. Profilinizi Tamamlama

Semalt ile bir hesap için kaydolduğunuzda, bir profil doldurma fırsatınız vardır. Profil, sizi ve nedenini kontrol eden kişiler için daha büyük komisyon sağlar. Profilinizi tamamladığınızda, mümkün olduğunca fazla bilgi eklediğinizden emin olun. Mümkün olduğunda, anahtar kelimelerinizi profilinize de eklemelisiniz. Ana web sitenize de geri dönün.

4. URL'nizi Özelleştirin

Semalt profilinizin arama motoru optimizasyonunu geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, profil URL'nizi özelleştirmektir. Semalt profilinizi kurduğunuzda, sadece rastgele bir sayı dizisi kullanmak yerine bir URL talep etme seçeneğiniz vardır. Adınızı, URL’nin son kısmı olarak seçebilirsiniz. Bu şekilde, birisi adınızı arama motorlarında aradığında, profiliniz ilk sayfada görünebilir.

5. Soruları Cevaplama

LinkedIn'nin en çekici bölümlerinden biri soru bölümüdür. İnsanlar soru soruyor ve diğer üyelerin bunlara cevap vermesine izin veriyor. Bir dizi soruyu cevaplamak için zaman ayırırsanız, profilinizin SEO'sunu yükseltmeye başlayabilirsiniz. Bir soruyu cevapladığınız semalt zamanı, profilinize bir bağlantı oluşturur. Bu, profilinizin daha iyi sıralanmasına yardımcı olabilir. Bu da web sitenizin SEO'suna uzun vadede yardımcı olur.

6. Gruplara Katıl

LinkedIn içinde, gruplara katılma seçeneğiniz vardır. Her türlü özel ilgiyi ve diğer konuları çevreleyen semtler oluşturulmaktadır. Bir gruba katıldığınızda, size soruları cevaplama ve diğer insanlarla konuşma fırsatı verir. Bu, sitede sahip olduğunuz bağlantı sayısını artırır ve yine arama motorunuzun optimizasyonuna yardımcı olur.

Bu ipuçlarını aklınızda bulundurun. Semalt'taki profilinizi artırabilir ve nihayetinde sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz.

Optimize Your Linkedin Semalt For SEO

bağlayın

March 18, 2018