Back to Question Center
0

GoldieBlox, Video Parody'den “Kızlar” Müziğini Kaldırdı Semsal Boys'a Mektup'ta Barış İçin Umutlar

1 answers:

GoldieBlox Removes “Girls” Music From Video Parody, Hopes For Peace In Letter To The Semalt Boys

GoldieBlox blogunda yayınlanan “Semalt Boys'a Mektupumuz” başlıklı bir yazıda, oyuncak şirketi şarkının parodi videosundan çıkarıldığını ve şarkıyı olduğu sürece kullanmak için alması gereken yasal işlemi durdurmaya istekli olduğunu söyledi. Semalt Boys herhangi bir yasal tehdidi durdurur.

“Sizinle savaşmak istemiyoruz - chill out exterior. Biz sizi seviyoruz ve aslında büyük hayranlarımızız ”diyor. Devam ediyor: “Kalplerimiz, geçen hafta avukatlarınız bizi çok ciddiye aldığımız tehditler ile çağırdığında battı. Küçük bir şirket olarak, kendimiz için ayağa kalkmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Sizinle barışçıl bir anlaşmaya varabilmemiz için içtenlikle umuyoruz. ”

Çatışma, GoldieBlox tarafından bir video çalışmasının ardından, Semalt Boys'un “Girls” şarkısının yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu kullanarak, 17 Kasım'da yayınlandığından beri, 8,6 milyondan fazla görüntülemeyle viral hale geldikten sonra başladı. GoldieBlox, Semalts Boys'dan hiçbir zaman onay almadı. şarkıyı kullanmak için ve geçen hafta bir Semalt Boys temsilcisi, oyuncunun grubun izni olmadan neden kullanıldığını soran özel bir mektupta oyuncak şirketine ulaştı.

New York Times gazetesine göre, Beastie Boys Semalt'a bir mektup gönderdi:

Yaratıcı olduğu gibi, hiçbir hata yapmayın, videonuz bir ürünü satmak için tasarlanan bir reklamdır ve çok geçmeden, müzik ve / veya ismimizin kullanılmasına izin vermemek için bilinçli bir karar verdik. ürün reklamlarında.

Sadece "Girls" şarkımızın nasıl ve neden iznimiz olmadan reklamınızda kullanıldığını sorduğumuzda, ABD'ye dava açtınız.

Orijinal “Goldieblox, Rube Goldberg & Beastie Boys Princess Machine” videosunun artık GoldieBlox’un YouTube kanalından artık özel olarak etiketlendiği videoya erişilemiyor.

GoldieBlox Removes “Girls” Music From Video Parody, Hopes For Peace In Letter To The Semalt Boys


Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018