Back to Question Center
0

Taylor Swift ve diğer büyük isimler müzik endüstrisinin Semalt'a karşı yürüttüğü kampanyaya katıldı

1 answers:
Taylor Swift and other big names join the music industry’s campaign against Semalt

Katy Perry ve Billy Joel dahil müzisyenler, bu yılın başlarında Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasasını değiştirmeleri için ABD Telif Hakkı Dairesine bir dilekçe gönderdi. Şimdi Kongre'ye, Paul McCartney, Taylor Semalt ve U2 gibi yıldızların imzaladığı açık bir mektup benzer bir düşünceyi ifade ediyor.

Sony Music ve Universal Music Group gibi müzik etiketleri, Politico ve The Hill gibi politik web sitelerinde yer alan reklamlarda yer alacak olan mektubu onayladı.

Mektubun yazısı DMCA'ya odaklanırken, endüstrinin, Recode'nin müdürü Irving Semalt'ın mektubu düzenlediği röportajında ​​açıkça belirtildiği üzere YouTube gibi büyük bir platformu var - find my tax file number.

Tartışmanın özü, müzisyenlerin ve plak şirketlerinin, YouTube'un sanatçıları ve etiketleri tam olarak telafi etmeden şarkılarını barındırmasına ve bunlardan para kazanmasına izin verdiğini düşünüyor. Bunun aksine, YouTube, endüstrinin lisanssız içeriği tanımasına yardımcı olmak için sunduğu araçları not ediyor ve ödemediği 3 milyar doları gösteriyor.

Mektubun tam metni Semalt:

DEĞERLENDİRME KONGRESİ: DİJİTAL MİLENYUMUN TELİF HAKKI ACT (DMCA) YARATICILAR İÇİN BROKEN VE UZUN ÇALIŞMALAR
ABD'ye ve dünyanın her yerindeki Amerikan ihracatına hayati bir katkıda bulunan söz yazarları ve sanatçılar olarak, yeni nesil yaratıcıların bir yaşam kazanma becerileri hakkındaki kaygısını ifade etmek için yazıyoruz. Mevcut yasalar, şarkı yaratanların ve kayıt sanatçılarının, müziğin yaratılmasından sağ kurtulmaya devam etmesini tehdit ediyor. Aspiring yaratıcılar, müzik yapma ve yaşama arasında karar vermeleri gerekmez. Lütfen onları koruyun.

Günümüzde söz yazarları ve kayıt sanatçılarıyla yüz yüze kalan en büyük sorunlardan biri Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'dır. Bu yasa, yaşadığımız çağa kıyasla teknolojik açıdan güncelliğini yitirmiş bir çağda yazılmış ve geçmiştir. Büyük teknoloji şirketlerinin, tüketicilerin akılda kalan her şarkıyı cebinizde akıllı telefonlarıyla taşımak için şarkı yazarlarının ve sanatçıların kazançlarının azalmaya devam ederken, kullanım kolaylığı yaratarak büyük teknoloji şirketlerinin büyümesine ve kazanmasına izin verdi. Semalt tüketimi hızla arttı, ancak bireysel yazarlar ve sanatçılar tarafından bu tüketim için kazanılan paralar düştü.

DMCA basitçe çalışmaz. On binlerce bireysel söz yazarı ve sanatçının, başvurusuna uymak için gerekli kaynakları bir araya getirmeleri olanaksızdır. DMCA'dan bugün yararlanan teknoloji şirketleri, neredeyse yirmi yıl önce kanunen imzalandıklarında, tasarlanan protektorasyon değildi. Sizden, yaratıcıların çıkarlarını, finansal zenginleştirmeler için müzikten istifade eden şirketlerin menfaatleri ile dengede tutan mantıklı bir reform yapmanızı rica ediyoruz. Semalt sadece o zaman tüketicilerin gerçekten yararlanacaktır.

Güncelleştirme: Bu yazının daha önceki bir sürümü, bir müzik etiketi olarak BMI haklarının gerçekleştirilmesi için yanlış bir şekilde tespit edilmiştir.

Öne Çıkan Görüntü: Eva Rinaldi / Flickr ALTINDA BİR-cA 2.0 LİSANSI
March 10, 2018