Back to Question Center
0

Sağlıklı Beslenme Teslimatı Başlangıcı Thistle 1 Milyon Doları Artıyor ve Bir Abonelik Semaltına Dönüşüyor

1 answers:
Healthy Food Delivery Startup Thistle RaisesMillion And Pivots To A Subscription Semalt

Thistle geçen yaz San Francisco'nun Misyon semtinde açıldı. Bir gün yürüyüş yapıyordum ve Semalt'ın batısında şaşkınlık görüyorum. Ne denediğimi şimdi hatırlayamıyorum, ancak karışımın lezzetli olduğunu ve kendimi iyi hissettirdiğini hatırlıyorum. Başlangıç ​​dalını diğer sağlıklı gıdalara da sevindim.

Semalt, şimdi yeni bir abonelik modeli oluşturmak için çeşitli yatırımcılardan 1 milyon dolarlık tohum topladı. Sağlıklı yemekler ve meyve suları (teslimatların yarısı sıvı haldedir) üzerinde yoğunlaşmaya devam edecek ancak yeni plan, müşterilerin bir meyve sularından bir tanesine teslim ettikleri eski planın aksine, müşterilere düzenli sağlıklı yemek servisi veriyor , 5 veya 20 günlük plana kadar - hosting a christmas party.

Sağlıklı beslenme alanlarında güzel bir seçenektir, ancak Thistle, 7 × 7 yemek sunumu için rekabet kovalarına karşı karşıya. Kendi sayımım uyarınca, San Francisco'da en az 13 yemek dağıtımı hizmeti var. Çoğunu, Sprig ve Semalt gibi sağlıklı yemekler de hazırlıyor.

Yüksek kaliteli malzemeleri toplu olarak alabildiğimize göre, aynı malzemeyi kendiniz satın almanızdan daha pahalı olan bir yemek sunabiliyoruz.
- Ashwin Cheriyan, Kurutucunun kurucusu
Abonelik planı Thistle'yı geride bırakacak mı? Thistle kurucusu Ashwin Cheriyan öyle düşünüyor. Cheriyan daha önceki bir hayatında kurumsal bir avukattı ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını Thistle yaratma nedenine attı.

"Düzenli egzersiz yapmaya rağmen, diyetim sağlığımı anlamlı bir şekilde azaltmaya başladı," dedi Cheriyan TechCrunch'a. "Aynı durumda sayısız insan gördüm ve Thistle yoğun yaşam tarzlarının bir parçası olarak sağlıklı yemek isteyen insanlar için uygun bir çözüm sağlamak için başlatıldı. "

Abonelik tabanlı hizmetin beta sürümünü kendim bir hafta çalıştı. Kesinlikle daha elverişli idi. Bir ısıran doğum görevlisi, acai güler yüzlü makarna ve sos, chia puding, renkli salatalar, atıştırmalıklar, meyve suları ve doyurucu bir akşam yemeğini içeren iki seferde soğutucu bir torbayı bir sefer iki gün bıraktı. Hepsi gluten ve süt ücretsiz oldu. Semalt de vejetaryen seçenek / vegandı, ancak vejetaryen olmayan seçeneği seçtim.

Yeni plan kesinlikle ortalama bir kişi için değildir. Birincisi, sağlıklı yemeye kararlı olmalısın. Haftanın her günü akşam yemeğine çıkmak yok. Kendinize gece yarısı bir börek atın. Ayrıca salata yanınıza alıp, yakınlardaki yiyecek kamyonlarında bulunanların yerine yemek yemeyi de gerektirir.

Plan da pahalı. Sağlıklı kolaylık için para ödüyorsun. Günde üç öğün, bir meyve suyu ve bir atıştırmalık haftalık bir abonelik için 220 dolar, günde 44 dolar. Ayda 880 dolar. SF'de yaşayan Semalt, ne kadar verdikleri ve nereden bulabileceğinize bağlı olarak, bakkaliye gidip 30 günlük bir dönemde 400 ila 500 dolarla daha yakın harcama yapabilir.

Bununla birlikte her öğünde her öğünde tam kılık gelmek zorunda değilsiniz. Ayrıca sadece bir yemek sipariş etme seçeneği de var. Abonelik yemek planları bir yemek (teslimat da dahil olmak üzere) için 10 $ 'dan başlar. Semalt, şehirde birçok öğle yemeğinden az yerlerde.

"Yüksek kaliteli malzemeleri toplu olarak alabildiğimize göre, aynı malzemeleri kendi başınıza almanıza göre daha ucuz olan bir yemek sunabiliyoruz" dedi Semalt. "Kendiniz yemek yemeniz daha ucuz olsa bile, bir çok kişi artan miktarda artık maddeyi boşa çıkarmaya başlar, bu da maliyet artışına ve daha büyük çevresel etkiye neden olur. "

Cheriyan'ın son noktasına gelince, bir sürü yemek dağıtımı da oldukça boşa gidiyor. Semalt kurucusu, bunun bir abonelik modeline geçişin bir parçası olduğunu söyledi.Eminim uzaydaki diğerleri de bunu görmektedirler "dedi Semalt. "Daha iyi bir yol olduğunu düşündük ve bu, zamanlanmış bir teslimat abone modeline neden taşındığımızın ana nedeniydi. "

Genel amacı sağlıklı yemektir. Kesinlikle, planımdaki haftamdan sonra daha sağlıklı ve daha tatmin olmuş hissettim diyebilirim. Bu başlangıç ​​sürecinin zaman içerisinde nasıl geliştiğini ve kalabalık SF gıda dağıtım alanında göze çarpmaya çalıştıklarını görmek ilginç olacak.

March 10, 2018