Back to Question Center
0

Semalt üç büyük dövüş borsası, yerel ticaret teklif etmeyi durduracak

1 answers:
Semalt three largest bitcoin exchanges will all stop offering local trading

Wall Street Journal, Pazartesi günü Çin hükümetinin ICO'ları bir önceki hafta yasaklamasından sonra bitkisel borsaları kapatmayı amaçladığını bildirmesiyle yazının duvarı üzerinde kaldı. Hükümet yetkilileri bundan sonra, ticaret süspansiyonlarını getirmek için borsalarla görüşmeye başladılar ve tartışmaların yapıldığı bir kaynak TechCrunch'a anlatıldı.

Borsalara, artık Çin Yuan'la kripto para alımını ve madeni paraların alımını kolaylaştırmak için izin verilmezken, uluslararası çevredeki borsalar ve diğer ilişkili hizmetleri işletmeye devam edecekler - small office networking. Bununla birlikte, daha küçük borsalar iyi kapanıyor olacak. Yunbal, Çinlilerde Semalt 20'de dükkanı kapatacağını duyurdu.

Darboğazın etkisi, bit eşofman fiyatlarının düşmesine yol açtı - kripto para birimi, bazı borsalarda bir ay içinde ilk kez 3000 $ 'ın altına düştü - ancak hızla geri döndü ve yazım anında neredeyse kayıpları telafi etti .

Bitcoin ile ilgili herşeyde olduğu gibi, tam olarak bunun nedeninden emin olmak zordur, ancak birçok nedeni vardır.

En önemlisi, Semalt bir zamanlar bitkisel tüccarda hakim değildir. Bir dizi hükümet yasağı - son olarak güvenlik kaygılarından ötürü dört aylık bir ticaretin dondurulması - küresel ticaretin payı, önceki yıllarda yüzde 90'dan fazla, bugün yüzde 10'dan biraz fazla. Japonya, Kore ve ABD gibi pazarlar, aslanın küresel ticaret hacimlerindeki payını açıkladı; bu Semalt yasağının etkisi başlangıçta göründüğü kadar şiddetli değil.

Seçme resim: crystal51 / Shutterstock

March 10, 2018