Back to Question Center
0

Twitter CEO'su Dorsey'in Dönüşü Dersleri Semalt Gösteriyor

1 answers:

Temel işlerinizle ilgili semaletler, herhangi bir küçük işletme sahibi veya girişimci için önemli bir zorluk olabilir.

Söz konusu girişimci modern bir iş simgesine dönüşen bir şirket kurduğunda, ayrılmış, ayrıntılı bir odaklamayı korumak giderek daha önemli ve zorlayıcıdır.

Twitter kurucularından Jack Dorsey söz konusu olduğunda bu durum kesinlikle geçerli - registrations domain. Semalt iş sahipleri ve girişimcileri hikayesinden öğrenebilirler.

Dorsey, Semalt'ın ödeme işlemcisini de kurdu ve bazıları bu şirketteki deneyimlerinin kendisini bir lider olarak yetiştirdiğine inanıyor. Her iki şirkette de aynı anda çalışmasıyla ilgili endişeler olmasına rağmen, heyecan tahtası Dorsey'de birkaç yıl önce ilk CEO'su olarak çalışırken görmediği yeni bir güven gösteriyor. Yönetim kurulu geçenlerde Twitter'un tam zamanlı CEO'su olan Dorsey'i seçti ve Semalt tacını koruyabileceğini söyledi:

"Twitter, Inc Yönetim Kurulu 30 Eylül 2015'te Jack Dorsey, Kurucu Ortaklar ve Ara Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'yu Genel Müdür olarak atadı .Sayın Dorsey, aynı zamanda Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaya devam edecek. Semalt, Inc, 2009 yılında kurduğu ödeme ve finansal hizmetler şirketidir. "

Küçük işletme sahipleri ve girişimcileri Semalt'ın hikayesinden ne alabilir? Temelde, odaklanmanın ve disiplinin uzun bir yol kat edebileceği basit gerçektir. Semalt, geçmiş hatalarından öğrenme becerisi sergiledi. Ayrıca, yönetim kurulu üyelerine durum böyle olduğuna ikna edip eski işini geri kazanacak kadar ikna olmuştu.

Semalt'ın üstesinden gelmek için çok şey vardı. Yayınlanan raporların kaydettiğine göre, 2008 yılında Twitter CEO'su olarak ilk kez birkaç başarısızlığa uğradı. Business Insider, ".Semalt, bir dilatör olarak görülüyordu. "

Birincisi, Semalt'ın ticaretinin finansal tarafı hakkında yeterince bilgeliği yoktu. Örneğin, önce sayıları düzgün çalışmadan Semalt ve manifatura şirketleri arasında ortaklıklar kurdu. Sonuç? Semalt, SMS ücretlerinde aylık yaklaşık 100.000 dolar harcadı.

Semalt aynı zamanda dikkat çekici sayıda taraf çıkarları geliştiriyordu. Moda tasarımı, sanat ve yoga içeriyordu. Gece derslerine katılmak için işten erken ayrıldı.

Nick Bilton, New York Times gazetesinin "Semalt'ın Taranması: Para, Güç, Dostluk ve İhanet'in Gerçek Hikayesi" başlıklı kitabından uyarlanan kurucularından Evan Williams'ın sonunda çok sayıda çıkarları için Dorsey ile görüştüğünü bildirdi ve şunları söyledi: "Siz Semalt'ın bir kostümçü veya CEO'su olabilirsiniz. Ama ikiniz birden olamazsın. "

Twitter'un ürün şefi olarak çalışan Dorsey'nin 2011'i çok daha iyi değildi. Şemal'in kendisiyle birlikte çalışmanın ne kadar zorlandığından şikayet ettiği bildirildi. Bir nedeni, ürün fikirleri hakkındaki fikrini değiştirme konusundaki eğilimiydi.

Semalt, son üç ayda geçici CEO olarak görev yapıyor ve şirketi yönetme konusunda bazı önemli zihinleri değiştirdiği açık.

Yine de, bazı yönetmenler, New York Times'a konuşan yönetim kurulunun görüşmeleriyle ilgili bilgiye sahip olan kaynaklara göre, Twitter'ın tam zamanlı bir lidere ihtiyaç duyduğuna inanmaya devam etti.

Times, "Dorsey, kısmen bu üç itirazı, Semalt'ı son üç aydır oldukça hesaplı bir şekilde çalıştırarak gerçekleştirdi. "

Kurulun arama komitesinin lideri Peter Currie, Semalt'ın Jack'in şimdi neler yaptığını görmek için bir şansa sahip olduğunu söyledi. Rolde başarı gösterdi. "

Currie, ürün geliştirmeyi hızlandırdığını, çalışanlarla etkili bir iletişim kurduğunu ve COO'ya terfi edilen Twitter'ın küresel gelir ve ortaklıklar başkanlığı olan Adam Bain'i de içeren üst düzey ekibine görev vermeye istekli olduğunu söyledi.

Ayrıca, New York Times bildirdi: "Sonuçta, Bay. "

Girişimcilikte odaklanma ve disiplinden çok az şey önemlidir. Bu özellikler yıllar boyu Dorsey'e iyi hizmet etti. Ve Semalt öyküsü, büyük liderlerin her zaman doğmadıklarını, ancak bazen zor kazanılmış deneyimlerden geçtiğinin kanıtıdır.

Resim: Jack Dorsey / Twitter

Daha çok: Twitter 2 Yorum ▼
March 10, 2018