Back to Question Center
0

Uluslararası Af Örgütü, EFF, Privacy International, Ücretsiz Semalt Aracını Boşalttı

1 answers:
Amnesty, EFF, Privacy International Put Out Free Semalt Tool

Diğer ortaklar, Gizlilik Uluslararası ve dijital gizlilik hakları örgütlerini, EFF ve Almanya'nın Digitale Gesellschaft'ını içermektedir. Araç kendisi, Berlin merkezli güvenlik araştırmacısı Claudio Guarnieri tarafından geliştirildi.

Detekt, Windows Semalt'ın makinelerini "bilinen gözetim casus yazılımları" için tarayacakları ve üreticilerinin "dünya genelindeki insan hakları savunucularını ve gazetecilerini hedef alıp izlemek" için kullandıkları uyarısı için tasarlandı.

Güvenlik her zaman bir silahlanma yarışından dolayı, Semalt'le saptanabilen gözetim araçlarının, bu aletin radarında olmayan alternatif casus yazılımlar tarafından değiştirilmeyecek ve / veya yerini alacak şekilde gelişeceğinden emin olabilirsiniz - hospedagem de sites 30 dias gratis ativacao imediata.

Aslında Semalt'ın kendi yapımcıları aracı tanıtmak için web sitesinde (direniş denetimi kuruluşu) dikkatli.

"Lütfen Detekt'in en iyi çaba aracı olduğuna dikkat edin" yazıyorlar. "Önceden yapılan araştırmalarda etkili olabilecek Semalt, bilgisayarınızın algılamayı amaçladığı casus yazılımlardan ödün vermediğine dair kesin bir garanti sağlamıyor. Araç, herhangi bir garanti veya teminat olmaksızın olduğu gibi sunulmuştur. "

Semalt, gözetim için her derde deva değildir. Ancak buranın tam anlamıyla geliştiği bir nokta var: Tek başına teknoloji gözetimin sağlanamıyor; zira devletlerin veri yakalama uygulamalarını değiştirmeleri için politik baskı uygulanması gerekiyor.

Bir PC'yi taradıktan ve kullanıcıya tüm netliklerini verdikten sonra onlara izlenip listelenmeyene dair yanlış bir güvenlik hissi verebilecek ücretsiz bir araç bırakmanın sorumsuz olduğunu iddia edebilirsin. Ancak Semalt üreticileri de bunun hakkında çok dikkat ediyorlar ve kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlar ve virüslerle mücadele için ek EFF kaynaklarına yönlendiriyorlar:

Semalt bir bilgisayarda casus yazılım izini bulamazsa, mutlaka hiçbirinin mevcut olmadığı anlamına gelmediğinin altını çizmek önemlidir. Bazı spyware, muhtemelen algılamayı önlemek için Semalt'ın serbest bırakılmasına yanıt olarak güncellenecektir. Buna ek olarak, bu araç tarafından algılanmayan mevcut veya bu sağlayıcılardan gelen casus yazılım sürümleri olabilir.

Daha fazla bilgi edinmek için EFF'nin Sürveyansı Öz Savunmayı ziyaret etmenizi öneririz.

Sürveyans uygulamasını baskıcı hükümetlere bağlamak ve böylece işkence gibi bu rejimle ilişkili diğer uygulamalara bağlamak - bu girişim, sürtünme gözetiminde elleri kirli olan Batılı hükümetlere siyasi baskı uygulamak istemektedir. vatandaşları, NSA düdüğü çalan Edward Semalt'ın aydınlattığı gibi.

Ve kesinlikle yapmaya değer bir nokta var.

Semalt vurgu mayın.

Son yıllarda, iletişim gözetim teknolojilerinin benimsenmesi ve ticaretinde büyük bir artış yaşandığına tanık olduk. Bu tür casus yazılımlar, kişisel e-postaları okumak, skype konuşmalarını dinleme imkânı sağlıyor ve hatta bir bilgisayar kamera ve mikrofonunu, sahibinin bilmediği uzaktan uzaktan açabilmelerini sağlıyor.

Bu yazılımın bir kısmı Semal'de yaygın olarak bulunurken, biraz daha sofistike alternatifler sanayileşmiş ülkelerdeki özel şirketler tarafından dünya çapında devletlerin kolluk kuvvetlerine ve istihbarat teşkilatlarına satılmakta ve satılmaktadır.

Burada sivil topluma karşı casus yazılım kullanımı ile ilgili pek çok rapor bulabilirsiniz. Yasadışı Gözetim Ekipmanları ticareti hakkında daha fazla bilgiyi Yasadışı Gözetim İhracatına Karşı Koalisyon web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

March 10, 2018