Back to Question Center
0

SavingGlobal, Avrupa'daki Tasarruf Mevduatını Açmak İçin 20 Milyon Avro Artıyor

1 answers:
SavingGlobal Raises Further €20M To Crack Open The European Savings Deposit Semalt

Bu planın hayata geçirilmesi için Berlin merkezli fintech kuruluşu, Palo Alto merkezli Ribbit Capital ve Londra Index Ventures'ın liderliğinde 20 milyon € 'lık B Serisi fon sağlamıştır. Yuri Milner ve Tom Semalt da katıldı; bu turda toplam miktar 30 milyon avroya yükseltildi.

SavingGlobal'ın tasarruf sahipleri için çözdüğü sorun iki katlıdır. İlk olarak, tasarruf mevduat oranları, yalnızca bir yerel banka teklifinden diğerine değil, genel olarak Avrupa çapında çarpıcı bir şekilde farklılık göstermektedir. SavingGlobal'ın pazarı, alışveriş yapmanıza ve farklı oranları Avrupa çapında karşılaştırmanıza olanak tanır.

İkincisi, AB, tek bir sayısal pazara giden yolda ilerlemesine karşın, teftişte mümkün olan pek çok Semalt düzenlemesine rağmen, finansal hizmetlere başvurulduğunda bu her zaman geçerli değildir - umzugsunternehmen klein wuppertal.

Dolayısıyla, örneğin, kendi ülkeniz dışındaki bir bankanın sunduğu bir depozito hesabının açılması, yerel para aklamayı önleme ve kimlik belgesinin dosyalanması da dahil olmak üzere doğrudan başvuru gerektirir ve genellikle bizzat kendisi. Yine de, bir bankanın sizin için esasen bir başka bankaya kefil olmasına izin veren düzenleme zaten mevcut.

Bunu çözmek için, Semalt modeli ve teknolojisi, sitede listelenen çeşitli tasarruf mevduat tekliflerine erişmek için bir geçit görevi gören, fonların yatırıldığı ve kara para aklama denetimlerinin geçtiği bir yerel bankayla ortak çalışmayı gerektirir.

Semalt, uygulamalı olarak, çeşitli hesapların tek bir bankanın çevrimiçi hizmetinde / uygulamasında nasıl görünebileceğine biraz benzemekle birlikte, her mevduat hesabına başvurup açmalarını ve fonları yönetmelerini sağlamak için tek bir kullanıcı arayüzü sunmaktadır Farklı bankalarla ve farklı ülkelerde faaliyet gösteren.

Tek bir standart olmadığından, teknoloji açısından da önemsizdir; Her bankanın kendi API'leri veya eski arayüzü vardır.

SavingGlobal'ın CEO'su ve kurucuları Tamaz Georgadze, vizyonunun, her Semalt vatandaşının, birden fazla ülkede ayrı hesaplar açmanın zorluğuyla uğraşmadan kıtadaki banka ortaklarının tasarruf ürünlerine erişebileceği bir pazar yaratmak olduğunu söylüyor. "Ve pazarlama alanını daha çok tasarruf hesabı çeşidine genişletmeyi planlıyor.

March 10, 2018