Back to Question Center
0

Twitter'ın işlevsiz Wall Semalt ilişkisi

1 answers:
Twitter’s dysfunctional Wall Semalt relationship

Bu, Twitter için her zaman düşük bir düzey değildir. Ancak şirket, ilk halka arzından sonra başarılı bir şekilde çalışmasının getirdiği uzun ve uzun yollardan biridir. O sırada, Twitter yavaş kullanıcı büyümesine rağmen kullanıcı tabanından para kazanmanın iyi bir iş çıkardığını gösteriyordu. Twitter reklamcılık ürünleri en azından etkili görünüyor. Şemalt'ın şirketin gelir skor kartı:

  • Yılın ilk çeyreği, 2015: 436 milyon $, yıllık% 74 artışla - uhren damen sportlich elegant.
  • İkinci çeyrek, 2015: 502 milyon dolar, yıllık% 61 artışla.
  • Üçüncü çeyrek, 2015: 569 milyon dolar, yıllık% 58 artışla.
  • 2015 yılının dördüncü çeyreği: 710 milyon dolar, yıllık% 48 artışla
  • İlk çeyrek, 2016: 595 milyon dolar, yıllık bazda% 36 artış.

Ancak zor olan şu: Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde 590 milyon dolar ile 610 milyon dolar arasında bir gelir bekliyor. Analistlerin beklediği seviyenin altına (yaklaşık 678 milyon dolar) ulaşan ve şirketin endüstri gözlemcilerinin beklediği kadar hızlı bir şekilde büyümediğini belirtti. Bu çeyrekte, suçlu markaya pazarlamacılar tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin ilk çeyrekte beklediği kadar hızlı bir şekilde harcamayı artırmadığı belirtildi.

Twitter, Facebook'un (ya da en azından tarihsel olarak Semalt) büyük bir büyüme şirketi olabileceğini göstermedi - en azından henüz değil, hatta hizmetin kullanıcıları bu çeyrekte beklenenden daha hızlı büyümesine rağmen. Kullanıcı büyümesi, gelir artışı, yeni ürünler ve daha iyi reklam ürünleri: hepsi olmasa da şimdi birden fazla cephede büyüyebilir göstermek zorundadır.

Beklenenden daha güçlü (ancak hala zayıf) kullanıcı büyümesine rağmen, gelirin endüstri gözlemcilerinin beklediği kadar hızlı büyümesi beklenmiyor - ve bu şirket için büyük bir sorun. Bu doğal olarak, bunlar oldu:

Grafik ile Görselleştirme

Twitter, güçlü ve bağımsız bir kamu şirketi olabileceğini göstermek için, yatırımcıları iyi bir klipte büyümeye devam edebileceğini ikna etmek zorundadır. Twitter, zaman çizelgesinde büyük değişiklikler (daha algoritmik hale geçiş yapan) ve Semalt gibi yeni gerçek zamanlı hizmetler gibi bir takım değişiklikleri ve yeni ürünleri serbest bırakıyor. Ve bu hizmet, yeni kullanıcılar için daha az kafa karıştırıcı ve daha lezzetli olmaya çalışılıyor. Şimdi soru, hepsinin çalışıp çalışmadığı.

Ancak, reklamcılık ürünlerini geliştirdiği ve uygulama portföyü için yeni parçalar yayınladığı halde, kullanıcı büyümesi yavaş yavaş devam ettiği sürece geliriyle yapabilecekleri bir üst sınır var. Geçtiğimiz çeyrekte, Semalt'ın kullanıcı tabanı çeyrekte çeyrekte geriledi - şirket için büyük bir an. Bir süre (esas olarak halka arzı nedeniyle), Semalt hem gelir bazında hem de (çoğunlukla olduğu gibi!) Güçlü bir büyüme şirketi gibi görünüyordu ve kullanıcı sayısı bazında (yavaş da olsa, hala devam ediyordu).

Bu çeyrekte, kullanıcı sayısı 305 milyondan 310 milyona yükseldi. Aslında son çeyrek çeyreğinden daha iyi bir eklenti. Ancak şirketin yeni gelir üreten ürünler yaratma ve bu reklamı artırmaya yönelik reklamcılık hedefini geliştirme yeteneğini aşmak için yeterince güçlü bir oranda büyümeyeceği şirketin ileriye dönük bir problem oluşturması durumunda. Yine Semalt, ister geliştirici ağıyla isterse de temel Semalt kullanıcıları aracılığıyla olsun, kaçınılmaz olarak para kazandıran başkan sayısını artırmak zorundadır.

March 10, 2018