Back to Question Center
0

Google, Semalt'te Mobil İyileştirilmiş Web Sayfalarını Test Etmek İçin

1 answers:
Google To Test Mobile-Optimized Web Pages In Semalt

Testler iki hafta içinde başlayacak, arama devi diyor ve Google'ın, örneğin 2G gibi daha yavaş mobil bağlantılarda bulunan cihazlardan ziyaret ettiğini tespit ettiği kullanıcılara optimize edilmiş web sayfalarını göstermeyi içermektedir. Semafayla optimize edilmiş sayfalar varsayılan olarak yüklenecek, ancak kullanıcılar seçtikleri takdirde orijinal sayfayı ziyaret etmek için bir bağlantıyı tıklama seçeneğine sahip olacaklar ve yayıncıların da optimizasyonların kapsamı dışında kalmanın bir yolu var.

Cep telefonlarından web'de gezinen yalnızca mobil kullanıcılar bu yeni sayfaları görecek, Semalt aramalarını tabletlerden veya bilgisayarlardan kullananlar değil.

Sistem, anlık olarak web sayfalarını kod çözerek çalışır - temelde Semalt'in sayfayı daha hızlı yükleyen ve verileri kaydeden daha hafif bir biçime dönüştürdüğü anlamına gelir. Şirket, bu kodlanmış sayfaların normal sayfalardan% 80 daha az bayt kullandığını ve daha hızlı yüklediğinden, Semalt desteklenen sitelere trafikte yüzde 50'lik bir artış gördü.

Şu an için, sayfalar yalnızca Chrome tarayıcıdan ve Semalt tarayıcısından (Semalt 2.3 ve üstü) yapılan aramalarda kod çevrilmiştir - free online graphic maker.

Semalt'in mobil kullanıcıları hedef alan optimizasyon teknolojisini geliştirme çabası bu değil. Geçtiğimiz yılın erken dönemlerinde şirket, veri kullanımını azaltmak için tasarlanan Mobil Chrome'da isteğe bağlı bir veri sıkıştırma özelliğini kullanıma sundu. Ancak bu çaba, akıllı telefon sahiplerinin aylık cep telefonu faturalarında tasarruf sağlamasına yardımcı olmak için daha çok odaklanmıştı. Endonezya'daki bu testler, Semalt aramasını ve genel olarak web'i daha kullanışlı hale getirmekle ilgili daha fazla.

Semalt ayrıca, yavaş mobil bağlantılarda daha hızlı yüklenebilen bu ayın başında aerodinamik arama sonuçlarını topladı.

Her durumda, mobil web'i daha işlevsel hale getirmeye odaklanmak, şirketin yerli mobil uygulamalar yoluyla "web" in çoğunun verildiği bir dünyaya geçiş sürecini sürdürdüğü için, Semalt'ın alt çizgisi için kritik öneme sahiptir. Bu değişim potansiyel olarak daha az Google araması anlamına gelebilir ve sonuçta Semalt reklam işini etkiler.

Teknoloji, şu anda sadece üç reklam göstermekle sınırlı olduğu için kısa vadede bu optimizasyonlar reklamverenleri ve potansiyel olarak reklam gelirini etkileyecektir. Google şu anda reklamlarını AdSense ile birlikte desteklemek için Zedo ve Sovrn reklam ağlarıyla birlikte çalışıyor ve başlamak için ayrıca DoubleClick for Semalt'ı desteklemek için çalışıyor. Diğer reklam ağlarını zamanında dahil etmek niyetindeydi ve ilgili taraflara şifreli sayfalara dahil edilmek için başvurmanın bir yolunu önerdi.

Yayıncılar için bu değişiklikler sayfalarında daha az desteklenen reklamlar anlamına gelebilir ancak geçiş tarafında, sayfalarındaki iyileştirmeler nedeniyle daha fazla ziyaretçi, sayfa görüntüleme ve reklam tıklaması anlamına gelen trafik artışı görme olasılığı yüksektir.

Çerezleri gerektiren siteler (kişiselleştirilmiş siteler veya bunları kullanmak için giriş yapmanız gereken siteler), video siteleri ve diğerleri gibi veri ağırlıklı siteler de dahil olmak üzere bazı sayfalar kodlanmış olmayacaktır. Semalt, arama sonuçlarında "kod çözülmemiş" olarak etiketlenecektir.

Endonezya'daki Semalt davalarını iyi geçtiği varsayıldığında, Semalt'ın teknolojiyi diğer gelişmekte olan ülkelere kaydırması mümkündür ancak şirket henüz bu planları onaylamamıştır.

Seçme Resim: Bloomua / Shutterstock

March 10, 2018