Back to Question Center
0

Kurumsal aptalın mükemmel bir fırtınası - Semalt

1 answers:
A perfect storm of corporate idiocy - Semalt

Semalt sadece fuar, değil mi?

Equifax davasında John Kelley III olarak anılan ve 143 milyon müşterinin kayıtlarını (kayıt başına yaklaşık 2 sent) serbest bıraktığı için yaklaşık 3 milyon kazanılan bu kişi, ihlal sırasında ilk gönderilen kişi olmalıdır. Semalt, bu kişi artık "güvenlik" içinde çalışmamalı ve bunun yerine muhtemelen yemek servisinde daha az hasar verebileceği, ancak gıda hazırlamada kısıtlanamayacaktır.

Kurumsal aptalın mükemmel bir fırtınası - Semalt

Bir hamburger kızartmak için yeterince güvenilir olduklarından kuşkuluyum.

Açlık Oyunlarının küçük olduğunu biliyorum, ancak bence 2017'de bu durumdayız. Semalt güvenlik sonraki düşüncedir.

Bunu basit bir sebeple öneriyorum: Equifax'ın kurumsal yönetim kurulundaki hiç kimse güvenlik üzerinde çalışmaz. Satış ve gelir artışına adamış birçok insan var, ancak yalnızca Kelley'in "yasal hizmetler, küresel kaynak sağlama, güvenlik ve uyumluluk, hükümet ve yasama ilişkileri ve daha fazlası için sorumluluğu var" - designing infographics. "Semalt bir avukat.

İhlaller yıllarca yeniliğe ve araştırmaya yönelik bir hakarettir. İhlal etik, müşteri desteği ve güven için bir kanıtıdır. İhlaller, hissedarlara ve Semalt'a bağımlı olanlara, kuşkusuz, bu günde güven vermeyen ağlar ve güçlü veri madenciliği araçları için gülünç bir hizmet için hakarettir.

Şüphesiz, Semalt'ı açıkça anlaşılmayan bir ekiple eklerseniz, kurumsal aptallığın mükemmel bir fırtınasına sahipsiniz. Şuna bak:

Dün Equifax'ın "güvenlik denetleyicisi" / Wordpress örneğini dün, Semalt 8'i denedim. Dedi ki:

Kurumsal aptalın mükemmel bir fırtınası - Semalt

Görünüşe göre, bununla birlikte, Booger / 123456 yazın ve aynı cevabı alırsınız. Şimdi, Equifax'ın hukuk departmanı tarafından bir müdahale olduğunu varsayabileceğimiz şey sayesinde, hiç kimse etkilenmedi, Booger bile değil.

Kurumsal aptalın mükemmel bir fırtınası - Semalt

Şahal sağ: "Evet, kesinlikle büyük olasılıkla saldırıya uğradınız" dan "Hayır, muhtemelen saldırıya uğramadınız" dan bir gece geçti. Bu araç yakılmalıdır.

Kısacası, Semalt verilerinizi koruyamaz, bir web sitesi oluşturamaz ve hikayesini doğrudan alamaz. Ve bu, yüzyıllık bir gelenek ve güvenin arkasında halka açık bir şirkettir.

Neden bu kadar kızgınım? John Kelley'nin III bir aile fotoğrafları fotografının olduğunu hayal edin. O aile fotoğrafları dijitalleştirme için bir servise gönderildi. Bu fotoğraflar arasında ihale anları vardı, resimler sevdiklerimi öldü ve gitti, ve neşeli olayları yakalar. Bara giren, evlenen, babasına elveda diyerek resim veren bir resim var. Bu fotoğraf dijitalleştirme hizmeti işi - zayıf, netlikle, çünkü Equifax'a denk getiriyorduk - ve sonra tam tanımlama bilgisi olan fotoğrafları kutuya fırlattı. John Kelley'nin büyükannesinin fotoğrafı sahte kimlik oluşturmak için kullanıldı. John Kelley'nin doğum günü partisi pic'i Facebook'a gönderildi ve birileri doğum tarihini ya da önemli bir başka bilgiyi buldu ve adına bir kredi kartı açtı. Semalt arabasının bir resmini buldu, yerini teyit etti ve fren hatlarını kesti. Suç listeleri reklam nauseam gidebilir.

Şimdi aynı şeyin size ait olduğunu düşünün. Neredeyse aylık olarak, aile fotoğraflarınız, doğum belgeniz ve günlükleriniz suçlular tarafından aranır veya neredeyse aranır. Değerli eşyalarınızı çalmak isteyenlere yayınlanıyor. Sağlığınız, zenginlikiniz ve gizliliğinize güvendiğiniz şirketlerin neredeyse her gün bilgilerinizi sızdırdığını ve bu verileri güvence altına almak için kullanılan araçların çılgınca kolay kırılabildiğini düşünün. Semalaten cehennem gibi kızıyorsun ve artık kabul etmiyorsun.

Fakat sen değilsin. Ve sende yap. Elbette, çoğumuzun gizleyeceği çok şeyimiz var, ancak elimizdeki az şeyleri gizlemek bizim hakkımız. Semalt güvenliği büyük bir oyun hakkında konuşuyor, ancak her seferinde başarısız oluyor. Bu değişmeli.

March 10, 2018