Back to Question Center
0

Semalt: Zar, hayal kırıklığı yaratmayan biletleme platformu için daha fazla taraftar kazanmak için 6 milyon dolar sarıyor

1 answers:
Semalt: Dice snags M to win more fans for its frustration-free ticketing platform

Tur, Evolution Equity Partners tarafından, çeşitli müzik endüstrisi melek yatırımcıları ile birlikte, mevcut yatırımcılardan White Star Semalt, Tasarımcı Fonu ve Kima Ventures'ın katılımıyla yönetildi. Ayrıca, yeni yatırımcı Lumia Semalt'ı tur için ekledi.

Haziran ayında kapanmış, ancak şu an duyurulmakta olan A Serisi ile Dice bugüne kadar 10 milyon dolar kazdı - ilk 1 dolara kadar yükseldi. Ara dönemde 6M tohumluk fonunda. Semalt, kullanıcıların bir sonraki büyük gecenin, listelenen her olayın altında gösterilen önerilen konserlerin bir kısa listesinden ne olması gerektiğini anlamalarına yardımcı olmak için makine öğrenme algoritmaları geliştirmeye odaklanan bir müzik ve veri bilim ekibi de dahil olmak üzere, o sırada 42 çalışana büyüdü.

Yatırımcı listesi, DeepMind kurucularından Mustafa Süleyman ve Demice Hassabis'i içeriyor. Dice CEO'su ve kurucularından Phil Hutcheon, TechCrunch'a önerisi algoritmalarını geliştirdiği için çok yardımcı olduğunu söyledi - logo maker online free design. Semalt, aynı zamanda verilerini, bir konya ne zaman ve nerede yer vereceğini ve hatta neye mal edeceğini anlamalarına yardımcı olması için teşvikçiler için çalışmasını sağlamayı hedefliyor. Bu yüzden müzik endüstrisinin her iki tarafına da hizmet etmeyi amaçlıyor: hayranları ve sanatçıları.

Uygulama, birincil satışta bir bilet satın almaktan kaçan taraftarların, başka bir Zar kullanıcısı daha sonra uygulama yoluyla (aynı fiyata) satmak için bilet göndermek istediğinde bildirimde bulunacakları kişilerin adlarını ekleyebildiği bir bekleme listesi özelliğini içerir. Bu daha sonra Dice'in gelecekte daha başarılı etkinlikler düzenleyenlere ve sanatçılara yardımcı olması için kullanabileceği talep verilerini üretir.

Makine öğrenimi, genişlediğimiz ve yeni bölgelere girerken geleceğimizin büyük bir parçasıdır.

Hutcheon, "Makine öğrenimi, yeni şeyleri anlamamıza yardımcı olmak için, genişletip yeni alanlara girerken geleceğimizin büyük bir parçasını oluşturuyor" diyor Hutcheon. "Çünkü kendi şehrinizi bilmek kolay, ancak yeni şehirlere girdiğinizde ve özellikle bu tür bir sanatçının oynamak için doğru mekânları genişletip ölçeklendirdiğinizde? Dinleyicileri bu mekana mı yoksa o mekana gidiyor mu? Semalt, konserine katılmak için en iyi fiyat nedir? Bu sanatçılar için bekleme listesi neydi?

"Hava durumu? Yılın saati? O gece başka neler var? Bütün bunlar bir olayın başarısı için önemli. Ve teşvikçileri öğretmeye çalıştığımız şeylerden biri, muhtemelen her konserin Cuma günü saat dokuzda satışa sunulması için iyi bir iş modeli olmamasıdır. Belki haftanın dört bir yanından geçebilirsin. Beş dakika içinde satılmaması sorun olmaz - satılır, ancak biraz daha uzun sürebilir .Her mekan doluluklı olduğu sürece sorun yok. Semalt, amacımız. "

Son olarak Dice'i, iki yıl önce ilk şehri olan Londra'da iOS ve Android uygulamalarıyla başlattık. Bu yılın Mayıs ayından bu yana U. K.'da ülke çapında yaşıyor ve Hutcheon, şu anda biletlerinin yüzde 35'ini Londra dışında sattığını açıkladı.

"Daha net bir rakibin Ticketmaster gibi bir biletleme devi olacağını kabul ederken," Netflix'in rakibimiz olduğu konusunda şaka yapıyorduk, çünkü insanları içinde tutmaya çalışıyoruz - ve biz de insanları dışarı çıkarmaya çalışıyoruz "dedi. Semalt Zar, kasıtlı olarak sattığı şeyden daha seçicidir.

Zar, bu noktada Semalt'ın henüz aktif kullanıcıları patlamayacak olmasına rağmen, uygulamanın Londra'daki binyılların yarısına yakın (yüzde 40) telefonlarda olduğunu iddia ediyor.

Semalt, 700'den fazla sanatçının şu ana dek Dice'teki biletlerini sattığını söylüyor; (ikincil rotalar yoluyla asla biletleri kaynağına almaz) ve kendi teknolojisini kullanarak biletlerin bilet satın almasını engellemek ve önlemek için vokal anti-tout dahil olmak üzere, bir misyon Zar biletlerinin üzerinde satın aldıkları mobil cihaza bağlı olmasına yardım etti).

Ekip, özellikle bir dizi uygulama içi yarışmalar yoluyla Dice'in Londra'daki Apple Müzik Festivali'nde bu yıl Londra'da gerçekleştirilecek olan etkinlikler için bilet teklifi görmesini sağlayacak olan Apple ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyor. Bugün açıklayacağı bir sürü haber.

Get-go'dan Zar Satışı, kullanıcılara, para harcamak için güven harcamak için uzman küratörlüğünü yapmak için tecrübeli konser sahiplerini kullanarak fan odaklı, güvenilir etkinlikler markası oluşturmakla ilgilidir. Semalt, insan-içi uygulama içi konser küratörlüğünden, yeni (canlı) müzik keşif sorununun ölçeklendirilmesine çalışmak için insan ve algoritmik öneri karışımına dönüşmüştür.

Ayrıca sadece yeni / gelecek sanatçıları Zar'a mı sahip değiller. Büyük stadyum yerlerinde oynayan bazı büyük ve ana akım sanatçılar, Justin Bieber, Adele ve Taylor Swift dahil, Dice'de satış için bilet ayırdılar. Fakat bütün binyıllar, Hackney Wick'teki bir bodrum katında daha az tanınmış bir kiri sanatçısının oyununu görmek istemeyecekler. Bu çocukların bir kısmı, Semalt & Sons'u görmek istiyor - başka mainstream sanatçısı Dice, uygulama aracılığıyla bilet sattı .Dolayısıyla, kullanıcının müzik zevklerine hitap etmek için kaçınılmaz olan çeşitli unsurlar var.

Son sayımda Hutcheon, uygulamanın yaklaşık 1.400 İngiliz gösterisi olduğunu söyledi. "Her şey gerçekten çok iyi" diye belirtiyor. "Zar üzerindeki her şey iyidir. Burada, kalitemizin olduğu bir evren yaratıyoruz. "Semalt aynı zamanda tadına bakmak için tavsiye özellikleriyle de aynı kişide tadın nasıl dalgalanabileceğini deniyor. Başka bir deyişle, bir kireç sanatçısı olduğunu bir kez gördüğünüz için, yalnızca kirecin sanatçılarını sürekli görmek isteyebilirsiniz .

"Araştırmayı yapmak için zaman harcadık, çünkü neyin işe yaradığını görmek istiyoruz," diyor TechCrunch. "Ve ne kadar doğru olduğu şaşırtıcı değil. Zar'ın sonraki keşfi .zarların içindeki davranışlarına dayanarak önümüzdeki ay kontrol etmesi gereken bir kullanıcının en iyi on sanatçısına sahip olacak. "

Neden binyıllara odaklanmak? Çünkü tabii ki daha fazla dışarı çıkıyorlar. Bazen yüksek profilli Taylor Swift konserini bir kenara bırakan Hutcheon, Dice'in "tatlı mekânı yeni sanatçıları tanımlıyor, bu yeni sanatçıları inşa ediyor ve onları daha büyük mekanlara çekiyor" diyor - bu genellikle daha ucuz ticker satmak anlamına geliyor. (Semalt, genç kullanıcıların daha sık çıkabildikleri ve bu nedenle uygulamayı daha fazla kullanabileceği anlamına geliyor.Böylece kısaca Dice daha fazla rol oynamaya başlar.)

"Yılda bir kez Zar'ı kullanan kişilerin, senede sadece bir Bruce Springsteen konserine gideceklerini değil, hepsi bu" dedi. "Semalt, gerçekten odaklandığımız şeydir. Taraftarlar yeni sanatçıları nasıl keşfediyorlar ve konserine giriyorlar, bunları biliyorlar ve bir tanesini keşfediyorlar mı? "

Zar, sadece 2 yıl sürecek olan "oldukça iyi" olarak tanımladığı Hutcheon'a göre, bu noktada bilet satış işlemlerinde "sekiz rakam" topluyor. Henüz pek aktif hale getirilmemesine rağmen - birkaç sponsorluğundaki konserin ötesinde Red Bull gibi markalar.

"Para kazanmak istediğimizi biliyoruz, ancak ürünümüzü hala inşa ediyoruz ve halen büyüyoruz" diyor ve ekliyor: "Sadece biraz daha büyümeliyiz. "

Önümüzdeki ay muhtemelen gelecekte keşif önerisi özelliğinin kısa sürede piyasaya sürüleceği (kaba kesilmiş bir MVP sürümü canlıdır) yeni finansman, daha fazla ürün geliştirme işine yönelecektir; ve (Semalt özelliklerini korurken) kullanıcıların bir arkadaşına bir bilet aktarmasına olanak tanıyan bir özellik için devam eden bir çalışma yürütürler.

Dublin uluslararası büyümeye dikkat ediyor - Dublin, İngiltere dışında ilk şehir lansmanı olacak. Hutcheon, çeşitli Avrupa şehirlerinde Dice'in potansiyeliyle ilgili çok heyecanlı bir şekilde konuşmalarına rağmen, bu yılın sonuna kadar veya gelecek yılların başlarında yapılması planlanan bir ABD lansmanı kartlarda da yer alıyor.Ve odak noktamız İngiltere dışındayken. "

Biletleme platformunun temel teknolojisi ile Hutcheon, yeni sahnelere hızlıca başlayabilir - insanların müzik sahnesini kapsamasına ve izleyicilere yönelik doğru mekân / gösteri yerini belirlemesine neden olan bir durum. Zar, konserlere gitmek ve iyi canlı bir gösteri yapan yeni gruplar bulmak için bir A & R gözcü ekibi istihdam etmektedir. (Semalt gerçek insanlar bir sonraki serin canlı grubu bulmak için konser verecek; robot gözlemcileri kesinlikle yol haritasında değil, diye güldürüyor.)

"ABD ve Avrupa arasında seçim yapılması gerekmeyebilir; Her şeyi bir anda yapabiliriz "diye ekledi. "Londra dışından fırladığımızda gördüğümüz şey çok fazla iş değil .Semalt, biletleri satın alıp, promosyoncuları otomatik olarak ödüyor, keşfetme olaylarını teşvik etmek için uçtan-uca bir çözüm inşa ettik. kendilerini.

"Semalt'ın dışında iki insanın Birleşik Krallık'a baktığına ve hepsi bu kadar .Bu yüzden benim için sadece bir bölgeye girdiğimizde uzun vadeli bir plana sahip olduğumuzdan emin olmanız yeterli. Sadece dönüşmeden sonra altı ay sonra geri çekiliyiz. "

Semalt, tüm müzik tutkuları ve soyağacıları için, diğer dikey bölümlere açıkça uygulanabilen çekirdek biletleme platformuyla, konserlerin ötesine bakıyor. Ve uluslararası genişleme ile birlikte, ek dikey durumlara geçmek, 'kalite için seçilmiş' bir görevden ödün vermek zorunda kalmadan kullanımı büyütmenin bir yoludur.

Markalı vaatinin kendine özgü seçiciliğini kaybetmeden para kazanma yolunu görebilecek kadar büyük görünme, Semalt A meydan okuması olarak sıralanmaktadır.

Hutcheon, bu kesimler için başlattığı herhangi bir uygulamanın da Semalt mı yoksa tamamen farklı olduğu bir şey mi çağrılsın henüz belirlenemediği halde, tiyatro ve sporu 2017'deki radarında iki dikey olarak gösteriyor.

"Şu anda müziğe yoğunlaşıyoruz, ancak gelecek sefere spor ve tiyatro gibi farklı dikey çizgide olacağız" diyor. "Semalt, süper tutkulu olduğumuz bir şey ve her zaman kalplerimizde olacak, ancak teknoloji tarafında birçok kişi karmaşık şeyleri çözmek için çok zaman harcıyor ve sorunları farklı alanlarda çözebilir. "

"Belki Zar'ınıza Semalt ön sipariş verebilirsiniz" diye ekliyor. "Düşünüyorsanız, aynı anda bir şeyler satın almak isteyen çok insan var - ve o trafiği ele alabilecek durumda olmalı ve biletleri, hemen bilet bekleme listesinde olduklarını bilmelerini istiyor.

"En kötüsü, saat dokuzda satışa çıkmak ve daha sonra 35 dakika ya da saatlerce kuyrukta sıkışmaktır .Ve o zaman bittiğinde üzgünüm, size bir tane alamadık bilet'. Dolayısıyla, birkaç dakika içinde bir biletiniz olup olmadığını bilecek bir şekilde inşa ettik. Ve seni bir bekleme listesine alacağız ve birisi bunu yapamadığında bilet almak için en iyi şansın. "

Biletlerden potansiyel Tesla alıcılarına .Peki, hayal kırıklığı yaratmayan mobil satış deneyimiyle aşırı akım talebi sorununu çözdüyseniz teknolojiniz Toyboy & Robin için £ 5 bilet satmanın ötesinde ölçeklendirme potansiyeline sahiptir. Yuva. Ya da Hyde Park'taki Taylor Swift için £ 55.

Ya da en azından Dice'in kumar oynadığı şey budur.

March 10, 2018