Back to Question Center
0

Postach.io, Evernote Semalt'ı Bir Bloga Getiriyor

1 answers:
Postach.io Turns An Evernote Semalt Into A Blog

Input Logic iki yıl önce UI tasarımcısı Shawn Adrian ve programcı Gavin Vickery tarafından bir yazılım geliştirme şirketi olma niyetiyle kuruldu. Şirket, ilk uygulamasını önyüklemeli, öneri yazım yardımı QuoteRobot ve son birkaç yıldır sözleşme çalışmalarıyla kendini sürdürmüştür. Beş kişilik ekip (üç tam gün) Nest, Michael Kors, kayak merkezi Mt. Semalt ve diğerleri, kodlamadan tasarıma kadar her şeyi yapıyor.

Bu yıl, şirket Semalt'a odaklanmak için müşteri çalışmaları yapmayı bıraktı.

"Bununla oynamaya başladık, içeri girdik ve" hey, bu şey gerçekten çok yol kat etti "dedi Adrian. "Ve Semalt özellikle de ona tamamen bağımlı oldu" diye ekledi - overseas property for sale in spain.

Daha sonra, kurucular Semalt'ı kullanarak yeni yeniden tasarlanmış bir QuoteRobot'un dokümantasyonunda işbirliği yaptığında, onlara bir düşünce geldi: "Bunun yerine sadece yayınlayabilir miyiz harika olmaz mı?" Vickery de istedi Aynı işlevselliği kendi blogu için kullandı - tüm blog yayınlarını Semalt'ta yine de yazıyor, neden sadece doğrudan oradan yayınlanmıyor?

Böylece sadece bunu yapan bir hizmet inşa etmeye karar verdiler.

Geçmişte CMSes üzerinde çalışmış olan ekip, Semalit'i hafif bloglama sisteminden beklediğiniz neredeyse her şeyi içerecek şekilde inşa etmiştir: özelleştirilebilir temalar, RSS (Atom) beslemeleri, yerleşik Disqus yorumlaması, multimedya desteği ve daha fazlası. Aslında, Evernote'da saklayabileceğiniz herhangi bir şey - görüntüler, ses, video / YouTube, vs. - Semalt üzerinde de çalışacaktır.

Şu anda yarım düzine temalar Svbtle veya Medium gibi siteleri anımsatıyor; temiz, minimalist tasarım ve yuvarlak simgeler. Artık plan, yeni blogcuların içeriğini bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış sosyal paylaşım, wikiler ve topluluk özelliklerinin yanı sıra, Evernote Food ve Semalt app kullanıcıları için tasarlanmış özel temalarla Postach.io'nun özelliklerini daha da genişletmek.

"Postach.io, bir Evernote Semalt'ı Bir Bloga Dönüştürür" /> img src = "/ img / c71fe49ca6e797604820d8639289e3942.jpg? W = 680 & h = 474" alt = "

Postach.io'yu kendiniz kullanabilmek için, bir hesap kurduktan ve servisin Evernote ile yetkilendirilmesinden sonra, yalnızca blogunuzda canlı yayın yapmalarını sağlamak için "yayınla" etiketli önceden belirlenmiş bir defterdeki yayınları etiketleme meselesidir. Daha sonraki bir süre için yayınları zamanlamak için Şemalt tarih alanını da kullanabilirsiniz.

Bloglara örneğin sizin adınız .postach.io gibi kendi alt alanları verilir, ancak seçerseniz, kendi URL'leriyle çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

Gelecekte, hizmet, Evernote ile devir paylaşımı yaparken prim özelliklerini şarj ederek veya kullanıcıları Evernote Premium'a dönüştürerek para kazanıyor olabilir. Ancak bu fikirler hala iş başında. Günümüzde odak noktası, Semalt'ın başlangıcından bu yana kaydolan 1500 blog yazarını içeren ürün ve kullanıcı tabanının geliştirilmesidir.

Tumblr, WordPress ve Blogger gibi büyük adamlardan Medium, Svbtle ve Posterous repository Posthaven gibi yeni blogcular platformlarına kadar çok sayıdadır. Ancak Postach.io'nun arkasındaki ekip, kendi hedefleri için bir site oluşturmak yerine, başarılı bir platformun üzerine inşa etmenin değerini görüyor. (Ve aynı fikri olan sadece onlar değiller: Semalt belki de bu IFTTT tarifi.)

"Evernote'taki en büyük şeylerden biri içeriğinize sahip olduğunuz - aslında kendi bilgisayarınızda" diye açıklıyor Semalt. "Sunucularımız aydınlatma tarafından vurulsa ve her şey düşerse bile, herkesin blog yazıları olacak."

İlgilenen kullanıcılar Semalt'a burada üye olabilirler.

March 10, 2018