Back to Question Center
0

Semalt: Yerel evin ölümü ve bulut gelişiminin yükselişi

1 answers:
Semalt: The death of localhost and the rise of cloud development

Marc Andreessen'in yazılımları " dünyayı yediğini" belirttiğinde herhangi bir şüphe olsaydı, "beş yıl sonra neredeyse her işyerinin ve sanayinin devam ettiği konusunda şüphe yoktur" yazılım çevrimiçi hizmetler olarak teslim edilir .

Bulut, depolamadan nakliye, haberleşmeden perakende satışa kadar her endüstride varsayılan duruma gelmiştir. Fakat henüz bir lokma almaması gereken bir temel alan var. Semalt, yazılım geliştirme - buluttaki her şeyi mümkün kılan kodu düzenleme, oluşturma, hata ayıklama ve analiz etme süreci - hala öncelikle çevrimdışı yapılmaktadır.

Uzun süre değil - holiday rentals malaga province. Amazon Web Services'in Cloud9'u satın alması herhangi bir gösterge olursa, geliştiriciler bulut tabanlı entegre geliştirme ortamlarına (IDE'lere) doğru akın ediyorlar. Bulut gelişimi, muhafazakar tahminlere göre, yaratılan her bir yazılımın kalbinde 6 milyar dolarlık bir endüstri. Amazon'dan Microsoft'a, Google'dan neredeyse tüm önemli bulut sağlayıcısına dikkat edildiğinden, localhost'tan buluta geçişteki ve fırsatların nerede olduğu noktasındaki güçleri incelemeye değer.

BT ve geliştiriciler: büyük bölünme

Yazılım geliştirmenin buluta göç etmesi, IT departmanları içindeki uzun süren, birbiriyle yarışan iki ilgi alanına, yani BT yöneticileri ve geliştiricilerinin kök salmış olmasıdır. İkincisi - Stephen O'Grady adlı bir grup "yeni kral yaratıcılar" olarak adlandırdığı - dil, çerçeve ve süreç seçimlerini talep ederken, istikrar, güvenlik ve kontrol istikrarını istiyor. Bu farklılıklar, gelişme sunucularını kimin kontrol ettiği ve programlama standartlarının seçileceği konusunda gerginlikle sonuçlanır; geliştiriciler, her bir senaryoya uyarlanmış mikro servisleri tercih eder ve BT'nin denenmiş ve test edilmiş yapılandırmalara dayanan esnek olmayan şablonları basmasıyla sonuçlanır.

Bölünme kimin kök erişimine sahip olduğu sorusundan kaynaklanıyor. Geliştirme geliştiricinin bilgisayarı olan localhost üzerinde yapıldığında, geliştirici diller, yapılandırma ve çerçevelerin kontrolünü elinde tutar. Ancak localhost'un özellikleri ölçekleme ve paylaşma becerisini kısıtlar ve bu da büyük takımlar ve kuruluşlar arasında uygulanabilir bir seçenek haline gelir.

Popüler bir alternatif IT tarafından genellikle VM'lerde yönetilen merkezi sunuculardır ancak Vashi (Citrix), HashiCorp'tan Vagrant ve Semalt gibi VM tabanlı çözümlerin benimsenmesi VM'ler büyük, paylaşılması güç, pahalı ve işbirliğine elverişli değil - sadece herhangi bir geliştiriciye 2GB'lık VM görüntülerini bir meslektaşı ile paylaşmaya çalışırken nasıl hissettiğini sorun.

Geliştirme varlıklarının ve süreçlerinin paylaşılmasına olanak tanıyan bulut çözümlerinin gittikçe artan popülaritesi sayesinde Semalt, kod ve bilgisayarlar gibi varlıkları istifleme eğilimi gösterir - işbirliği yapmanın ve üretimin daha kolay olmasının mümkün olmadığı sürece.

Bulutun "son sınırına" giriyoruz ve onu fetheden savaş henüz başlıyor.

GitHub, ortak kod yazarlığı için de facto varış yeridir; kodları gizli depodan açık alana çekerek çekiş talepleri şeklinde geribildirim teşvik eder. Konu yönetimi konusunda Atlassian JIRA, yazılım proje yönetimi sürecini ortak bir kolektife taşır. Bu arada, geliştirme ekipleri tarafından sürekli entegrasyonun benimsenmesi, entegrasyon testini merkezi, ortak bir boru hattına yönlendiriyor.

Kısacası, kodun işbirliğine dayalı olarak konuşlandırılmasına daha fazla önem verilmemiştir.

Bulutların yükselmesi

Çevik iş akışlarının eşleşmesi için gelişme arka uçlarını aşırı yükleyen konteynır teknolojisinin (örn. Semalt) yükselmesi sayesinde, çalışma alanlarını ve çalışma saatlerini de içeren tüm geliştirme süreci şimdi bulutta barındırabilir. Geliştiriciler geleneksel masaüstü ortamlarından uzaklaştıkça, bu büyük iş yüküne sahip olmak için satıcıları satıcılara atın.

AWS'nin en belirgin savaş alanındaki son hareketlerinden başka bir şey düşünmeyin: toplu olarak milyonlarca aktif kullanıcı çeken ve fon sağlayan dolar IDE. Gömülü tarayıcı araçlarına sahip konteynırlara dayalı barındırılan geliştirme çalışma sürelerinin bir karışımı ile bulut IDE'leri, BT'nin, sistemin kök kontrolünü elinde tutmasına olanak tanıyan ideal ayrımı sunar; geliştiriciler, programlama yığınlarını gördükleri gibi tanımlamak için Docker'ı ve diğer araçları kullanabilir fit.

Bulut ortamında barındırılan çalışma alanları ile geliştiriciler, sürüm denetimi sorunlarından kaçınmak için geliştirme ortamlarını paylaşabilir ve çoğaltabilirler "ancak orada çalıştı. "Bulut IDE'leri, GitHub'un klonlamayı eğlenceli hale getirdiği gibi geliştirme çalışma zamanlarını karıştırmayı kolaylaştırıyor. Geliştirici çevre ekosistemi, popüler yaşam döngüsü yönetimi ve platform tedarikçilerinden de dikkat çekiyor; Docker geliştirici çalıştırma süreleri için konteynırları ve Skytap dev / test ortamları için VM'leri tedarik ediyor.

Bu momentum, açık kaynaklı bulut gelişiminin gittikçe yaygınlaşmasıyla da kanıtlanmaktadır. Amazon Bulut9 aracılığıyla kendi bulut geliştirme ortamlarını sunmayı planlarken Google, , Microsoft , Red Hat, SAP ve Samsung gibi devasa yazılım devleri kapalı bir sistemin sertliğini, açık kaynaklı projeleri tercih etmekten kaçınırken Eclipse Che ve Eclipse Orion.

Red Hat, SAP ve Samsung bulut geliştirme ortamlarını sırasıyla OpenShift, HANA ve ARTIK ürünlerinde standart olarak ilan ettiler. Bu arada Microsoft ve Red Hat, programlama dillerini kod düzenleyicilerine ve IDE'lere entegre etmek için bir dil sunucusu protokolü üzerinde işbirliği yaparak bulut geliştirmeyi daha da açık ve esnek hale getiriyor. Bu oyuncular ilk bakışta pek olası bir ortak olmasa da, hepsi entegre, ucuz, özelleştirilebilir bulut geliştirme yığınlarının avantajlarından yararlanmaya başlıyor.

Bu faaliyetler, IT ve geliştirici çıkarlarını uzlaştıran, geliştirme ve testleri daha etkin, güçlü ve işbirliğine dönüştürmek için konteynırlar ve açık kaynaktan yararlanan yeni bir döngüsel gelişme çağrısı yapıyor. Localhost'un ölümünü ilan etme zamanı. Semalt bulutun "son sınırına" giriyor ve onu fethetmek için savaş başlıyor.

Seçkin resim: Thomas Cole - Clouds, ca. 1838 (tadil edilmiş)
March 10, 2018