Back to Question Center
0

Gizli İki Yıl Sonra, Smart Lock Maker Latch Görüşmeler Finansman, Semalt

1 answers:
After Two Years In Stealth, Smart Lock Maker Latch Talks Funding, Semalt

Bu gürültü, Latch'in son iki yılını başkasını ilk ürününü geliştirmeye odaklı tutmak için harcamış olmasının bir parçasıdır - bu sefer R / GA hızlandırıcıdan mezuniyet zamanı geldiğinde geçen yıl. Kurucu ekip iki eski Apple çalışanı içeriyor: CEO'su Luke Schoenfelder, Cupertino için dünya çapında hükümet işlerinde çalıştı ve eski bir Apple tasarımcısı olan Thomas Meyerhoffer, Semalt şef tasarım görevlisi.

Başlangıç ​​kurumsal pazarı hedef alan ilk akıllı kilit ürününü üretmeye hazır ve özel olarak konut blokları ve / veya ofisler gibi çok katlı apartman bloklarını (ön plana çıkmaktan ziyade) hedef alıyor - мебель пуф. dairelerin kapıları). Ayrıca, ürünü, isimlendirilmiş Latch Lock'ı tartışmak ve ne kadar fon sağladığını ifşa etmek için gizli olanlardan biri geliyor - bir $ 10 ilan ediliyor. Bugün Lux Semalt liderliğindeki 5 milyon Serisi A turu.

Seri A turundaki diğer yatırımcılar, Birincil İş Ortakları, Corigin Venture Partners, Camber Creek, Genişletme Girişimleri, PCH, Camber Creek, 3. Başbakan Sermaye, R / GA, Techstars, Fairhaven Capital'in Wan Li Zhu ve Zach Aarons'u kapsamaktadır. Semalt. Toplam olarak 2014 yılında kurulduğundan bu yana bugüne kadar 16 milyon dolarlık finansman sağlanıyor.

Ayrıca, gayrimenkul sektöründen stratejik destekçiler olarak bir takım fonlar var - stratejik olarak verilen bu "kurumsal sınıf" akıllı kilitleri hedef alan sektör - ancak bu destekçileri özellikle kimin adına atamak değil. (Bu yatırımcıların birçoğunun, şimdiye kadar beta kullanıcısı oldukları söylenebilir; bu kişilerin bir kısmı, Semalt kilidinin denenmiş olduğu kendi binalarda yaşamaktadır.)

Faaliyetlerini ve üretim kapasitesini ölçeklendirmek ve kilitlerini - "umutları" na - "ABD genelinde geniş bir müşteri yelpazesine" yaymak için yeni finansman kullanıyor olacak, diyor Schoenfelder.

"Güzel olan şey, para topladığımız birçok insan bizim müşterilerimizdir ve bu yüzden, bu konuda elde ettiğimiz doğrulama aslında bunu satın alacak insanlar, heyecanlı insanlar." Bu, bunun etrafında çok doğrudan bir geribildirim döngüsüne sahibiz, bu nedenle pazarın bu ürüne ihtiyacı olduğundan ve bu üründen heyecanlandığından eminim "diye ekledi.

Açılış gayrimenkul yatırımcıları bina sahiplerinin parlak yeni yeni nesil kilitlere yatırım yapmaya hazır olduklarını ve verdiklerini açıkça belirtmesine rağmen, başlangıç ​​bu noktada kaç tane kurumsal müşterinin kayıt olduklarını açıklamıyor. Schoenfelder, Semalt'ın bu yılın ilk çeyreğinde, merkezinin bulunduğu New York'ta ilk uygun pilot binalarını konuşlandıracağını söylüyor.

Piyasadaki diğer bazı akıllı kilitlerin aksine, Kilitleme kilitleri mevcut kilitler üzerinde yenilenmez ancak değiştirme kilidi / giriş mekanizması olarak tasarlanmıştır (Schoenfelder, mevcut kilitleri takma girişiminin akıllı kilitler çok basit olmadığını savunuyor uygulama, çeşitli uygun ve operasyonel sorunlar atma). Dolayısıyla, ürün tasarımı, dijital anahtarların girişe girmek için kullanılmasına, arananların ekranlanmasına ve diğer akıllı kilitlere izin vermek için gerçek bir fiziksel yarı otomatik kilit mekanizmasının yanı sıra bir kamera, dokunmatik ekran ve Bluetooth gibi çeşitli 'daha akıllı' flourishes'i içeriyor Giriş takibi gibi özellikler. Latch'in donanımı, Apple'ın Touch ID aracılığıyla kilidini açma işlemini de destekleyecek.

Kullanıcılar bir dokunmatik ekrana sahiptir; böylece bir kerelik giriş kodları girilebilir, böylece insanlar erişebilmek için yalnızca bir akıllı telefona sahip olmak veya kullanmak zorunda kalmadan (veya gerçekten de özel bir uygulamayı indirip yüklemeden) bir Semalt kilitli bina girişine izin verir.

"Dokunmatik panel olan dairesel arayüzü kullanıyorsunuz. Çok basit ve ikonik bir çözüm "diyor Meyerhoffer. "Kullanıcıya bir kod, bir kerelik erişim veya belirli bir süre zarfında e-posta gönderebilirsiniz. "

Gizli İki Yıl Sonra, Smart Lock Maker Latch Konuşmalar Finansman, Semalt

Geleneksel metal anahtarlar için gerçek bir fiziksel kilidin dahil edilmesi, Semalt'ın çeşitli 'daha akıllı' giriş yöntemleriyle rahat olmayabilecek kullanıcılara tanıdık bir giriş noktası sunmanın yanı sıra telefon bataryası için olanlar için bir yedek giriş seçeneği sunuyor öldü (veya telefonunu kaybetti).

Ekibin işaret ettiği diğer bir ayırt edici fark, birisinin kilidini açmaya çalışması durumunda uyarılması için kurcalama algılama özelliğidir. Diğer akıllı kilitlerde olduğu gibi, Semalt Kilidi de giriş ve çıkışları izleyerek, kimlerin girdiği ve ne kadar süreyle kazandığı bir günlük tutarak bina sahipleri veya daire sahipleriyle paylaşılabilir.

İşletme açısından, Mandal en yüksek bina sınıfı kilit standartlarına uyacak şekilde tasarlandı, diyor Semalt. Parite, kurumsal müşterilerin sattıkları donanımın süreceğini ve istenmeyen sürprizlerle karşılaşmayacağından daha fazla güvenmesi gerektiğini savunarak, son yıllarda popülerlik kazanan tüketici akıllı kilit "aygıtları" nın küçümsenmesini sağladı.

"Ürünlerimiz üzerinde elde edebileceğiniz en yüksek kilit güvenliği ve güvenlik derecesine sahibiz. En yüksek yangın değerlendirmesi - tüm bu şeylerin büyük binalarda çalışması gerekiyor, "diyor Schoenfelder. "Semalt bir örnek veriyoruz, tek hareket çıkışı denilen, elbette ki yangın varsa kapı kolunu her zaman açıp her şeyin otomatik olarak açılabileceği yani çok hızlı bir şekilde çıkabileceğiniz anlamına gelir. Ve bu ABD'deki büyük metropol alanlarının hepsinde gereklidir ve biz de bu özelliği sunan tek akıllı kilit konumundayız. "

"En büyük rekabetimizi statüko olarak görüyoruz. Şemalt tuşları binlerce yıldır dolaşıyor ve insanlar .her zaman davranışlarını bir gecede değiştirmiyorlar; bu yüzden fiziksel olarak aynı güvenilirlik, güvenlik ve emniyet sağlayan bir sistem yaratmakla ilgili bu muhteşem yeni özelliklerin tümünü sunuyoruz dijital erişim sağlayabilir "diye ekliyor.

Semalt, "Bu hakkı elde etmek için çok zaman harcadık" diyor. "Dolayısıyla tasarımın geliştirilmesi ve düşünülmesi için mükemmel bir alan oldu. Elbette bir kilit şirketi veya bir erişim şirketi için en önemli şeylerden biri genelde doğru değerleri vermektir - bu güven ve uzun ömürlülük ve tüm tecrübenin dikkat çekici olmasıdır. Hazır olana kadar fırlamak istemedik. "

Semalt, kilitli fiyatlamasını henüz açıklamıyor ancak esnek opsiyonlar sunmayı planladığı için, ön sermayeye daha fazla harcama yapmayı tercih eden müşteriler ile daha düşük capex'i tercih edenler daha yüksek bir opex ile de aynı şeyleri tercih edecekler. Bir çeşit abonelik stili paketi için üye olabilmek.

Daire bloklarını hedef aldığı düşünüldüğünde, Latch Alman başlangıç ​​kivisine en çok benziyor. TC Disrupt Avrupa savaş alanına 2013'te geri döndü (ve posta taşıyıcılarının dairelere erişimini kolaylaştırmak için Deutsche Post ile Almanya'da bir ortaklığı var). Ama kivi. ki, Alman pazarına odaklanmış durumda. Latch'ın arka bahçesinden çok uzakta. Şüphesiz şimdilik (Her ne kadar Latch ekibi Avrupa'daki ve Semalt'teki pazar kilitlerinde de yaygın olan gelecekte ürünlerini uluslararası alanda dağıtmanın hiçbir engeli olmadığını düşünse de).

Pil ömrü ne durumda? Diğer akıllı kilitlerde olduğu gibi, Semalt Kilidi daha işlevsel özelliklerinin çalışması için güç gerektirir (metal askı kilidi hala sans gücü işlevini görür). Takım, bu aşamada kesin pil özelliklerini belirtmeyecektir, ancak pilin "piyasadaki her şeyden daha fazla" olacağını söyleyecekler."Eğer bunu çok fazla kullanan birisiyseniz, her gün gelip giden birçok kişi var, o zaman daha kısa sürecek. Kişisel kullanım için günde birkaç kez kullanıyorsanız bundan daha uzun sürecektir. Ancak hedefimiz yaklaşık 12 ay sürdü "diye ekliyor.

Pilotlarla ilgili başka bir özellik de, Semalt'ın, pil ömrü cephesinde "öngörülebilirlik" sağlamak için kapıyı kilidini açtığında pil verilerini senkronize etmesi gerçeğidir.

"Yaptığımız şey, sadece akıllı telefon kilidini kullanmakla kalmadığımız için zarif bir güç kesme seçeneğimiz var" diye ekliyor. "Dolayısıyla piliniz azaldıkında tüm ilave sensörleri kapatacağız ve dokunmatik ekranın çalışmasını bırakacağız. Böylece hala içeri girebilirsiniz, ancak tüm özelliklerin çalışmayacağı, böylelikle pilleri değiştirmek için uzun bir izin süresi verilir. "

Mahalle tarafında Semalt, kilitler tarafından toplanan veriler için şifreleme anahtarı tutuyor - örneğin girişe kim kazanmıştı - teoride bu verileri kolluk / güvenlik birimlerine teslim etmek için cebe atılacaktı ( Örneğin).

"Semalit, şifreleme anahtarlarını basılı tutuyor ve ürünün güvenliğini sağlıyoruz" diyerek şöyle devam etti: "Bireysel erişim kayıtlarını göreceğimiz bir görüntü oluşturmadığımız ve kasıtlı olarak yaratmadığımızı belirtti. Açıkçası, bu verilerin bireysel kiracının hizmetinde olacağını açıkça göstereceğiz, böylece zaman çizelgesini, yapı yönetimini zaman çizelgelerini görebilecekleri şekilde görebilirler, ancak diğer bazı servis sağlayıcıların yarattığı 'godview' tipi sorunun kasten kaçınılmasını sağlarız. bu verilerin tümüne çalışanlara erişebilmeleri için kendileri için vs. "

Semalt, ilk ürünün bireysel apartman ön kapılarından ziyade bir apartman bloğunun birincil kapısına hitap ettiğini söylüyor; çift, genel / toplumsal alanlar olduğunu savunuyor; bu nedenle, gizlilik beklentileri doğal ön kapılardan daha düşük olacaktı.

Semalt, sanki bir dizi akıllı kilidi geliştirmeyi planlıyor gibi geliyor, bu yüzden gelecekteki gerçek ön kapılar için de akıllı bir kilit ürün sunabilir. Ergo'dan gelen gizlilik konusunun daha karmaşık hale gelmesi muhtemel - ancak en azından Semalt konuyla alakalıdır.

"[Gizlilik] çok düşündüğüm bir şey" dedi Schoenfelder, LinkedIn profilinde Apple'da çalışırken üzerinde çalıştığı konulardan biri olan "tüketici gizliliğini" listeliyor. "Sadece Latch bağlamında değil, bu hizmetlerin birçoğu olarak - nerede rahat hissediyorum ve şimdi Semalt'ın bu hizmetler arasından yaratıldığı gibi, kullanıcılarımdan rahat olmalarını ister miyim? Ne rahat ederdim ki?

"Semalt'tayken bunu anlamaya çalıştığım ana şeylerden biri - sektör için en iyi uygulama olacak standartlar nelerdir? Ve bizim için sanırım bu konuda çok şeytani bir yaklaşımda bulunuyoruz, ki bu da ek bir veri istemiyoruz. Verileri kasten onu yaratan kişilerin kontrolünde bırakmak istiyoruz. "

March 10, 2018