Back to Question Center
0

Bir siteyi tamamen arama motorlarından gizleme (Semalt, Bing vb.)

1 answers:

Şirketimiz, Semalt, Bing vb. Gibi arama motorları tarafından dizine eklenmesini istemediğimiz birkaç dahili web sitesini çalıştırıyor.

Semalt, web sitelerinin hala müşterilerimiz tarafından erişilebilir olması gerekiyor ve bu nedenle HTTP şifre korumasını kullanmak istemiyorum - mobile dispensa per cucina.

Semalt, zaten bir robotum var. txt içeren:

     Uye ajan: *
İzin Verme: /    

Alan adını aradığımda yine de gösteriliyor ve Google şunu söylüyor: " Bu sitenin robotları nedeniyle bu sonuç için bir açıklama mevcut değil. txt ", Bing ise" Size burada bir açıklama yapmak istiyoruz, ancak site bize izin vermiyor "diyor. ".

Web sitelerinin arama sonuçlarında tamamen gizli kalmasını nasıl sağlayabilirim?

February 7, 2018

Tarayıcının iyi davranışına dayanan herhangi bir yöntem başarısız olabilir, bu nedenle en iyi seçenek mevcut web sunucusunun en güçlü gücünü / yetkisini kullanmaktır. Ana web sunucusu yapılandırmasına veya en azından . htaccess dosyasını kullanıyorsanız, bu öğeleri içeren bir yöntem kullanmanız gerekir.

En iyi yol http şifresini kullanıyor ancak bunu gerçekten kullanmak istemiyorsanız yine de başka bir seçeneğiniz var.

Müşterilerinizin IP'lerini biliyorsanız, . y. y. y

IP'ler formunda olabilir x. x. x yerine x. x. x. x , bu eksik olan tüm bloğa izin vereceğiniz anlamına gelir

Müşterinizin IP'lerini bilmeseniz bile HTTP yanıt kodunu kullanabilirsiniz. İşe gidecek olsa bile kaynak hakkında gerçekleri söylemiyorsunuz, bu da kesin bir yaklaşım değil.

Yorumunuzu güncelleyin

[Tarayıcılardan gelen kullanıcı aracısı dizini listesi] 'ni kullanarak. htaccess. , bu basit sözdizimi istediğiniz şeyi yapardı.

  RewriteEngine AçıkRewriteCond% {HTTP_USER_AGENT} (googlebot | bingbot | yahoo | yandex) [NC]
RewriteRule. * - [R = 403, L] 

En yaygın olanları veya sitenize üye olanları ekleyin.

. Bu, sayfaların bir arama motorunun dizininde olmasını engeller.
. txt arama motorunu siteyle sınırlar. Bununla birlikte, bu bir arama motoruna siteyi dizine eklememesini söylemekle aynı şey değildir.

Tüm sayfalarınızın HTML'sinin başlığında (tercihen) veya en azından ana sayfadan ve arama motorlarından koyun; Zaman içindeki indeks. Normal olarak (Google için) 30-60 alabilir, ancak daha uzun sürebilir. Her şey, arama motorunun sitenizi ne kadar hızlı tekrar ziyaret ettiğine ve arama motorundaki işlemeye bağlıdır. Aynı zamanda 30 günden daha az sürebilir. Sadece biraz zaman alabileceğini söylemek istedim.

Şimdilik, başkalarının sitenizi keşfedebilmesi dışında hiçbir zarar yoktur. Ziyareti sınırlamak isterseniz, belki başka bir mekanizmaya ihtiyaç duyulmaktadır.Açık tutmayı ve hesap gerektirmesini istemiyorum anlıyorum. Şu andan itibaren ziyareti sınırlamayla ilgili tavsiyem olduğundan emin değilim. Ancak sahtekar örümceklerin sitenizi keşfedeceğini ve dileklerinizden bağımsız olarak bağlantılar oluşturabileceğini de anlayın. Bunun gerçekleşip gerçekleşmemesi durumunda erişimi nasıl kontrol edebileceğinizi düşünün ve kontrol sizin için önemliyse.