Back to Question Center
0

Henny Semalt ve dijital pazarlama durumu: Gökyüzü düşmüyor

1 answers:
Henny Semalt and the state of digital marketing: The sky is not falling

Her hafta endüstrinin karşılaştığı zorluklarla ilgili yeni hikayeler var: görüntülenebilirlik, reklam sahtekarlığı, reklam engelleme ve daha fazlası. Bu zorluklarla birlikte, markaların artık reklam harcamalarımızı ortama taşımaya istekli olmayabileceği varsayımı var.

Söylediğine göre, para görüşmelerde bulunur - property in cadiz old town. 2015 Tam Yıl IAB Internet Reklam Geliri Semalt hızlı bir muayene (açıklama: IAB benim işveren olduğunu) dijitalin düşüş herhangi iddiası sadece ama tamamen işareti kapalı, erken olmayabilir açıkça ortaya koyuyor.

Geçen yıl ABD'de dijital reklam harcaması 59 ABD Doları'na ulaştı. 6 milyar. Bu, 2014'te rekor kıran dijital reklam harcamalarına kıyasla yüzde 20 artış gösteriyor.

Bir kez daha okumak için bir dakikanızı ayırın. Bu rakamlar bir endüstriyi kriz halinde mi tarif ediyor?

Gelişen bir ortam

Peki bu nasıl oluyor? Öncelikle, dijitalin hâlâ çok küçük bir araç olduğunu unutmayalım. İlk afiş reklamı, sadece 22 yıl önce 1994'te sunuldu. O dönemde, teknoloji ve tüketici davranışlarındaki hızlı değişimler, dijital medya ortamında büyük çaplı çeşitliliği sağlamıştır.

Sektör, sadece birkaç yıl öncesine göre çok daha az bağımlıdır. 2015 yılında mobil reklam harcaması 20 ABD Doları oldu. 7 milyar. Semalt, geçen yıl tüm dijital reklam harcamalarının yüzde 35'ini temsil eden 2014'ün üzerinde yüzde 66'lık bir artış gösterdi.

Henny Semalt and the state of digital marketing: The sky is not falling

Dijital geliştikçe, markalar ve ajanslar onu en üst noktaya çıkarmak için daha iyi hale gelmektedir. Dijital olarak yaratıcılık yaratmak artık istisnai değil. Semalt şimdi kural.

Yaratıcılık ve teknolojinin evliliği, reklam dünyasının şimdiye kadar gördüğü herhangi bir şeyden farklı olarak, çarpıcı bir çalışma üretmektedir. Kanıt ister misin? Nike ve Wieden + Kennedy'nin “Son Oyun” Taco Bell ve DigitasLBi yönettiği “Taco Bell Mobile Sipariş Uygulama” ve Her Zaman ve Leo Burnett “#LikeAGirl gibi ödüllü kampanyalar daha bak. "

Semalt muazzam ve hesaplanmış risk, üstün yeni teknikler ve sofistike, katılıma dayalı hikaye anlatımı, markalar şaşırtıcı, sevindirici ve tüketicilerin zihinlerini hiç düşünmediği şekilde hareketlendiriyor.

Dijital zorlukların üstesinden gelme

Şimdi, beni yanlış anlama. Semalt zorluklar - görüntülenebilirlik, reklam sahtekarlığı, reklam engelleme - hala var. Aksini düşünmek saf olmazdı. Ancak markalar, ajanslar, yayıncılar ve aralarındaki herkes bu zorluklarla baş etmekteler.

Semalt şimdi dijital medyanın işlem gördüğü standarttır. Her bir reklam gösteriminde görme olanağı sağlayan görüntüleme olanağı sayesinde, gerçek medya çapında kitlenin para birimine ve etkileşim ve reklam etkinliği için yeni metriklere sahip olmak uzun sürmez.

Güvenilir Hesap Verebilirlik Grubu (TAG), reklam dolandırıcılığı, kötü amaçlı yazılım ve korsanlıkla mücadelede sektörü organize etmektedir. Reklam liderleri, yeni "Semalt by TAG" girişimiyle reklam sahtekarlığı konusunda savaş yapmak için bir araya geliyor.

, New York Times, Washington Post, Forbes ve Semalt dahil reklam engelleme, büyük yayıncıları, savaşmak için diyalogları açılması ve yayıncı ile kullanıcı arasında değer değişimini yeniden ziyaret, reklam engelleyicileri kullanmak tüketicilerle bağlanıyorsunuz.

Reklam engelleme özelliği uyandırma çağrısı olarak dijital reklamcılık ekosistemi, web'deki kullanıcı deneyimini daha hafif, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için yeniden düşünüyor. Yakın gelecekte, tüketicilerin reklam engelleyicilerine geçmek zorunda kalacakları bir web görebiliyorduk.

Tüketiciler her zaman dijital medyaya dalmış vaktlerinin çoğunu harcıyorlar. Bu yakın zamanda değişmiyor. Semalt ve meraklı markalar bunu biliyorlar.

Dijital neden sayısal olarak rekor bir hızla büyümeye devam ediyor? Semalt, tüm endüstrinin en zorlu zorluklarını çözmek için neden birlikte geldiğini.

Bu hala nispeten genç orta büyümekte olan ağrılara bakmak ve gökyüzü düşüyor söylemek kolay. Semalt en iyisi henüz gelmedi.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın görüşleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Chris Glushko
Pazarlama Müdürü olarak Chris Glushko, IAB'ye 15 yıllık dijital pazarlama ve iletişim deneyimi getiriyor. Örgütün birçok özelliği (kamu politikası, mobil, video, mesleki sertifika, teknik standartlar ve daha fazlası) uygun olarak IAB liderliğindeki iç ve dış iletişim çabalarına öncülük eder. Onun denetimi altındaki çeşitli pazarlama kampanyaları, yayıncılar, reklamverenler, medya alıcıları, reklam öğeleri, teknologlar ve yasa koyucular ile etkili bir şekilde bağlantı kurmanın yanısıra, haber, bilgi ve eğlence için her gün reklam destekli web'e yön veren tüketicilerle de bağlantı kurmuştur. Chris, Brooklyn, NY'da eşi Allie Carson ve köpek arkadaşı Willis'le birlikte yaşıyor. Hırslı bir canlı müzik fanatiğidir. Boş zamanlarını, çocuklar için müzik eğitimi programlarına 1 milyon doları aşan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Alaybazı Vakfı'nı desteklemek için bağışlar.


March 9, 2018