Back to Question Center
0

Zombi Bilgisayarlar Ve Botnet Malware - Semalt Uzmanı, Bilgisayarınız İçin İyi mi Kötü mi İster İster Cevap Verir

1 answers:

Bir zombi bilgisayarı, bilgisayar korsanları tarafından tehlikeye atılan internete bağlı bir cihazdır. Bazı kötü amaçlı görevler için kullanılır ve zombilerin botnet'leri e-postalar yoluyla spam yaymak için kullanılır. Ayrıca, hizmet reddi saldırılarını başlattı - oculos ray ban espelhado verde. Zombi bilgisayar sahipleri, bu programların sessiz çalıştığı ve çok sayıda dosyaya saldırdığı için sistemlerinin tehlikeye düştüğünü bile bilmiyorlar. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, botnet'lerle koordine edilen DDoS saldırılarının zombi saldırılarına benzediğini ve çeşitli bilgisayar ya da mobil kullanıcıların botlardan habersiz olduğunu söylüyor. Bir botnet zararlı yazılım, her biri belirli bir bot çalıştıran çok sayıda internet bağlantılı mobil veya bilgisayar aygıtının toplanmasıdır. Botnet'ler, çeşitli hizmet önlemleri dağıtılan saldırıların gerçekleştirilmesi, veri çalınması, saldırganların cihazınıza erişmesine ve spam e-postaların veya kimlik avı bağlantılarının çok sayıda gönderilmesine izin vermek için kullanılır.

Kötü amaçlı yazılım ve zombi bilgisayarlarının tamamı kötü değil:

Bütün botnetlerin zararlı ve kötü amaçlı olmadığını unutmamalısınız. Örneğin, bazı virüsten koruma şirketleri politikalarını botnet'lerin yardımıyla güncel tutmaya devam ediyor ve kullanıcılar kurallarını ve düzenlemelerini takip etmek zorundalar. Microsoft yakın zamanda politikalarını güncelledi ve kullanıcı dostu olan ve zararlı botnet saldırılarını önleyen bir dizi botnet'i tanıttı. Bu nedenle, makinenize bu botnet'leri yüklemek hiç de tehlikeli değildir ve bu nedenle verilmemelidir..Botnet'ler, kötü amaçlı programlar veya virüsler bir aygıta girdiğinde oluşturulur. Botnet denetleyicisi belirli etkinlikleri, HTTP ve IRC gibi iletişim kanalları vasıtasıyla tehlikeye atılmış cihazlara yönlendirir. Botnet'ler, çeşitli amaçlar için siber saldırganlar tarafından kiralanmaktadır.

Çevrimiçi olarak nasıl güvenli kalma

Çevrimiçi güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmak için orijinal ve ücretli bir sürümü olması gereken kaliteli bir anti-malware veya antivirüs programı yüklemelisiniz. Ayrıca, şüpheli bağlantıları asla tıklamamanız ve parlayan reklamlar ile açılan pencereler çok sayıda bot içerebileceği için açılmamalıdır.

Milyonlarca milyondan fazla bilgisayara botnet'lerle sessizce virüs bulaştı, büyük bir bot ordusu yarattı ve kullanıcının kişisel bilgilerini çevrimiçi çalmak ya da çalmak için sabırsızlık yaptı. Bazı botlar Conficker, Zeus, Mariposa, BredoLab ve ZeroAccess gibi küçük ve büyük botnet ağlarından oluşur. Hepsi, işlevlerini yerine getirmeye başlamadan önce botmasterlerden gelen komutları beklemektedir.

Botnet komutanları genellikle botnet hizmetlerini en iyi teklif veren kişilere satarlar. Müşteriler, ticari casusluk, siyasi partiler ve çevrimiçi suç örgütlerinin faili olup, bunların hepsi de siber saldırıları bozmaya yöneliktir. Botnet tehditleri çevrimiçi güvenlik alanının önemli bir bileşenidir ve botnet'ler çok sayıda phishing saldırılarının arkasındadır. Bu nedenle, onların önlenmesi zorunludur ve keyloggers, kimlik hırsızlığı ve kimlik avı saldırıları tarafından tuzağa düşürülmemeliyiz. Her iki zombi bilgisayarı ve botnet malware cihazlarınızı etkileyebilir, bu nedenle farklı web sitelerini sörf yaparken dikkatli olmalısınız.

November 29, 2017