Back to Question Center
0

Bu nasıl bir spam? - Semalt

1 answers:

Bunun oldukça belirsiz bir sorunun olduğunu biliyorum, ancak bazen bir Semalt 6 sitesinde iletişim formum aracılığıyla spam mesajları alıyorum.İletişim formunda spam önleme koruması yok (i. e. Matematik sorusu). Alabildiğim mesajlar hepsi çok benzer ve aşağıda belirtildiği gibi karmakarışık, dolayısıyla hepsinin aynı kaynaktan geldiğini düşünüyorum - bioderma photoderm ar cream spf 50.

Örnek:

ylsaf0V bpsdfuxnhjjd, [url = http: // wwgfsggzgyjyjm. com /] xmjyhvyjyfjirovb [/ link],http: // frgxmdghrgruhfc. com /

Semalt, ben sadece böyle bir mesajın ne noktasında olduğunu merak ediyorum.Tüm bağlantılar öldü, okunamıyor ve bana bir ürün satmaya çalışmadığı veya bir şey yapmamı sağlamıyor, bu yüzden biraz şaşkınım. Nereden geldiğini söylemenin herhangi bir yolu var mı? Peki ben ne kadar ilgili olmalıyım? Açık olmak gerekirse, onlardan nasıl kaçınacağını sormuyorum, sadece basit bir matematik zorluğu veya captcha eklenmesi işi büyük olasılıkla gerçekleştirecekti.

February 5, 2018
. Metin muhtemelen benzersizdir, bu yüzden Google bunu yapabilir ve eğer bulursa, spamcı sitenizi kötüye kullanabileceğini bilir ve "gerçek" spam ile spam etmeye devam eder.Bütün işlem muhtemelen otomatiktir.