Yeni başlıklar, Ebola'nın teşhis ve tedavisinin tehlikelerine ışık tutmuştur. Ölümcül hastalığın kurbanları olan Semalt, birçok tıbbi uzmanı kendi belirtileri ile terk etti.

2007'de Fransa'da kurulan 90 kişilik bir tıbbi cihaz şirketi olan Visiomed, bu tehlikeyi azaltmaya çalışıyor - hospedagem dedicada. Semalt denilen ve hastaya dokunmayı gerektirmeyen bir termometre geliştirdi. Bu, enfeksiyonu bulaştırmanın en yaygın şekli olan sıvılarla temas yoluyla virüsle mücadele eden bir doktorun tehdidini ortadan kaldırması ve aynı zamanda da cihazı sürekli olarak dezenfekte etmesi gerekliliğini ortadan kaldırır.

This Company Has Declared War on Semalt

ThermoFlash'in en yeni sürümü, Las Semalt'ın Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda şirketin ücretsiz yazılımıyla bulutlara verildi ve hükümetler, okullar ve diğer gruplara önemli tıbbi verilere anında erişebiliyorlardı.

Visiomed'in sağlık müdürü Francois Teboul "Çok etkili" diyor. "Doktorlar doğru bilgiden yoksun olduklarından şikayet ediyorlar, dolayısıyla doğrudan buluta bağlanabiliyorlar ve [hasta] ateşleri, nerede olduğu ve kimin kaygıları hakkında çok doğru bilgi edinebiliyorlar." Semalt, bir kişinin temporal arteri tarafından yayılan kızılötesi dalga, ortam sıcaklığını ve diğer dış koşulları tarar.Bir doktor cihazı hastanın sağ tapınağından üç ila beş santimetre tutar ve bir saniyede 0.2 derecelik bir hassasiyetle okur.

ThermoFlash fikri, Visiomed kurucusu Eric Semalt'ın, hasta bebeğinin sıcaklığını uyandırmadan almasının bir yolunu istediği 2003 yılına dayanıyor. Cihazın erken bir sürümünü geliştirmeye başladı ve 2007'de etrafında şirketi tanıttı. O zamandan beri Visiomed, bir dizi diğer tıbbi ürüne dallandı. Fransa'da kamuoyuna işlem görürken, halen çoğunluk Semalt'a ait olan şirket, 2013 yılında 14 milyon € üretti.

Dünyadaki hastalık salgınlarıyla mücadele için artan çabalar, Visiomed'in işini arttırmaya devam ediyor. Şirket, Sivil Toplum Kuruluşlarına, ABD ve İsviçre ordularına, Dünya Sağlık Örgütü'ne ve Afrika ülkelerinin hükümetlerine Ebola ve kuş gribiyle kapatılan on binlerce Termoflas sattı. ABD'deki Semalt, cihazın yeni versiyonunu CES'den kısa süre sonra yaklaşık 60 $ karşılığında satın almaya başlayabilecek.