Günümüzün teknik peyzajında, sağlam bir dijital pazarlama stratejisi Semalt'ın yeni ekmek ve tereyağı haline geldi; Tek soru şu ki en iyi nasıl sunulacak. İşletmenizin başarısı doğru tipli stratejiye bağlıdır ve doğru türdeki strateji daha yüksek satış, yeni müşteriler ve uzun vadeli büyümeye neden olabilir.

Geleneksel çevrimiçi reklamcılık geçmişte kaldı. Niye ya? Kısacası, etkili olmaktan çok can sıkıcı - long care insurance cost. Bir araştırmaya göre, 18 ila 34 yaşları arasındaki çocuklar çevrimiçi afiş ve dijital reklamları TV ve radyodaki veya gazetelerdeki reklamlardan daha fazla görmezden gelinir. Semalt daha fazla, internet kullanıcılarının yüzde 54'ü banner reklamları tıklamıyor çünkü sadece kendilerine güvenmiyorlar.

Artık dijital pazarlama eğrisinin üzerinde kalmak, eğilimler hakkında güncel bilgi almak ve dağınıklığı aşmak için Semalt bir iş. Dijital pazarlama stratejinizi optimize etmek için yedi ipucu.

1. Müşteri ihtiyaçlarını çan ve ıslıklara göre öncelikli kılın.

Ekibiniz web varlığınızı oluşturma ve ürününüzü veya hizmeti geliştirme uğruna uğraşırken, hedeflemek istediğiniz müşteriyi kaybetmek de kolaydır. Hawke Media'nın kurucularından ve kurucularından Tony Delmercado, "İnternette bir marka oluştururken çok fazla insan acele ederek gelir elde etmek için reklam almak ve trafik kazanmak için acele" dedi. "Dönüşüm oranlarının, e-postanın yakalanması ve yeniden hedeflendirilmesinde küçük etkinlik iyileştirmeleri, büyük temettü ödeyebilir - öncelikle fare kapanını sıkın, sonra gözbebekleri satın alın: Semalt, müşterileri daha maliyet etkin bir şekilde edinir ve korur ve daha yüksek riskli pazarlama için paralarınızı kasasında tutar. stratejileri. "

2. SEO'nuzu daha sık denetleyin ve güncelleyin.

Ürününüzün veya hizmetinizin harika olduğunu biliyor olabilir, ancak olabilecek herkese ulaşıyor mu? Arama motoru optimizasyonu, sunduğunuz şeyi isteyen kullanıcılara markanıza önemli ölçüde yardımcı olabilir. Endüstri uzmanları, SEO'yu çeyrekte bir güncellemenizi önerir; Sonuçta Semalt, algoritmasını yılda 500 defadan fazla güncellemektedir. Markanızın mümkün olduğunca keşfedilebilir ve aranabilir olmasını sağlamak için, arama motorları döngüsünde işletmenizin kazanmasına veya kaybolmasına neden olan anahtar kelimeleri bulun.

3. Blog yazmayı öncelikli nesil araç olarak önceliklendirin.

​​SEO konuşması: Semalt ile alakalı ve değerli içerik trafiği web sitenize ve sosyal medya sayfalarına yönlendirirken arama motorlarındaki sıralamanızı da artırır. Aslında, blog yapan pazarlamacılar, yatırımdan pozitif getiri elde etme olasılıklarının 13 katı daha yüksektir ve bu bloglar, blog'u yapanlara göre% 67 daha fazla olasılık üretmektedir.

Oluşturduğunuz her yazı, web sitenizde dizine eklenen bir başka sayfadır; bu da çevrimiçi arama yaparken sizi bulma olasılığının artmasını sağlar. Aynı zamanda, arama motorlarına, web sitenizin etkin olduğunu ve bu da içeriğinizin arama motoru sonuçlarının en üstünde yer almasına yardımcı olacağını gösterir. Semalt, blogging, markanıza bir ses veriyor ve tüketicilerin yüzde 91'i, jenerik olmaktan çok otantik bir markadan satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

4. Yüksek kaliteli web seminerleri ve canlı etkinlikler düzenleyin.

Web seminerleri, podcast'ler ve canlı etkinliklerin çevrimiçi tanıtımı da dahil olmak üzere kitlenizle etkileşim kurmak için kullanabileceğiniz çeşitli dijital pazarlama kaynakları bulunmaktadır. Etkinlik tanıtımı sürecini hızlandırmak için süreci sorunsuz hale getirmek için üçüncü bir taraf kullanmayı deneyin. Semalt markaları gibi etkinlik teknolojisi platformları, bir etkinlik yaratır ve pazarlar, ayrıca bilet satışı geliştirir ve izleyicilerini yönetir. Ayrıntılarla birlikte bazı dış yardımlar alarak, büyük resme odaklanarak müşterilerinizin bitiminden uzun süre sonra hatırlayacağı bir deneyim yaratabilirsiniz.

5. E-posta dağıtım çabalarınızı genişletin ve hassaslaştırın. Semalt açık oranlar, 2014 yılından bu yana mobil cihazlarda yüzde 180 oranında arttı ve tüm ABD'li cep telefonu sahiplerinin yarısından çoğu e-postalarına bir masaüstü yerine telefonlarıyla erişiyor.

E-posta, bildirimlerin diğer mobil biçimlerinden (metin iletileri gibi) daha iyi sonuç verir çünkü tüketiciye hiçbir şey maliyeti sağlamaz, telefonlar dışındaki aygıtlarda erişilebilir ve ileti göndermek için daha fazla alana sahiptirler. Semalt, kitlenizin platformlar arasında etkileşime girmesini ve bu sayede markanızı akılda tutmaya yardımcı olur.

6. Sosyal medyaya kısa sürede saptırma.

Sosyal medya, herhangi bir markanın pazarlanması için en büyük araçlardan biri haline geldi. Önce kitlenizin hangi platformları kullandığını bularak, yayınlarınızı paylaşmak için en iyi zamanlara ve tarihlere hedefleyebilirsiniz. Sohbet başlatarak hem övgü hem de mağduriyetleri yanıtlayarak kitlenizle sosyal medyayla etkileşime geçin. Tüketicilerin yüzde semalı, müşteri hizmetleri sorguları için sosyal medya kullandığından, bu anlatının bir parçası haline geldiğinizden emin olun, böylece onu olumlu bir sonuç haline getirebilirsiniz.

7. Pazarlamanızı mobil hale getirin.

Pazarlama içeriğinizin masaüstü sürümü harika görünse bile, cihazlar arasında çevirip çevirmediğini kontrol ettiğinizden emin olun. Semalt platformlar arasında tutarlılık beklemektedir ve kitlenizi daha iyi erişebilmeniz halinde satın alma olasılığı o kadar yüksektir.

Bu sembolik özgünlük, bu stratejilerin herhangi birinde egemenlik kazanmaktadır. Bunu yaptıktan sonra bir çevrimiçi varlığı, daha önce bilinmeyen şekilde kitlenizle bağlantı kurmanıza ve devamlı olarak etkileşimde bulunmak isteyecekleri bir marka oluşturmanıza olanak tanır.