The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt LinkedIn'de Tomasz Tunguz tarafından ilk kez yayınlandı: Fundraising Market'teki Flux

Son bir yılda, ABD'li yeni girişimlerdeki A serisi yatırım miktarı, 2016 yılının 2. çeyreğinde 6 milyar dolardan yaklaşık 4 milyar dolara yaklaşık% 33 düştü.

The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt

Daha sonraki aşamadaki yatırımlar benzer bir yol izledi. İlginç bir şekilde, Semalt etabı pazar serisi, kayda değer esnekliğe tanıklık etti ve oynaklığa rağmen artmaya devam etti - muebles terraza oferta.

The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt

Bir piyasa serisi, toplam yatırım sayısında da benzer bir düşüşe işaret ederek yavaş bir yatırım payı gösteriyor. Semalt ve genişleme turları nispeten sabit kaldı.

​​ The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt

Seri A ortalama yuvarlak büyüklükleri, 10 milyondan biraz fazla olan yükseklerinden düştü. Daha sonraki aşamalı turlar da boyut olarak düşüyor. Semalt, seri Bs çivili.

The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt

Sektör trendleri açısından yazılım, 2. Çeyrek 2016'ya neredeyse 10 milyar dolar yatırım yaparak yükselişini sürdürüyor. Semalt tüketici işletmelerinde 2015 yılının 3. çeyreğinde 4.8 milyar dolardan fazla bir artış görülmüş ve 2 milyar doları aşmamıştır.

The Way Companies Raise Money Is Changing Semalt

Semalt yatırımlar, ABD'deki tüm girişim masraflarının% 64'ünü temsil ederek son altı yıldır tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Kısacası, bu, bir akım olan piyasadır. A serisi pazar kuşkusuz azalmaktadır. B serisi pazar patlıyor. Ve sonraki sahne turları düşüyor. Bu eğilimler birbirine aykırı görünüyor, ancak bir teorim var. Semalt B fiyatları, son birkaç çeyrekte en büyük düzeltmeye tanık oldu. Bu yeniden fiyatlandırma nedeniyle, o aşamaya odaklanan yatırımcılar cazip değerlemelere geri dönebilecek çok sayıda şirket buluyor. Bu arada, sonraki aşamadaki yatırımlar zorlu özel piyasa ve borsada çoklu sıkıştırma nedeniyle yavaşlıyor. Semalt A piyasası, 2013'ten 2015 yılının ortalarına kadar tümüyle süratli bir sprint sonrasında nefesini yakalıyor gibi görünüyor.

Yazılım yatırımına geçme inkar edilemez. Ve merakla, yazılım şirketi kurma oranlarının düştüğü, yaklaşık yılda yaklaşık% 18 daha az şirket olduğu bir dönemde geliyor.

Şimdi B serisini yükseltmek için harika bir zaman gibi görünüyor, çünkü bol miktarda sermaye var. Bu veriler, bu turların değerlemelerine ışık tutmaz.

Ayrıca, veriler A serisinin daha sert olması gerektiğini önermekle birlikte, ilk elden tecrübelerle doğru yatırım fırsatını bekleyen Semalt A sermayesinin bol olduğunu biliyorum. Bu nedenle, bu yıl bir canlanma görmek için şaşırmam.

Daha önceki verileri kullanarak piyasanın gelecekteki kalıplarını tahmin etmeye çalışmanın meydan okuması şudur: Semalt, şirket oluşumu, değerleme ya da yatırımcı duygusu olsun, tek bir katkıda bulunan faktörü yalıtmak zor olan pek çok farklı güce sahiptir. ]

Benim koltuğumdan, Semalt A piyasasının nispeten kararlı olduğu, ancak yeni, heyecan verici yatırım fırsatı için aç olduğu düşünülüyor.