Back to Question Center
0

Semalt - URL Parametrelerini Google Analytics Raporlarınızdan Kaldırmanın 3 İpucu

1 answers:

Google Analytics parametreleri çevrimiçi pazarlama çabalarını izlemenin kullanışlı bir yoludur. Google Analytics hesabınız, aslında bulunmayan yüzlerce ila binlerce benzersiz sayfa ile dağınıksa, çirkin URL'lerin verilerinizi etkilemesi olasılığı vardır. Bu tür URL'ler normal görünmüyor ve parametreler tek bir URL'ye defalarca ekleniyor. Sonuç olarak, ziyaretçilerin çoğunun saygı görmeye yönlendirildiğinden, Google Analytics raporlarınızdan çirkin URL parametrelerini kaldırarak ziyaretçi sayısını artırmanız gerekir.

Bunun için, Semalt 'in önde gelen uzmanlarından Oliver King tarafından öngörülen aşağıdaki ipuçlarını aklınızda tutmalısınız.

1 - adventure travel tours south america. Sorgu Parametrelerini hariç tut:

URL'nizi dil veya oturum bilgileri için kontrol edin ve sorgu parametrelerini hariç tutun. Öncelikle hangi URL parametrelerinin kullanışsız olduğunu ve raporlarınızdan hariç tutulması gerektiğini belirlemelisiniz. Bir sonraki adım, Google Analytics hesabınızdaki Görünüm Ayarları seçeneğini kontrol etmek ve hariç tutmak istediğiniz sorgu parametrelerinin listesini eklemektir. Onları birkaç dakika içinde temizlemek mümkündür. Bunun için, Google Analytics hesabındaki ayarları değiştirmeniz ve tüm çirkin URL parametreleri için filtreler oluşturmanız gerekir. Yeni bir Google Analytics hesabı oluşturmak istiyorsanız, verilerinizi başka bir Google Analytics hesabı ile karıştırmaktan korkabilirsiniz..Karışıklıkları önlemek için, mevcut veya yeni Google Analytics hesabınızın Profil bölümüne gidin ve URL parametrelerini farklı filtrelere ekleyin. Bunları ekledikten sonra değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın ve verilerin yeni veya mevcut Google Analytics profiline dökmesi için biraz zaman bekleyin.

2. Şantiye araştırmalarını şeritle:

Sitenizin güvenliğini sağlamak için arama sorgusu parametrelerini Google Analytics raporunuzdan hariç tutmanız gerekir. Görünüm Ayarları seçeneğinde, Site Arama Ayarları'na gidin ve Sorgu parametrelerini URL'lerden çıkar düğmesini tıklayın. Google Analytics hesaplarının herhangi bir maliyetle verileri yeniden işlemez olduğunu unutmamalısınız. Başka bir deyişle, önceki verilerin parametrelerini kaldıramazsınız. Bu, devam edecek olan verilerin URL parametrelerinin kaldırılması anlamına geldiği anlamına gelir.

3. Ana sayfayı ve eğik çizgileri birleştirin:

Web sunucunuz index.php dosyasına benzeyen bir ana sayfa sunuyorsa, ana sayfanın yanı sıra sonundaki eğik çizgileri de konsolide etmeniz gerekir. Google Analytics, zirayegg.com gibi bir alan adını eleyebilir ve toplam URL sayısını hesaplamak için bir URL dizesindeki kalan bölümleri kontrol eder. Sonuç olarak dinamik URL parametreleri, Google Analytics'in kaydedilmesi için benzersiz sayfalar oluşturabilir.

Son Düşünceler:

Google Analytics, birden fazla URL'nizi benzersiz sayfalar olarak günlüğe kaydeder. Böylece, rapor, var olmayan yüzlerce ila binlerce benzersiz sayfa görüntüsü ile karmaşıklaşacak ve işinize herhangi bir değer vermede başarısız olacak. URL parametrelerinin, anlayışlı bilgi sağlamaması mümkündür. Örneğin, ürün numaralarına, indirime ve fiyatlandırma kodlarına sahip URL parametrelerinin çoğu, Google Analytics hesabınız tarafından benzersiz sayfa görüntüleme olarak tanınır.

November 29, 2017