Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Çocuk Teması - Niçin ve Oluşturulur?

1 answers:

Gerçek hayatta, çocuklar ebeveynlerin mirasçılarıdır ve yetişkinlerin kişilik özelliklerinin yanı sıra iyi ve kötü alışkanlıklarına kolayca adapte olabilirler. Aynı zamanda, annelerinin ve babalarının vermediği benzersiz özelliklere de sahiptirler. Aynı şeyi WordPress temaları ile de söyleyebilirsiniz. Karşıdan yüklediğiniz, satın aldığınız veya yüklediğiniz tüm WordPress temaları için, farklı amaçlarınıza uygun, kalıtsal ve iyi bilgili bir çocuk teması var.

Aşağıda, Semalt'ın uzmanlarından Alexander Peresunko'nun WordPress'de nasıl ve neden çocuk temaları yaratacağına dair genel bir bakış bulunmaktadır.

Neden Çocuk Tema Yarat:

Çocuk temaları, üst temaların şablonlarını, düzenlerini ve stillerini geçersiz kılabilir ve bunları devralabilir - vps tutorial windows 8. WordPress'de, Çocuk Teması bağımsız olarak mevcuttur ancak kapsamlı bir işlev yelpazesi gerçekleştirmek için üst temalarla birlikte çalışır. Üst bağlıdır ve yalnızca üst tema WordPress sitenize yüklendiğinde ve aktif olduğunda etkinleştirilebilir. Bir çocuk teması oluştururken, iki ana şeyi aklınızda tutmalısınız:

  • Klasörde alt temanızın adıyla yeni bir dizin eklemeniz gerekir.
  • Yeni dizindeki styles.css dosyası belirli başlık bilgileri ile eklenmelidir.

Çocuk temasını oluşturduktan sonra, bunun tipik ana temaların sahip olduğu bilgilerin aynısı olduğunu farkedeceksiniz. Çocuk temaları yaratmanızın gerekçelerinin bir nedeni, WordPress'e hangi ebeveynlerin belirli web sitelerine yönelik temaların en uygun olduğunu söylemesidir.

Çocuk Teması Nasıl Oluşur:

Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurarak kolayca bir çocuk teması oluşturabilirsiniz.

1. Yepyeni dizini ekleyin ve styles.css dosyasını düzenleyin

İlk adım, varolan temanıza, alt temanızın adıyla yeni bir dizin eklemek ve ayarlarını yapmaktır. Bu önemli bir adımdır ve stillere hiçbir şey yapmamalısınız .css dosyasını nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız .Bu dosya WordPress'in Header bölümünde bulunur ve siteniz, konumu ve içeriği hakkında belirli bilgiler içerir. Tek sorun başlık bilgisinin Ancak bu kritikliklerle ilgili bir şey biliyorsanız, spesifik kodu tablonuzun başlık bölümüne ekleyebilirsiniz.

2. Ana Temayı Düzenleme

WordPress'de alt tema oluştururken ana temayı düzgün bir şekilde düzenleyip stilleri hakkında her şeyi biliyorsunuzdur. Dürüst olmak gerekirse, kesin stiller yoktur ve ana temaların varsayılan stilleri olmasıdır. Bununla birlikte, elle bunları düzenleyebilir ve çocuğunuzun temasından daha iyi sonuçlar almak için interweb'leri tarayabilirsiniz.

3. Functions.php dosyasını ekleme

Çocuğunuzun temasına daha önce hiç olmadığı kadar iyi görünmesini sağlamak için functions.php dosyası eklemeyi düşünüyorsanız, belirli bir kod ekleyip temanızın ayarlarını düzenlemeniz gerekir. Şimdi bizim çocuk temalarımızla ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ve onları yaratmak için sıcak ol. En iyi yanı, bu temaların oluşturulması kolaydır ve istediğiniz zaman özelleştirebilir, kurabilir ve kurabilirsiniz. Buna ek olarak, gereksinimlerinize göre alt temaya yeni seçenekler ekleyebilirsiniz, ancak sınırlı kullanım ve seçenekler nedeniyle alt temanın kodunu değiştirmemenizi veya ayarlarını değiştirmenizi önermiyoruz.

Çocuk Temaları ile Yapılması Gereken Üç Şey

Artık çocuğunuzun temasının temellerini biliyorsunuz ve aşağıdaki eğlenceli şeyleri yapabiliyoruz

1. Özelleştiricisine Yeni Seçenekler Ekleme - Özelleştiriciye kolayca yeni seçenekler ekleyebilirsiniz ve ana temadaki tüm özellikleri almasını göreceksiniz.

2. Yeni Yazı Tipi Şablonları Ekle - WooCommerce kullandıysanız, çekici bir görünüm vermek için özel ürün şablonlarını çocuğunuzun temasına eklemek isteyebilirsiniz. Alt temaya eklemek, üst temanın kendisini güncellerken kodu kaybetmemenizi sağlar.

3. Ana temanın Düzenlerini Geçersiz Kıl - Ebeveyn temalarındaki şablonların düzenlerini geçersiz kılmalısınız. Bunu yapmanın en iyi ve en uygun yollarından biri şablonu çocuk temadaki üstten kopyalayıp oradan özelleştirme işlemine başlamaktır.

November 29, 2017