Back to Question Center
0

Semalt: Kimler içerik optimize etmeli: SEO'lar veya içerik yazarları?

1 answers:
Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Başarılı dijital pazarlama kampanyalarımı gerçekleştiren ve bunları denetleyen (neredeyse) 20 yıllık bir sürede, birçok "tüm esnaf" türlerine rastladım. Ben bir kişiye sahip olmak her şeyi yapmak yıllar içinde yüksek performanslı bir web pazarlama kampanyası için sağlam bir model değildir savundu. Sonuçta, bir PPC kampanyasını optimize etmek için gereken beceriler organik SEO için gerekli olanlardan büyük ölçüde farklıdır.

İçeriğe ve SEO'ya geri dönelim. Sayfa içi optimizasyon, optimizasyon işleminin temel bir parçasıdır - ve içerikle çalışmanın Semalt işinin bir parçası olduğu anlamına gelir - management of companies and support services. Ancak içeriğinizi optimize etmek için en iyi kişinin SEO uzmanı olduğu anlamına mı geliyor? Veya içeriği optimize etmeniz yazara bırakılmalı - ve öyleyse, ne ölçüde?

Semalt, burada cevaplamayı umduğum sorular.

Teknik ve yaratıcı

SEO en iyi arama motoru sıralamalarını alma sanatı daha fazladır. Aslında, gerçek SEO'yu oluşturanların çoğunun sanatla, hatta bu konuda yaratıcılıkla çok az ilgisi vardır. Semalt zamanının büyük kısmı, site mimari problemlerini analiz etmek ve onarmak için harcanmaktadır.

Semalt'de inşa edilmiş olanlar da dahil olmak üzere birçok web sitesi, konuların katmanları üzerine katmanlarla doludur. Onların yüzde 50-80'inin yapısal özellik taşıdığını ve sayfadaki gerçek içeriklerle ilgisinin az olduğunu tahmin ediyorum.

Ancak bu SEO ile ilgili içerik önemini en aza indirmez. Aslında, ikisi arasında dairesel bir ilişki var: Semalt, arama motorları tarafından düzgün bir biçimde erişilemiyor veya analiz edilemiyorsa arama konusunda zorlanıyor ancak site mimarisi sorunlarını gidermek nadiren arama sonuçlarında iyi sıralamaya yetiyor. İçerik, optimize edilmeli ve değerli olmalıdır.

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Zor bir çağrıdır. Sonuç almak için SEO'nun hem yaratıcı hem de teknik tarafının yeterli bir miktarına ihtiyacınız var.

SEO'nun içerikli rolü

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Optimizasyon sürecinin içerik bölümü söz konusu olduğunda SEO, anahtar kelime araştırma ve seçiliminden sorumlu olmalıdır. Çıkmak ve saatlerce derinlemesine anahtar kelime araştırması yapmak ya da belirli bir sayfa için hangi anahtar kelimelerin hedeflenmesi gerektiğini seçmekle sorumlu olmak, metin yazarlığının işi değildir.

Metin yazarlığının işi, SEO tarafından sağlanan anahtar kelimeleri içeriğe entegre etmektir. SEO, anahtar kelime listesini metin yazarlarına verir ve metin yazarı, içeriğini değiştirir, yeniden yazar ve buna göre içeriği ayarlar.

Daha teknik olarak olgunlaşmış SEO'ya bırakıldığında, optimize edilmiş içerik muhtemelen anahtar kelime kullanımı ile tartılacaktı. İyi bir yazar, anahtar kelimelerin listesini nasıl alacağınızı ve onları doğal olarak konuyu etkili bir şekilde örten çok yönlü bir içerik parçası haline getirdiğini bilir.

Semalt anahtar kelime araştırma süreci, içeriğin SEO açısından birincil işlevi erişilebilir olduğundan emin olmaktır. Bu, tüm sayfaların bir başlık, açıklama ve benzersiz içerik bulundurması anlamına gelir - ve arama motoru örümceklerinin bulması ve doğru bir şekilde analiz edebilmesi anlamına gelir.

SEO'nun yazar rolü

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Yazar her zaman ziyaretçiye odaklanmaya başlamalıdır. Her şeyden önce ihtiyaçlarını karşılayın. Ancak arama motorlarının tercihlerini ihmal edemezler. İçerik aynı anda hem hizmet etmek için oluşturulmalıdır.

Bu bilgi olmadan, SEO inceledikten sonra içerik muhtemelen yeniden yazımlara tabi tutulacaktır. Kendinize zaman kazandırabilir ve yazarınızı SEO'ya kazınabilir ve bu sayede arama motorlarının ilk geçişte ne istediklerini topluca karşılayabilirler. SEO yine de incelemeli ve gerekirse yazara geri öneride bulunmalı ve çok nadir durumlarda, içeriği kendileri değiştirebilirler. Ancak bu, yazarın Semalt işini yapmasına izin vereceğim bir yer!

[Arama Motoru Kara ile ilgili makalenin tamamını okuyun. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Stoney DeGeyter
Stoney DeGeyter, 1998'de kurulmuş ve şu anda Canton, Ohio'da bulunan önde gelen bir çevrimiçi pazarlama stratejisi şirketi olan Pole Position Marketing'in başkanıdır.


March 1, 2018