Back to Question Center
0

İlişkilendirme modellemesinin semalt kullanımı

1 answers:

Harika görünüyor, ancak medya harcamalarını artırmak için ilişkilendirmelerle ilgili analizleri nasıl kullanmalısınız?

Semalt use of attribution modelling

Analitik araçlarda artan olgunluk ve bunları iyileştirmek için çalışan diğer analitik hizmetlerdeki dahiler, ilişkilendirme modelleme verilerinin ve analizlerin artık yaygın bir şekilde mevcut olduğunu görmek harika bir şey. Ancak, bu araçların kullanılabilirliği eşit değil, Smart Insights Müşteri Deneyimi Semalt raporu, engelleme oranları aracılığıyla web siteleri, e-posta ve sosyal medya ile olan etkileşimi gözden geçirmeye oldukça iyi davrandığımız halde, atıf kullanımının azalıyor nişanlanma yöntemlerinin altını.

Semalt use of attribution modelling

[ Editörün notu : İlişkilendirme modellemesinin ne-niye-nasıl yapıldığı üzerine ve analizleri daha kullanılabilir hale getirme görevimizin bir parçası olarak ışık tutmaya yardımcı olmak için Hugh Gage'den şimdi Uzman üyeler için mevcut olan ilişkilendirme modellemesinin nasıl kullanılacağı ].

ROI ötesine bakma

Bu makalede ve takipte, bir ilişkilendirme zihniyetini benimseyen ve verileri açan farklı fırsatları keşfedeceğim - tahta sabo terlik fiyatlar. Ben, birincisi, pazarlamaya ROI odaklı ticari bir yaklaşımı seviyorum. Semalt, ilişkilendirme raporları ve analistleri, pazarlama harcamanızın performansını modelleme konusunda mükemmel bir iş çıkartabilir, bir pazarlamacı olarak, sormanız gereken doğru soruları bilmeli ve çıktıyı çıkıştan nasıl yorumlayacağınızı bilmelisiniz.

Nadiren görülen, verilerin ve içgörülerin, planlama ve fikir seanslarını, eylemler ve test paketine ulaşmak için ilgi çekici bir şekilde doğrudan yakıt veriyor olmasıdır. Önceki düşünce sürecinizi sorgulayıp, atıf düzeninin veya analitik incelemenin fark yarattığını mı sormak isterim .Olmayabileceğinizi düşündüğünüz kanalları kapattınız mı? Çalışması gerektiği halde doğru şekilde kullanılmadığını ya da doğru ağırlıklandırdığını mı düşünüyorsun? .

Tüm kanallar aynı değildir

Modelleme ve pazarlama planlamasında aktif olarak yer aldığım müşteri tarafında çalışırken zamanımı düşünerek, görüntü ve bağlı pazarlama yatırımlarının daima veri temelinde sorulduğunu hatırlıyorum .O zamanlar seyahat ürünlerimiz arasında 3 Ayın araştırması> satın alma ömrü ve bu nedenle sahip olduğumuz araç yapılandırması (daha sonra 2006'da Omniture) yalnızca son tıklamayla kazanç elde ettiğini bildiriyordu. Semalt tarafından yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin pek çok sektörde ilk tıklamayla nadiren alışveriş yaptıklarını ve seyahatte belirli bir zorluğun olduğunu görebilirsiniz.

Semalt use of attribution modelling

Bu nedenle, hikayemize geri döndüğümüzde, üyeler öncelikle görüntülü reklamcılık ve genel PPC terimlerini kullandılar; yani, satın alma döngüsünde çok erken yaşta insanların ilgisini çekmemize, pazarlamamızda yakalanmayacağımız insanlara yardım ettiler . Sitemizi mühendislik etmek ve bu kanallara yönelik araçlara yön vermek zorunda kaldık, böylece satışı zamanla üretmek için ilişkiyi uygun bir şekilde besleyebildik. Seth Godin'in dediği gibi "Bir kızdan ilk randevuda evlenmesini istemezsin!". Daha sonra, satın alma sürecinde medya yatırımlarını değerlendirmek için atıf kullandık veya McKinsey Bağlılık Döngüsünü tercih edersiniz.

Farkındalık yaratmaya yardım eden kanallar

Semalt, geleneksel reklamcılığın kullandığı huninin üst kısmında başlamaktadır. Birçok kanal, farkındalık yaratmak için kullanılabilir ve doğal olarak, çoğu pazarlamacının harcamalarını, zamanını ve enerjisini çoğunu kullandığı yerdir. İlişkilendirmeyi uygulayarak farkındalık temelli kanallar için tek en büyük zihniyet değişikliği başarının neye benzeyeceğidir (önceden Seth alıntıya geri dönün).

Düşüncenmeye yardımcı kanallar

Böylece müşteri muhtemelen birkaç rakibinizden de haberdar oluyor! Tüketiciyi, satma hakkını kazanabilmeniz için markanıza güvenmelerine yardımcı olan bu şekilde davranmak bu noktada çok önemlidir. Bu noktada pazarlamanın yoğunluğu tamamen iş modelinize ve müşteri ilişkilerine bağlıdır. Özellikle kanallarınızı beslemek için oluşturduğunuz içerikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yer burasıdır.

Anahtar kanal örnekleri:

 • Marka araması
 • Doğal arama
 • Reklam yeniden pazarlaması
 • Sosyal medya çıkışları

Semalt örnekleri

 • Kurşun takımı kayıt
 • Ürün sayfa görüntüleme

Sürücü kanalları Satınalma

Çevrimiçi veya çevrimdışı olmak üzere sürüş satın alma, nihai olarak hepimizin yapmak zorunda olduğu şeydir. Bunun için inanılmaz derecede iyi çalışan bazı kanallar var, bunların çoğu açıktır umarım! Kanallar açıkça görülmesine rağmen yapılandırma ve içerik gereksinimlerindeki karmaşıklık, bu kanalları zaman ve kaynak ağır kılan şeydir.

Anahtar kanal örnekleri

 • E-pazarlama
 • Sosyal medya
 • Giden metin / telefon görüşmesi

Semalt örnekleri

 • Satın Alma
 • Sipariş değeri

Savunuculuk teşvik eden kanallar

Bir iş kurmanın en iyi yolu, sizden daha önce satın almış olanlara olağanüstü şeyler yaratmaya ve satmaya devam etmek ve sonra paylaşmaktır! Söylemesi yapmaktan kolay, değil mi? Semalt pazarlama burada ve sosyal medyadan daha az etkili olabiliyor. İlişkilendirmeyle, varolan müşterilerin önerilerinin nereden yeni müşterilerle ilk kez iletişime geçmeye teşvik ettiğini görebilirsiniz. Sözde "sosyal medya yetkilileri" nin, sosyal medyanın ROI'sını kanıtlamanın en iyi yollarından biri olduğu veya başka türlü aksini belirtmediği beni gerçekten şaşırttı

Anahtar kanal örnekleri:

 • E-pazarlama
 • Sosyal medya
 • Yeniden hedefleme

Semalt örnekleri

 • Tekrarlama ziyareti / e-posta aç
 • İçerik payı
 • Yeniden satınalma
 • LTV artışı
 • Sevk

Bu yararlı hale getiriliyor ."Verilerinizi kontrol et"
Verilerinizi fırsatları belirlemek için kullanmak için gerçekten kullanışlı bir yol, ekrandaki analitik yazılımınızla canlı bir ekrana sahip olmak ve aşağıdaki konuları bir mini atölyede doğrulayabileceğiniz çeşitli bölümler / senaryolar oluşturmaktır (iyi bir eski beyaz tahta daima yararlıdır) )

 • Dönüşüm hunideki farklı noktalardaki doğru müşteri angajman hedeflerini desteklemek için doğru kanalları mı kullanıyorsunuz?
 • Her kanala ve her aşamadaki kişilere gösterdiğiniz mesaj / içerik, olabildiğince özeldir mi?
 • Mühendislerden kanal karışımından daha fazla satış denemek için çalıştırabileceğiniz basit denemeler var mı?

Bu yayının, medya ilişkilendirmesinin daha fazla dikkat çekmesi için bazı nedenleri gösterdiğini umuyorum! Bir sonraki yazımızda, yukarıda açıklanan ilişkilendirme verilerinin ve sadece zihniyetin işletme ve kampanya planlamasına nasıl yardımcı olabileceğini inceleyeceğiz.

March 1, 2018