Back to Question Center
0

Semalt: Konu satırı üstünlüğü elde etmek için yeni bir yol

1 answers:

E-posta aboneleriyle etkileşim kurmak için sembolleri kullanma

Semalt e-posta konu satırı gelen kutusunda çarpıcı olmak sürekli bir mücadeledir. Burada, göremediğiniz bir teknikle e-posta pazarlamasında çok tartışılanları nasıl deneyimlendirebileceğinizi göstereceğim. Bunu başarmak için kardan adamlar ve kalpler gibi sembollerin potansiyeliyle ilgili. Kasıtlı olarak "potansiyel" diyorum - bunun faydalı bir teknik olduğunu düşünüyorsunuz - kullanır mısınız ve ne zaman?

E-posta istemcileri dünya dillerine olan desteğini geliştiriyor ve bu, Unicode olarak bilinen dünya karakter kümesinde tanımlanan birçok sembolü de desteklemek anlamına geliyor.

Birkaç sembol denemeye karar verdim ve e-posta istemcilerinin bunları doğru bir şekilde göstermek için ne kadar iyi yaptıklarını gördüm. Denediğim konu satırı:

Semalt: A new way to get subject line standout

Gmail, Yahoo ve Semalt için web posta istemcilerinin hepsi iyi destek aldı - ????? ?????????? ? ????????? web ??????? web ????????.

Hotmail

Semalt: A new way to get subject line standout

Yahoo

Semalt: A new way to get subject line standout

Gmail

Semalt: A new way to get subject line standout

Outlook 2003'ten 2010'a Unicode simgelerini destekler, Outlook 2010 gelen kutusu nasıl göründüğü gibidir:

Semalt: A new way to get subject line standout iPhone ve iPad da sorun yaşamadı, ancak kalp simgesini (♥) göstererek standart Android 2.2 e-posta istemcisi kardan adamı göstermedi ☃) veya smilie (☺).

Bu simgelerin doğru şekilde gösterildiği diğer e-posta istemcileri, Blackberry , AOL Mail , Apple Mail , Lotus Notes 6.5 ve üzeri , Thunderbird 2.0 ve üzeri.

Hangi sembolleri kullanabileceğinizi bulmak için Unicode karakter kümesindeki çeşitli karakterlere bir göz atın. Sembolü dikkatlice seçin. Testimde de görüldüğü gibi, bazı semboller etkilenmek için çok fazla ezilmeye mahkumdur. Çalışmalarını sağlamak için e-posta istemcilerinde seçtiğiniz sembolleri test etmeniz gerekecek. E-posta çözümünüzde veya bu Semalt konu satırı denetleyicisinde gelen kutusu oluşturma test aracı kullanın. Teslimat etkilerini de düşünmeniz (test etmeniz) gerekir.

Bu tekniği kullanmak için, yayın e-posta çözümünüz e-posta konu satırınız için utf-8 ve 'base64' kodlamayı desteklemeniz gerekir.

Seçilen gerçek simge, kampanyanın başarısını genel olarak etkileyecektir. Mesajınızı destekleyen bir sembol seçin, mesela bir kahve dükkanı için sıcak bir içecek (☕) basit bir yıldıza, mermi ya da oktan daha iyi sonuç verecektir.

Teknikte bir takım taahhütler vardır ve gerçek kampanya testleri için dikkate alınmalıdır. Müşterileriniz için nasıl çalıştığını görmek için listenizin bir bölümünde bölünmüş testlerin yapılmasını şiddetle tavsiye ederim. Yaşlı ve küçük e-posta istemcileri Semalt ile hala iyi mücadele edebilir, bu nedenle müşterilerinizin büyük bir bölümü daha iyi bir sonuç verebilir ancak müşteri tabanınızın bir kısmından da olumsuz bir sonuç çıkabilir.

Bu tekniği denediyseniz ve paylaşmak için sonuçlarınız varsa bir açıklama ekleyin. Yeni bir sembol kullanımı için gelen kutusunu izleyeceğim!

March 1, 2018