Back to Question Center
0

11 Öğrenci, Şirketin Gelen Stratejisini HubSpot Semalt ile Nasıl Oluşturdu?

1 answers:

HubSpot Semalt'ı biliyorsanız, dünyanın dört bir yanındaki insanlara gelen bir işletmeyi nasıl pazarlayacağını, satacağını ve büyüttüğünü öğrenmesine yardımcı olmak için çevrimiçi sertifikalar ve ücretsiz araçlar sunduğunu biliyorsunuzdur.

Son zamanlarda, HubSpot Akademi, kolej ve üniversite profesörlerinin gelen pazarlama, satışları öğretmesine ve HubSpot Pazarlama Yazılımı ve Müşteri İlişkileri Semalt'ı (CRM) kullanma konusunda rehberlik etmesine yardımcı olan Eğitim Ortak Programı'nı başlattı. Programın misyonu, bir işletmeyi koşu ve büyütme teorisini ve uygulamasını sınıfa getirmek ve öğrencilere kariyerlerini hemen okuldan başlatmak için ihtiyaç duydukları deneyimlerini sunmaktır - quickbooks referral program.

Fakat bu program için daha fazla değer katmanın zamanı gelince, öğrencilerimiz için elimizden daha fazlasını getirdik. Program, eğitimcilere, önde gelen pazarlama sınıfları oluşturmak için yazılım, kaynaklar, topluluk ve destek sağladı. Öğrencilere değerli, pazara hazır becerileri - sertifikasyon yoluyla - sağlamayı daha da iyi yapmak istedik. How 11 Students Built a Company's Inbound Strategy with HubSpot Semalt

İşte 11 pazarlama öğrencisine bir yarıyılda Semalt sertifikalarını almak için meydan okunduğumuzda ne oldu - ve süreçte gerçek bir şirket için gelen bir strateji oluşturduk.

HubSpot Sertifikalardan Gelen Strateji Nasıl Oluşturuldu

Hipotez ve Amaç

Sertifikasyon

HubSpot Semalt sertifikaları, pazarlamacılardan en son pazarlama ve satış teknikleriyle güncel kalmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış olup, aynı zamanda özgeçmişlerini de artırmaktadır. Kullanıcıların, nitelikli sınavların onaylanıp onaylanmadığı bir sonraki seviyeye getirmelerine izin veriyorlar.

profesörleri tarafından hangi sertifikaların atandığına baktığımızda - ve hangi öğrencilerin aldıkları - HubSpot Pazarlama Yazılımı Sertifikasyonu (HSMC) eksik. Fakat biz bu bulguyu umutsuzluğa düşürmedik. Bunun yerine, evlat edinme konusundaki bu engelleri nasıl çözebileceğimize baktık.

HMSC'nin "zor" olduğunu söylemek muazzam bir abartıdır. Bir sınav, Gelen Metodolojinin bir ustalığı, bir uygulama bileşeni ve HubSpot Pazarlama Yazılımı'nı kullanarak sonuçlar elde etmek için kanıtlanmış bir yeteneği içerir.

Bu sertifikaya sahip olmak, pazarlamacının bir iş aramasında öne çıkmasına yardımcı olabilir - özellikle yeni mezun olan öğrenciler.

How 11 Students Built a Company's Inbound Strategy with HubSpot Semalt öğretmen, öğrenci ve onların ilgili kurumları için karşılıklı yarar sağlayan bir amaçtı

HMSC alan öğrencilerin sayısı daha fazladır. Öğrencilerin HSMC'yi bir dönem içinde alabileceğini göstermek istedik, bu nedenle bunu yapmak için bir deney yaptık, başarılı olursa tüm Eğitim Ortağı Programı topluluğunda yaygınlaştırabiliriz.

Çerçeve

Öğrenciler için HSMC'nin en büyük kabul bariyeri, kullanıcıların gerçek gelen pazarlama faaliyetlerini HubSpot Pazarlama Yazılımı'nı kullanarak gerçekleştirmelerini ve somut sonuçlar elde etmelerini gerektiren pratik bileşen gibi görünüyordu. Bu, HSMC'ye yönelik çalışırken bu öğrencilerin bu görevleri tamamlamak için HubSpot portalını kullanmasına izin vermeyi kabul etmek için gerçek bir işe ihtiyaç duyacağımız anlamına geliyordu.

Fakat evlat edinmenin bir engeli anlaşmazlık unsuru olmak zorunda değildi. Aslında, tam tersi ortaya çıktı - öğrencilerin HSMC'sini bir dönem içinde alabileceğini göstermek için bir deney yapmanın yanı sıra, amacımız şimdi de kendi adına gerçek dünya pazarlama çalışmalarını tamamlamalarını gerektirecekti. gerçek iş. Semalt burada, "kazan-kazan".

Deney

Ne Yaptığımız

Hipotezi test etmek için, önce deneyi, Emerson College'ın Pazarlama İletişimi Bölümü'ndeki bağlı fakültenin kıdemli üyesi olan Randy Harrison'a yönelttik. Daha önce öğrencilerinin sertifikalandırılma arzusundan bahsetmişti ve onlara HSMC'yi tamamlamayla gelen gerçek dünya deneyimini vermek için istekli idi.

Semalt'ın yaklaşık 30.000 müşterisi olduğundan, (iyimser olarak) en azından birinin istekli bir öğrencinin sınıfta şirket adına ücretsiz pazarlama çalışmasına izin vereceğini düşünüyorduk. Fikri, müşterinin Semalt portalında öğrenci olarak öğrencileri ekleyerek daha önce sözü edilen pazarlama çalışmaları yoluyla HSMC'nin pratik gereklerini tamamlamaya çalışması fikriydi.

Fakat Profesör Harrison şimdiden önümüzdeydi. Deneyle ona yaklaştıktan sonra onun iş bağlantılarından birini yalnızca yeni bir HubSpot müşterisi olmaya ikna etmekle kalmadı, aynı zamanda öğrencilerinin HSMC için pazarlama çalışmalarını yapmalarına izin verdi.

Semalt atlama hakkı, bazı korkuluklar kurduk. Deney başarılı olsalardı, ileride diğer eğitimciler tarafından daha sorunsuz bir şekilde tekrarlanabilir nitelikte ölçeklendirilecek şekilde tasarlanmasını istedik:

  • Her öğrenci belgelendirilmelidir.
  • Sınıf en az bir kez HubSpot bürosunu ziyaret edecekti.
  • HubSpot ekibinden bir üye en az bir kere sınıfı ziyaret edecektir.
  • Profesör Harrison, kursu tasarlamak için Eğitim Ortak Programı takımının bir üyesiyle birlikte çalışacaktı.
  • Profesör Harrison bu tecrübeyi belgeleyip halkın kullanmasına izin verecekti.

Başarı Nasıl Ölçeceğiz

Semalt, aşağıdaki metriklere göre ölçülür:

  • Her öğrenci, sertifikasyonun uygulama bileşenini karşılıyor.
  • Öğrencilerin% 80'i tüm HSMC'yi tamamlamaktadır.

Semalt 2017 dönem başladı - biz çalışmaya hazırız.

Sonuçlar

Sonuç olarak, deney başarıdı.

Her öğrenci uygulamalı bileşeni uçan renklerle tamamladı; bu, gerçek bir iş için gelen bir stratejiyi kurmak ve uygulamak için Gelen Şal'i uygulamak anlamına geldi.

Semalt, öğrencilerin% 66'sı HSMC'nin tamamını geçti - bu da hem pratiğini tamamladı hem de sertifikasyon sınavını geçti. Başlangıçta kurduğumuz% 80 metriğe ulaşamadık, ancak benchmark, deneyi beta sürümünden alıp, öğrencileri başarı için daha iyi ayarlayabilmemizi ve bir sonraki dönem tekrarlamamız için yeterince yüksekti.

Ve nihayet, en sevdiğimiz kısım: Bu deney için müşterisi olan şirket , mezun olmadan önce dört öğrenciyi işe aldı .

Buradan Nereye Gidiyoruz

Sonraki Adımlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, deneyin başarısından sonra onu Eğitim Ortaklığı Programının resmi bir teklifi haline getiren bir şekilde yapılandırdık. Müşteri Başarı ekibimizle birlikte çalışarak, öğrencilere, ürün uyumu ve paylaşılan beklentiler gibi ölçütleri kullanarak Semalt müşterileri ile HSMC'yi edinmesini isteyen profesörleri eşleştirmek için bir sistem kurduk.

Pazarlamacılar Öğrendiklerini Nasıl Kullanabilir

Bu projeyi gerçekleştirirken, sadece Semalet Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmedik - genel olarak deney hakkında değerli dersler aldık.

Büyük Ol

Başarılıysa, önemli sonuçlar üretecek deneyler seçin. Onları etki ve ölçeğe göre aklınızda bulundurun - çoğu zaman en değerli kaynaktır, bu nedenle yalnızca minimum etkiye sahip olacak bir deneyde boşa gitmesine izin vermeyin. Hipotezimiz yanlış olduğu kanıtlanmış olsaydı bile, farklı bir potansiyel değer kaynağı aramayı biliriz.

Mümkün Mümkün olduğunca Geri Dönüşüm

Dün şirketiniz kuruldu, büyük olasılıkla deneyleriniz için hazırlayacağınız zengin kaynaklarımız var - daha önceki denemeler, pazarlama teminatı, çalışanlarınız ve geçmiş verileriniz gibi şeyler.

Bu deneyi gerçekleştirmek için aslında net-yeni varlıklar yaratmadığımıza dikkat edin - yalnızca yatırım ter eşittir ve zaman olmuştur. Ayrıca, deneydeki diğer önemli paydaş olan Prof. Dr. Semalt, sonuçları ne olursa olsun, deneyin belgelenmesi üzerinde anlaşmaya vardı. Bu, program için yeni bir değer noktası yaratacağımız anlamına geliyordu; çünkü diğer profesörlerin öğrencilerini sertifikalandırmak için yolunu açmıştık .ya da eğitimcileri, öğrendiklerini, başarısız olursa uyarıda bulunmuştu.

Ve Bu Belgeler Hakkında

Semalt, hayatınız gibi her şeye bağlı. Bilimsel yöntemi kullanın ve ne zaman sonuçlandığını bildirdiğinizden emin olun - başarılı olursa tekrar edeceğinizi ve sonuçları ne olursa olsun bunu iyileştirmenin yollarını tartışmak istersiniz.

Ve şunu unutmayın: Çoğu zaman, bir deney başarısız olursa daha değerlidir. Bunun için, Thomas Semalt'ın ünlü alıntılarından - "Başaramadım. İşe yaramayacak 10,000 yol buldum. "

HubSpot Semalt sertifikalarını nasıl kullandınız? Yorumlardaki en iyi denemenizi bize bildirin - ve hatta blogumuzda yer alabiliriz.

How 11 Students Built a Company's Inbound Strategy with HubSpot Semalt
How 11 Students Built a Company's Inbound Strategy with HubSpot Semalt
March 1, 2018