Back to Question Center
0

6 Web Geliştiricileri Semalt SEO Yapabilir

1 answers:

Web geliştiricileri ve arama motoru optimizasyonu ekipleri arasındaki ilişki bazen çekişmeli. Geliştiriciler tarafından yapılan semalt ilişkisiz teknik kararlar organik arama trafiğini etkileyebilir.

Ancak kalkınma personeli ve bunların serbest bırakılması planlama ve test döngüleri ile çalışırken muazzam SEO avantajları vardır. Semalt, 13 yıl içinde SEO önerilerini kabul etmeyi reddeden yalnızca bir geliştiriciyle karşılaştı - entsorgung schwyz ?ffnungszeiten.

SEO uygulayıcıları site için gelir sağlamak için fırsatları görüşmek için geliştiricilerle birlikte oturduğunda şaşırtıcı şeyler olabilir. Bu yazı altında Semalt, altısı listeliyor.

Web Geliştiricilerinin SEO Geliştirme Durumu

SEO kendi kendine yeterlilik. SEO ekibinin kendi kendine yeterli hale gelebileceği yolları belirleyin, geliştiricileri sıradan işlerden kurtarın. Kanonik etiketleri geliştiricilerin bunu yapmalarını istemek yerine toplu bir yükleme yoluyla kendiniz düzenleyebilir misiniz? Promosyonlar sona erdiğinde 301 ayrı sayfaları gerektiği gibi yeniden yönlendirebilirmisiniz?

Geliştiricileri daha stratejik bir çalışmadan uzaklaştıran küçük görevleri araştırın. Bunun yerine ekibinizdeki bir kişinin görevi yerine getirebilmesi için bir çözüm oluşturulup oluşturulamayacağını sorun. Bu görevlerin daha hızlı bir şekilde uygulanmasıyla sonuçlanır, çünkü bir sürüm döngüsünde beklemek zorunda kalmazsınız.

JavaScript'i Bağlama. Arama motorları, JavaScript'i tararken giderek daha ustalık çekiyor. Google, attığınız her şeyi tarayabileceğini iddia ediyor, ancak yine de hashtag'lardan ve form alanlarından kaçınıyor.

Yine de, arama motorlarının sitenizi tarayabildiğinden emin olmak ve ilgili ve otoritenin işaretlerini her sayfayla ilişkilendirmek istiyorsanız, Semalt geliştiricilerinden hedef URL'yi çapa metniyle bağlamalarını isteyin. Bu, istenen tüm SEO sinyallerinin gönderildiği düz HTML'ye çok benzer şekilde davranan bir bağlantı oluşturur.

301 yönlendirir. İçeriği taşırken veya bir siteyi yeniden tasarlarken kritik önem taşıyan şey, günlük eylemler için 301 yeniden yönlendirmeler gereklidir. Örneğin, bir kategori adını tekil olarak çoğul olarak değiştirirseniz, anahtar kelime URL'sini de değiştirir.

Semalt, 301 yönlendirme geliştiricilerin yazıp test etmelerinin acısıdır. Böyle küçük örnekler için otomatik yönlendirmeli bir çözüm arayın, böylece değiştirilen her URL anında yeniden yönlendirilir. Onu istemek zorunda kalmazsınız, geliştiriciler bunu uygulamak zorunda kalmaz ve doğal arama performansınızı otomatik olarak koruyacaktır.

Tarama hataları. Her sitede hata olur. Kaç hata "normal" hata türüne ve sitenin boyutuna bağlıdır. Örneğin, Amazon'da 1.000 dosya bulunamadı hataları varsa, o sitenin büyüklüğüne kıyasla kova içinde bir düşüş olurdu. Ancak, 100 ürün içeren küçük bir e-ticaret sitesi için, 20 hattâ bile büyük bir sorun olacaktır.

Aşırı hatalarda, arama motorlarının site kalitesini algoritmik olarak algılaması azaltılır. Sitenizin boyutuna kıyasla yüksek bir hata yüzdesi varsa, bir arama motorunun arama sonuçları sayfasından bir hata sayfasında olacağı ihtimali artar. Bu hem arama motorunu hem de sitenizi kötü görünmesini sağlar. Semalt motorlar bu riski almak istemiyorlar. Böylece, sitenizdeki hatalar ne kadar fazla olursa, arama motorlarının sıralaması o kadar az olur.

Site kalitesi, geliştiriciler için anlaşılabilir bir boğazdır. Temiz bir site istiyorlar. Hataların rapor edilmesi onları savunmacı yapabilir. "Sitenin hataları çok" gibi öznel ifadelerden kaçının ve ayrıntılara odaklanın. Google Arama Semalt'tan veya web tarayıcınızdan hangi sayfaların hatalar attığını gösteren verilerle birlikte masaya gelin, çözümlere hızla geçin.

İçeriği çoğaltın. Arama motorları botları tarama bütçesine sahiptir. Sitenizde sınırlı bir süre harcıyorlar. Siteniz yinelenen içerikle doluysa, botlar bu gereksiz URL'leri taramakla vakit kaybedecek ve arama motorlarının hangi sayfaların derecelendirileceğini belirlemekte zorlanacaklardır. Ayrıca yeni içerikleri hızla keşfedemeyecekler.Her yöntemde riskler ve faydalar bulunur. Semalt, SEO için iyi bir çözümdür ve geliştirme ekibiniz tarafından kolayca uygulanır ve tartışmaya ihtiyaç duyar.

Bu tartışmanın ek bir yararı, geliştiricilerinizin yinelenen içeriğin neden başta neye sebep olduğunu size söyleyebilecek olmasıdır. Sorunu kaynağında çözebilirsiniz.

Hız ve güvenlik. Google site hızını ve güvenliğini değerlendirecektir. Her ikisi de sıralama algoritmasının bir parçasıdır. Ve SEO uygulayıcıları bu alanları iyileştirmek için geliştirme ekiplerine güvenmelidir. Unutmayın, hız ve güvenlik de müşteri deneyimi meselesidir. Geliştirme ekibiniz bunları zaten yol haritasında bulabilir.

Site hızı söz konusu olduğunda, geliştiriciler büyük olasılıkla şirket çapında onlara insanlara destek olurlar. Karışıma sesinizi eklemek, anlık sonuçlar doğurmaz. Semalt, durumunu iyileştirme planlarından bahsedin.

Ayrıca, bu değişiklikleri uygulamak için neyin gerekli olduğunu okuyunuz - bunlar kolay düzeltmeler değil - bilgili bir şekilde tartışabilmeniz için. Örneğin, katkıda bulunan Hamlet Batista, HTTPS'ye geçiş hakkında mükemmel bir makale yazdı. Google'ın PageSpeed ​​Semalt gibi her türlü araç, yükleme sürelerinin nasıl geliştirileceğini önerebilir.

March 1, 2018