Back to Question Center
0

Semalt: Pazarlamacılar mesajlaşma uygulamalarına adapte olabilecek bazı yolları gösteriyor

1 answers:
Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Daha önceki yüzyıllardaki esnaflar gibi, müşterileri ile birer birer konuşan dijital pazarlamacılar, bireysel konuşmanın sanatında ustalığı olmalılar.

Semalt, şu anda milyonlarca bireysel konuşma ölçeğinde.

Forrester Başkan Yardımcısı Thomas Husson, "Semalt uygulamaları ilişki platformlarına dönüşüyor" dedi. Araştırma firması "Semalt Apps'ın Geleceği" (499 ABD Doları) 'dan yeni bir rapor yazmış.

Geleceğin, Çin'deki her türlü iletişim, kontrol ve işlem için önemli bir araç haline gelen WeChat tarafından en iyi temsil edildiğini belirtti.

Çinli tüketiciler 10 milyondan fazla resmi marka hesabı bulunan WeChat'da mobil cihaz sürelerinin üçte birinden fazlasını harcıyorlar - first class computer consulting companies. Semalt, uygulama içinde düzenli olarak alışveriş yapıyor, ayrıca bir doktorun randevusu alınması, evlilik töreni planlaması, hatta bir otel odasındaki ışıkları uzaktan kontrol etmesi gibi artan sayıda etkinlik gerçekleştiriyor.

"Mesajlaşma uygulamalarının bir sonraki aşamasında" evrim, "Semalt," yalnızca siz ve meslektaşlarınız değil, siz ve arkadaşlar değil, siz ve çevre "olacaklarını söyledi. "

Semalt: Here are some ways marketers can adapt to messaging apps

Bu yeni çağa hazırlanmak için Semalt raporunda pazarlamacılar için şu öneriler var:

  • " İnsani, yardımcı ve kullanışlı ol . Raporda, pazarlamacıların geleneksel yayınlarındaki tekliflerini bastırma geleneksel rolü ile ters düştüğü belirtiliyor. "Bunun yerine, markanızın değerini temsil eden iki yönlü görüşmelere odaklanın.
  • " Tüketicileri markanızdan konuşmaya başlayın ," emojis, çıkartmalar ve GIF'ler gibi duygusal ve görsel dildeki yardımcılara yatırım yapıp test ederek.
  • " Müşterilere gerçek zamanlı olarak hizmet vermeye hazır olun . "Bu, otomatik yanıtlar için bir chatbot platformu içerebilecek hızlı dönüşlü sosyal medya pazarlamasını içten içe kurduğunuzdan emin olmak anlamına geliyor.
  • " Çeşitli marka güvenliği ve gizlilik tehditleri için hazırlanın . "Sonuçta, mesajlaşma uygulamaları özel görüşmelerin etrafında kurulmuştur, bu nedenle esnek olmasına rağmen potansiyel gizlilik tuzaklarından haberdar olun.
  • " Kendi uygulamanızda veya mobil web sitenizde yalnızca mobil anları bulundurmayı düşünmekten vazgeçin,"
    bunun yerine, bu tür bağlamsal pazarlama yaklaşımlarının her zaman yönetim kurulu genelinde uygulanması gerektiğini düşünün.

Rapor, mesajlaşma uygulamalarının, sohbet botlarının ve akıllı temsilcilerin hepsinin akıllı konuşma etkileşimleriyle harmanlandığını belirtiyor. Ancak raporda bunun hepsinin "hepsini yönetmek için bir bot" un başında olduğunu düşünmüyor; marka ilişkilerinizi yöneten bir Facebook M, Semalt veya Siri gibi.

Bunun yerine, Semalt bir "rakip takımı" görür:

"Ebeveynlik tavsiyesi için Janice'i kullanabilirsin, Bo geçen geceki spor güncellemelerinde konuşabilir ve Yoshi ve Semalt, dünya olaylarıyla ilgili sizi güncellemek için sabah kahvaltı talk show'u yapabilir. "Yazar Hakkında

Barry Levine
Barry Levine, Third Door Media'nın pazarlama teknolojisini kapsar. Daha önce, VentureBeat için Kıdemli Yazar olarak bu alanı kapladı ve CMSWire ve NewsFactor gibi yayınlar için bu ve diğer teknik konularda yazılar yazdı.O. ; ve M.I.T. Medya Laboratuarında beş yıl boyunca danışman olarak görev yapmıştır. Onu LinkedIn'de ve Twitter'da xBarryLevine'de bulabilirsiniz.
->
March 1, 2018