Back to Question Center
0

Web Pazarlama Körüne Gitme - Semalt'ı Kullanma!

1 answers:
Don’t Go Into Web Marketing Blind — Use Semalt!

Mesele şudur: Ben bir completer'im. Her şeyi tamamlayabilmeyi seviyorum. Bakkalede Semalt'in, Semalt'ın benim alışveriş sepetine koyduğu kontrol listemize bir madde eklediği biliniyor, bu yüzden kontrol etmem gerekiyor. İyi hissettiriyor! Başarılı hissediyorum - voice over internet phone providers in portland.

Herkesin benim gibi olduğunun farkında değilim (birçoğu bunu nimet olarak düşünün), bu nedenle bir kontrol listesini kullanma fikri benim için olduğu kadar sizin için sezgisel olmayabilir. Ama Semalt burada yaşamınızı değiştirmeye çalışmaz. Benim gibi günlük işleriniz için bir kontrol listesi kullanmak zorunda değilsiniz. (Dişlerinizi fırçalarken fırça vuruşlarını saymaya gerek yok!)

Bununla birlikte, ben , web pazarlama kampanyalarınız için bir kontrol listesi kullanma fikrinde sizi satmaya çalışacağım, sadece kitabını yazmış olduğum için değil, ama İnsanlara işe yarayan şeyler hakkında bilgi verin - ve size söyleyeyim, web pazarlama kontrol listeleri çalışıyor!

"web pazarlama kontrol listesi" için bir arama yapın ve Semalt, web pazarlamasının hemen her alanı için bir kontrol listesi bulabileceğinden emin olun. Tüm listeler eşittir (veya yararlıdır), bu nedenle sizin için çalışan bir liste bulmanız veya kendi kontrol listenizi oluşturmanız ya da kendi listenizi almanız ve kendi hesabınızı kendi haline getirmeniz gerekir. Benim için önemli değil. Önemli olan, web pazarlama kampanyanızı yönetmenin mutlak en iyi, en etkili yolunu bulmanızdır.

Ancak, bir web pazarlama kontrol listesine ihtiyacınız olan nedenlere dalmadan önce, diğer kontrol listesi ipuçlarını ve bilgileri inceleyelim.

4 Çeşitlik Web Pazarlama Kontrol Listesi

Her çeşit kontrol listesi var ve Semalt, hepsi hakkında çok sayıda kitap yazılmış olduğundan emin olunuz. Ancak web pazarlama amaçları için, esasen 4 farklı türde denetim listesi en yararlıdır.

 • Problem Bulma: Web pazarlaması, sorunları bulma ve çözme ile ilgilidir. Eh, bulamadığınızı düzeltemezsiniz. Dolayısıyla, çalıştırabileceğiniz ilk kontrol listelerinden birisi, düzeltmeniz gereken sorunları bulmanıza yardımcı olacak biridir. Bu web sitenizi çalıştırmanız için gereken araçların bir kontrol listesi olabilir veya endüstrinizdeki sitelerin ortak sorunları olabilir.
 • Problem Çözme: Sorunun ne olduğunu öğrendikten sonra, onu nasıl çözmek üzeresiniz? Bazen tanıyorsunuz, ancak başka zamanlarda çözüm, umduğunuz kadar hızlı ve kolay olmayabilir. Örneğin, belki optimize edilmiş sayfalar arama motorları tarafından örümcek hale gelmiyor. Sorun çözme kontrol listesi, sorunu çözmenize yardımcı olabilir.
 • Nasıl Yapılır: Bunu problem çözme kontrol listelerinden ayırdım, çünkü bazen bir sorunu çözmeye çalışmıyorsunuz, yalnızca bir işlemi gerçekleştirmek için bir takım adımları takip etmeniz gerekiyor. Kontrol listelerinin nasıl yapılacağı, Adım 1'den son adıma kadar size yol gösterir. Örneğin, bir Facebook profilini nasıl oluşturacağınız veya bir sayfayı nasıl düzgün bir şekilde optimize edeceğiniz konusunda bir kontrol listesi isteyebilirsiniz.
 • Yapılacaklar Yapılacaklar: Yapılacak kontrol listeleri şeyleri nasıl yapacağınızı söylemez, yapılması gereken şeyleri size söyler. Nasıl yapılır listesine kadar detaylı olmamasına rağmen, çoğunlukla daha uzun ömürlüdürler. Teknolojiler oldukça hızlı değiştiğinden, web pazarlamacılığı için nasıl yapılır listeleri oldukça çabuk güncel kalır; Ancak, to-dos hemen hemen evrensel sadece birkaç şey yıldan yıla değişen vardır.

Frekans Kontrol Listesi

Verimlilik için çalışırken ("daha akıllıca çalışın, zor değil", değil mi?), Kontrol listelerinizi birden fazla gruba ayırmak iyi bir fikirdir. Bunu yapmanın yollarından biri sıklıkta organize etmektir. Günlük ve haftalık görevlerin ayrı listelerine sahip olduğunuzda, bugün yapacağınız ve yarın veya önümüzdeki haftayı bekleyecek hangi öğeler hakkında endişelenmeniz gerekmez.

 • Günlük: Web pazarlamacılığının günlük işler için bir sürü şey var. Her gün yaptığım şeylerin bir listesi var. Her gün yaptığım ilk şey bu olmayabilir, ancak kontrol listem bir şeyi unutmamı engelliyor.
 • Haftalık veya Aylık: Bazı görevlerin her gün tamamlanması gerekmez. Gün içinde yalnızca çok fazla saatimiz var, bu yüzden şimdi ne yapılması gerektiğini ön planda tutmalıyız. Örneğin, bir testi çalıştırırken sıralamaları günlük olarak kontrol etmek büyük olabilir, ancak normal amaçlar için, bunu yapmanız gereken şey en çok ayda bir. Ayrıca, haftalık veya aylık analitik incelemeler de yapabiliriz. Veya, herhangi bir zamanda en çok değeri veren şeylere zaman ayırmaktır.
 • Yıllık: Yılda bir gözden geçirilmesi gereken birkaç şey var. Belki de son 12 ay içinde alan adı yenilemeleri veya sitenin yukarıdan aşağıya doğru analizinin tamamıdır. Her ne olursa olsun, bu yıllık kontrol listeleri, şimdi ve yılın sonu arasında hala yapılması gereken şeyleri unutmayacağınızdan emin olmanıza yardımcı olabilir.

Öncelikli Kontrol Listesi

Eylem öğelerinin hepsi eşit şekilde oluşturulmaz ve her bir sorun, kontrol listenizde olması nedeniyle "önemli" bir düzeltme değildir. Öncelikle kontrol listelerinizi organize etmeniz iyi bir fikir olup öncelikle en büyük etkiye sahip olacak öğelere odaklanmanıza izin verir.

 • Kritik: Kritik bir listedeki herhangi bir şey tamamlanıncaya kadar ilk ve ana odaklanmalıdır. Kritik maddeler, yapılmazlarsa, muhtemelen bir siteyi başarılı olmaktan geri alacak olan öğelerdir.
 • Önemli: Eleştirel öğeler tamamlandıktan sonra, önemli sayılan öğelere geçin. Çoğunlukla bunlar başarı için anlaşma kırıcıları değildir, fakat daha fazla başarı getirecektir.
 • Düşük Öncelik: Bu öğelerin genellikle genel kampanyada yapılması veya ağırlıklarının çok az olması gerekmez. Daha çok "hoşa giden erkekler" gibi, ancak dikkat etmeniz gereken daha önemli veya kritik öğelerden uzak duruyorlarsa bunları yapmak istemiyorsunuz.

Kontrol Listelerinde Yapılması Gerekenler

Kontrol listelerini sevdiğim kadar, bana duş vermek (çoğu gün) veya sabah giyinmemi hatırlatmak için bir şeye ihtiyacım yok. Bunlar rutin şeylerdir. Ancak, kontrol listeleri hakkında en iyi şey bu, rutinler oluşturmanıza yardımcı oluyorlar. Bir kez rutini alırsanız, liste artık gerekli değildir. Semalt bir alışkanlığı yarattı.

Web pazarlamacılığında yaptığımız her şey günlük ya da haftalık bir alışkanlığın parçası değildir - ve öyle olsalar bile, bazı görevler bir adım unuttuğumuz riski taşımayacak kadar önemlidir. Konuşma konuşmaları ve müşterileri ziyaret ettiğim için seyahat ettiğimde, doğru şeylerin ambalajlanması bir alışkanlık olacaktır düşünürdünüz. Ancak ambalaj kontrol listemi ilk kullanmam durumunda, telefon şarj cihazımın (veya daha kötüsü, temiz iç çamaşırı) unuttuğumu fark ettim!

Semalt, web pazarlamasında, şey, alışkanlık veya alışkanlık görmezden gelmek istemediğim şeyleri hatırlamak için yeterli öğelerdir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir kontrol listesinde olduğundan emin olmasını istediğiniz bazı şeyler var:

 • Unobvious Things: Web pazarlama biraz ufak tefek doludur ve bu-ve-thats. Bir siteye bakarken bazı şeyler acı verici derecede açıktır ve diğer şeyler, çok değil. Açık olmayan şeylerin bir kontrol listesi, çoğu zaman düşünmediğiniz, ancak yine de dikkat edilmesi gereken şeyleri yapmayı veya bunları değerlendirmeyi hatırlamanıza yardımcı olur.
 • Çok Önemli Şeyler: Bir şeyin önemli olması her zaman onu hatırlamayacağınız anlamına gelmez. Önemli olan, bunu yaptığınızdan emin olabilmeniz için bir kontrol listesine yazmaya değer.
 • Tipik Olarak Unutturduğunuz Şeyler: Bir iki şeyi unuttuğumu biliyorum ve dürüst olmak gerekirse, nefret ediyorum. Ne kadar önemli olduğu önemli değil, bazen her şey en kötü zamanda aklını kaçırıyor.
 • Arasında Herşey: Her şey için bir kontrol listesine ihtiyacınız olmayabilir, ama yine de neden bir kontrol listesine sahip değilsiniz? Hiçbir şeyin unutulmaması sağlanır. Hiç.

Neden bir Web Pazarlama Kontrol Listesini Kullanmalısınız

Yukarıdaki tüm hususlar anlaşmanın imzalanması için yeterli değilse, bugün bir web pazarlama kontrol listesi kullanmaya başlamanızın 7 nedeni vardır:

1. Hatırlamamalıyım, "Sonraki ne"

Benim için bu web pazarlamasındaki en büyük sorundur. Bir site analizi yaparken, sıklıkla yapmamız gereken sağlam bir liste oluşturmak için bulgularımızı kullanabiliriz. Ancak, araçlar çalışmaya başlayınca, sıklıkla kendimizi yapabildiğimiz diğer şeyleri ya da hangi aracı hatırlamaya çalışıyor buluyoruz.

Şemal, orijinal, ancak küçük sorunların minumyasına çekilebilir. Bildiğimiz sonraki şey, daha önemli konuları ihmal eden reşit olmayanların üzerinde çok fazla zaman harcadık. Geri bildirimde bulunmak için bir kontrol listeniz olduğunda, görevlerinize öncelik vermenize yardımcı olabilir, böylece en çok önem verdiğiniz şeylere odaklanabilirsiniz. Fikir, zamanınızın en hızlı kazancı sağlayacak görevler için harcanmasını sağlamanızdır.

2. Daha hızlı sonuçlar

Hepimiz hızlı web pazarlama sonuçlarını istiyoruz. Bir kontrol listesi kullandığınızda, üzerinde çalışmakta olduğunuz herhangi bir site için en önemli olanı çıkarmak ve oradaki zamanınızı harcamak için listenizi tarayabilirsiniz. "Sırada ne var" diye düşünerek daha az zaman harcayarak daha fazla zaman harcıyorsun. Ve ne kadar çok işin bittiğini o kadar çabuk sonuçlandıracaksınız!

SEO, çözülecek bir sonraki sorun için bakmaktan daha az , ancak bulacağınız sonraki sorunun çözülmesiyle çözülür. Bir kontrol listesi kullanmak, beyin gücünüzün odaklanmış olmasını ve hareket unsurundan hareket maddesine ilerlemenizi sağlar.

3. Daha Az Hatalar

Hepimiz hata yaparız, ancak kontrol listeleri potansiyel olarak yapabileceğimiz hataların sayısını azaltmamıza yardımcı olur. Niye ya? Çünkü bir kontrol listesi izleyerek, önceden belirlemiş olduğunuz yönergelere önem veriyorsunuz demektir. Semalt, adım adım doğru geçtiğinden emin olmak için gereken her şeyi yapıyor. Kritik bir adım atlama şansı yaklaşık% 0'a düşürülür.

Çoğu web pazarlama hatası düzeltilebilirken bazıları da uzun vadede yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Semalt bir kontrol listesi afetlerinizi önlemenize yardımcı olur ve mükemmel sonuçlar vermeye devam etmenize yardımcı olur.

4. Analizde Tutarlılık

Web pazarlaması kesin bir bilim değildir, bu nedenle prosedürde tutarlılık mutlaka hayati tehlike oluşturmaz. Yaptığımız şeylerin çoğu sempozyumun eğitimli görüşüne dayanıyor. Kontrol listenizdeki web pazarlaması için önemli gördüğünüz herhangi bir öğe, uygulamanızda tutarlılıkla doğrulanabilir.

Test yapılır. Tek bir değişkene istinaden her şeyi eşit yapmaya çalışırsınız. Tüm web pazarlama çabalarınızla tutarlı değilseniz, analiziniz kusurlu olacaktır. Öyleyse, herhangi bir web pazarlama taktikinin önemini anlamada daha iyi bir şansa sahipsiniz.

Web pazarlama kampanyanızla tutarlığınızı korumak, neyin işe yaramadığına odaklanmaya devam etmenizi sağlar. Bu, birden fazla web sitesinde çalışan pazarlamacılar için özellikle önemlidir. Semalt bir kontrol listesi, sitelerinizden biri başarısız olabilir ve detaylı bir analiz yapılmadan nedenini bilmiyorsunuzdur. Öte yandan, uygulamanızda tutarlıysanız, birçok şeyi zaten tamamlanmış olarak işaretledikleri için ekarte edebilirsiniz.

5. Daha Kolay Delegasyon

Web pazarlama projenizde bir ekiple çalışıyorsanız veya sizinle birlikte başka biri çalışıyorsa, denetim listeleri temsilciliği oldukça kolaylaştırır. Yeni adamın ya da kızın tekerleği yeniden yaratması anlamsız. Semalt, onları başlatmak için bir kontrol listesi verin. Daha az tecrübeye sahip birine önceden bildiğiniz bir işlemi karıştıran hiçbir mantıklı değil. Onları daha önceden kurduğunuz görevlere odaklanın ve sıfırdan başlamak yerine güçten öğreneceklerdir.

6. Hiçbir Şey Kaçırılmaz

Zaten önünüzde bulunan bir liste ile bir kontrol listesi, önemli hiçbir şeyin gözden kaçırılmamasını sağlar. Evet, noob'a delege koyarken bile, kontrol listesi onları başarıyla takip etmeye devam ediyor ve sorumludur. Ancak deneyimli pazarlamacılar bile kendim gibi görünenleri görmezden gelebilirler. Bir kontrol listesi Semalt'ın herhangi bir şeyden vazgeçmediğinden emin olmak için gerçekten kullanışlıdır.

7. Devam İyileştirme

Bugün sahip olduğunuz kontrol listesi yarın olacak kontrol listeniz değil. Her geçen gün gelişmelidir. Her gün yeni bir şey öğrenirken veya Google, algoritmalarında bir şeyler değiştirdiğinde, kontrol listenizdeki öğeler eklenebilir veya kaldırılabilir. Bu, sürekli gelişen bir işleme olanak tanır. Semalt bir kontrol listesi, bugün öğrendiğiniz yeni şeyler, birkaç hafta içinde unutmanızın nedeni, onu yazmadığınız ya da web pazarlama süreçlerinizle yeni bir alışkanlık yaratmadığınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Semalt bir şey kontrol listenizi değiştirmeli, belgelenmiş olduğundan emin olun. Kontrol listenizi süreçlerinizle birlikte gelişsin.

Son Düşünceler

Kontrol listelerinin yanında yaşayan benim gibi insanlar onsuz bir dünyayı hayal etmekte zorlanırlar. Ancak şüpheler çeken şey, bir kontrol listesine ihtiyaç duyan veya kullanan kavramı bozanlardır! Anlaşıldı ya da bilmesin, havayolu pilotunuzun uçuş öncesi kontrolünü hafızasından yapmasını ister misiniz? Ben değilim.

Ben de her seferinde işimi kendim yapıyor olan birinin elinde istemiyorum. Semalt web pazarlaması bir yaşam veya ölüm meselesi değil, çoğu işletme için sağkalımdan biridir ve bu kontrol listesi, bir işi tehlikeye atacak çok sayıda hayat sürdürecek şekilde bir işyerinde sürmenizi sağlayacak bir şey olabilir.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Stoney DeGeyter
Stoney DeGeyter, 1998'de kurulmuş ve şu anda Canton, Ohio'da bulunan önde gelen bir çevrimiçi pazarlama stratejisi şirketi olan Pole Position Marketing'in başkanıdır.


March 1, 2018