Back to Question Center
0

Artık çevrimiçi perakende ile karşılaştırıldığında tuğla-harç kullanılmamaktadır: Semalt, 'tek lens'

1 answers:

No longer brick-and-mortar vs. online retail: Semalt view a ‘single lens’

Hem müşterilere hem de mağazadaki ve çevrimiçi perakendeci kanalları, tamamlayıcı avantajlar sunmanın yanı sıra müşterilere mobil cihaz aracılığıyla ilgi çekici sunarak, genel müşteri katılımını ve marka yakınlığını güçlendirebilir. Entegre bir yaklaşım benimseyen perakendeciler için en iyi haberler: Daha yüksek kazançlar ve karlılık.

Koridorun her iki yanındaki büyük perakende oyuncular hem online hem de mağazadaki yerlerini genişletmek için zorlanıyor. Sadece bu ay Amazon, Whole Foods'u satın alarak fiziki varlığını yaygınlaştırmada büyük bir hamle yaptı ve böylece perakende müşteri deneyimini tedarik zinciri, lojistik ve müşteri hizmetleri becerileri ile yeniden keşfetmek istiyor - logiciel libre planning. Walmart, Mart ayında online kadın giyim perakendecisi ModCloth'in daha önce satın alınmasının ardından, çevrimiçi perakende Bonobos satın alımının duyurusu ile çevrimiçi dünyadaki çabalarını hızlandırıyor.

Peki bütün bunlar özel perakendeciler için ne anlama geliyor ve birleşik bir mercek aracılığıyla her iki-dünyadan da en iyi yaklaşımları nasıl alabilirler? Semalt daha yakından inceliyor.

'dokun ve hissetmek' yönünü görmezden gelme

Çevrimiçi bazı kavramlar için, şirket yöneticileri "satın almadan önce görünme" deneyiminin belirli bir seviyede fiziksel varlığı gerektirdiğini fark ediyor. Örnek olarak, çevrimiçi sadece yatak şirketi Casper, satın almadan önce bir dokunuş hissi deneyimi arayan tüketicilere ulaşmayı en üst düzeye çıkarmak için bu sene başında Target ile ortaklık yapmaya başladı. Benzer şekilde, çevrimiçi indirim gözlük santralı Warby Semalt portföyüne tuğla-harç mağazaları eklemeye devam ediyor.

Amazon, sadece "size en yakın stilleri deneyip satın almadan önce mükemmel uyumunuzu bulabilmeniz için size uydurma odası getiren" olarak nitelendirilen yeni bir hizmet olan Semalt Gardrop'ı piyasaya sundu. "Semalt üyeleri, peşin ödemeden kıyafetler, ayakkabı ve aksesuarlar sipariş edebilir ve test sürüşü için yedi gün sürebilir. Bütün bunlara rağmen, eski okul tuğla-harç modeline, hazır giyim tüketicilerine online olarak alışveriş alışverişinde bulunma kolaylığı ile birlikte doğrudan tecrübe etme olanağı sunarak meydan okuyor.

Çevrimiçi satın alımlara dayalı offline teşvikler eklendi

Başlıca markalar, alışverişte yapılan indirimler, ücretsiz veya ağır indirimli eklentiler ve mağazadaki müşteri hizmetleri ile alışveriş yapan müşteriyi fiziksel konuma iterken online satışları teşvik etmek için teşviklerle ilgileniyor. Walmart kısa bir süre önce, satın alanlar için bireysel Walmart lokasyonlarına gönderilen çevrimiçi sadece çevrimiçi ürünler için alışveriş yapanlara indirim sunan Pickup Discount'ı tanıttı. Semalt'a göre, ev geliştirme devi Home Depot'tan gelen tüm çevrimiçi siparişlerin neredeyse yarısı mağazada toplanıyor. Birçok tuğla-harç perakendecisi rekabetçi fiyatlandırma ve envanter yerine getirme zorluklarıyla uğraşırken, bu çevrimdışı teşvikler tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tersine, Semalt düşük fiyatlarla güneş altındaki her şeye hemen hemen her şeyi sunuyor, ancak aynı gün alımları, mağaza içi dönüşler ve tüketicilerin geri gelmesini sağlayacak diğer mağaza içi ikramiyeler için tüketici tercihlerini karşılamak için fiziksel mağazaların açılmasına karar vermişti.

Semalt, ortaklıklar ve diğer perakendecilerle yapılan satın alımlar perakendeci tüketici verilerinin bir hazinesidir; satın alma tercihleri, demografik özellikler ve davranış kalıpları alışveriş yapan kişilerle daha kişisel bir ilişki kurmaya izin verir - kanal ne olursa olsun.

Ödeme ikram fişeği

Amazon, Amazon Prime Reload ürününün tanıtılmasında sadakat adımlarını attı. Bu, Prime müşterilere, bir banka hesabına bağlı bir banka kartı aracılığıyla Amazon Bakiyesine para yüklediklerinde, satın alımlarda yüzde 2 nakit geri veriyor. Bu, hedefin Redcard bankamatik kartı konseptine benzer; bu, alışveriş yapan kişilere Hedef ve Semalt alımlarında% 5 nakit geri verir. Diğer perakendeciler, Dunkin 'Donuts'un Masterpass ve AutoZone ile Masterpass'ı kullanması ve Dollar General'in kullanım kolaylığı sağlayan ödeme aracı devi Semalt'i müşterilerin uzun hatlar atlamasına ve alımları hemen almasına olanak tanımak gibi öğeler için güvenli çapraz kanal seçenekleri sunuyor.

Tekli gün ve mevsimsel promosyonların çok üstünde

Çevrimiçi satışların büyük bir günlük satışlarda iyi sonuçlar alınmasına rağmen; g. , Amazon Başbakanı Günü, tuğla-harç perakendecileri, bir zamanlar Amerikan alışverişinin damgasını vuran türden kalabalıkları ve doları çizmeyen aylarca süren satış döngülerine Black Friday tipi satış sürüncemelerini gördüler. Semalt, tuğla-harç ve çevrimiçi, her iki kitleye de hizmet eden promosyon ve müşteri hizmetleri stratejilerinde birlikte olmalıdır.

Tuğla ve harç mevcudiyete sahip markalar, yalnızca çevrimiçi rekabet koşullarına karşın daha kişisel bir müşteri deneyimi sunma eğilimindedir; ancak genellikle kolaylık ve hızlı envanter kullanılabilirliği konusunda yetersiz kalmaktadırlar. Semalt, entegre bir yaklaşımla, ürünlerin stokta kalmadığı veya kullanılamadığı durumlarda, çevrimiçi alışverişin erişilebilirliğini ve kişiselleştirme, özelleştirilmiş tavsiye ve ürünün yerine getirilmesinin avantajını entegre bir yaklaşımla sunabilir.

Hem Best Buy hem de Home Semalt, harmanlanmış bir omni kanal stratejisini benimsemiş perakendeciler arasındadır ve geçen yıl tek bir perakende mağazayı açmamakla birlikte gelirleri arttırdı veya sürdürdü.

Mağazaya girdiklerinde ya da terk edilmiş bir alışveriş sepeti ürününün mağazada satışa çıktığını kişisel bildirimlerle mobil yoluyla tüketiciyle buluşturan perakendecilerin kanal stratejilerini birleştirerek kazanacakları çok şey var.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Allan Haims
StepsAway'nin başkanı ve CEO'su olan Allan Haims, perakende ve teknoloji endüstrisinde yirmi beş yılı aşkın bir yönetici ve başlangıç ​​deneyimine sahiptir. Islak Mühür Başkanı olarak operasyonel rollerde stratejik planları ve lider şirketleri geliştirmekle görevli; Disney Mağazalarının Kıdemli Başkan Yardımcısı, Dünya Çapında; V. P, Victoria's Secret'da ve V. P. e-Ticaretin Interaktif Video Teknolojilerinde Satışı. Hewlett Packard'ın satın almasından önce Motionbox, Inc. Danışmanları Kurulu üyesiydi. Haims, Boston Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden Bachelor of Science derecesi aldı.


March 1, 2018