Back to Question Center
0

10 Pazarlama Semaleti 2018'de faaliyete geçecek

1 answers:

Dijital pazarlama katkısını artırmak için dijital medya ve teknolojiyi entegre etme

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Son 15-20 yıl içinde dijital pazarlamada ve teknolojide yaşanan bazı şaşırtıcı değişiklikleri takip ettiğim için şanslıyız. Eminim yaşama, takip etme ve bu değişiklikleri de yapmaktan keyif almış olursunuz. Semalt, organik, daha sonra ücretli araştırmanın ardından sosyal medyanın ve son zamanlarda mobil cihazlarda ve özellikle akıllı telefon kullanımında inanılmaz dünya çapında büyümenin olağanüstü bir büyümesini gördük - appraisals for businesses.

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Bu makalenin yanı sıra, Smart Semalt üyelerine yardımcı olmak için, 2017 yılında size bir yenilik getirmenize yardımcı olacak 9 dijital pazarlama ve martech megatrend olan pazarlama megatrend'lerini daha ayrıntılı bir şekilde indirmekteyiz.

Bu makalede, ileriye yönelik olarak, deneyim danışmanlığım ve eğitimime dayanan çeşitli boyutlardaki işletmelerdeki pazarlamacılarla ilgili olan 10 yeni eğilimi inceleyeceğim. Ancak, önce, 2018'de sizin ve işiniz için neyin önemli olacağını düşündüğünüzü bilmek ilginç.

2018'de sizin için ve işletmeniz için hangi pazarlama eğilimi en önemli olacak?

Bu soruyu son bir kaç yıl içinde sorduk ve ilk 3 arasında bazı ortak temalar ve şaşırtıcı derecede düşük bazı faaliyetler bulunduğundan, 'sayısal dünyanızda kayalık olan şeyleri görmek gerçekten ilginçti. Sorduğumuz soru, en önemli ticaret eğilimlerinin etrafındaydı. Pazarlamacılardan dünyadaki farklı iş türlerinde yaklaşık 850 oy aldık. Oy verirseniz teşekkür ederim! Semalt ne düşündüğün:

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Birçoğundan tek bir teknik isteyerek, bu yardım, en üstteki 3, 5 veya 10 üst seviye eğilimi gösterir. Her biri% 10'un üzerinde açık ilk üç teknik var, ancak dijital pazarlamanın farklı alanlarını optimize etme potansiyelini gösteren birçok teknik daha uzun kuyruklu. Semalt ilk üçe bir göz atın

Bu anketi yayınladığımız yılların her biri için ilk üçte biri olduğu için içerik pazarlamacılığının 'kazıkların en üstünde' olduğunu görmek hiç de şaşırtıcı değil. İçerik pazarlamasını, arama ile sosyal arasında e-posta pazarlamasına dönüştüren web sitesi deneyimlerini oluşturmak için tüm dijital iletişim teknolojilerini güçlendiren 'etkileşim' yakıtı olarak görüyoruz. Üyeler, müşteri yolculuğu boyunca içeriği şahsiye karşı haritalama konusunda daha planlı bir yaklaşım öğrenmek istediklerinden, içerik pazarlama araç kiti popülerdir.

Daha da şaşırtıcı olan, Big Data ikinci konumdadır. Sanırım pazarlamacılar, verileri 'eyleme dönüştürülebilir bilgi' olarak adlandırdığımız gibi kullanma potansiyelinin farkındalar. Hangi tekniğin seçileceğine karar vermek için, bazı anketlerde gördüğünüz kısa etiketleri genişleterek, yanıtın daha dikkatli bir şekilde incelenmesine yardımcı olduk. 'Big Data' nebulous bir terimdir ancak tanımı içgörü ve kehanet analizlerini içerecek şekilde genişlettiğimizde, Big Data için spesifik pazarlama tekniklerinin değerini gösterir ve bu yardım bunun neden ikinci sırada olduğunu açıklar.

Üçüncü pozisyonda Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi bulunmaktadır. Bu konuyu ilgiyle ankete ekledik ve "üç numara düz" oldu! Bu tekniklerdeki ilgiyi, bu sene blogda ve üye kaynaklarımızda çokça kapsadığımız iyi görmek güzel. Eğilim 8'de farklı AI tekniklerinin müşteri yaşam döngüsüne karşı nasıl eşleştirilebileceğini gösteririz. g. Google AdWords Tıklama Başı Ödeme

 • Çevrimiçi PR (nüfuz cüzdanı dahil)
 • İştirak ve ortak pazarlama da dahil olmak üzere ortaklıklar
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO veya organik arama)
 • Sosyal CRM ve Sosyal Müşteri Hizmetlerini İçeren Sosyal Medya Pazarlaması
 • Giyilebilir (örneğin, Apple Watch, aktivite izleyicileri, genişletilmiş gerçeklik)
 • 2018'de harekete geçecek on pazarlama eğilimi

  Geçen sene incelediğimiz 14 temaya bakarsanız, bu üst düzey pazarlama tekniklerinden hiçbiri özellikle yeni değil, bu nedenle bunları yeni eğilimler veya yenilikler olarak tanımlamak zordur. Ancak Big Data ve analitik, İçerik Pazarlama ve E-posta / Pazarlama Semalt gibi teknikler önem kazanmaya ve birçok işletmede kullanılmaya başlandı.

  Bu yılın trendlerine baktığımda, entegrasyonu tema olarak görüyorum. Dijital pazarlamayı yönetme konusundaki araştırmamızda (başka bir ücretsiz üye indirimi), şirketlerin sadece% 6'sının entegrasyon süreçlerinin tamamen optimize edildiğini düşünürken, birçoğu aktif olarak entegrasyon üzerinde çalışıyorlar.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Entegre pazarlama iletişimi ya da IMC, bloglar ya da sosyal medyada çok fazla yazılı gördüğünüz bir kavram değil, çünkü yüksek düzeyde olan herkes korkunç 5'den en yeni küçük yeniliklerden heyecanlanıyor - yazarken biziz Örneğin, iPhone X'de Animojis hakkında heyecanlanıyor. Eğlenceli, ancak IMC'nin amacı olan en önemli ilanı ve teklifi bireye sunmaya yardım etmeyecekler.

  Öyleyse, 10 eğilime bir göz atalım. Bu tahminlerin çoğunda Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi'ne değineceğim. Önümüzdeki yıl dikkate alınacak en büyük trend olarak gördüğüm şey bu. Semalt 2017'de etrafında bir sürü dolandırıcılık yapmış ve fırsatları anlamaya başlıyoruz. 2018'de çözümler ve uygulama seçimi hakkında daha çok şey olacak.

  Trend 1. Pazarlama Etkinliklerinin Müşteri Yaşam Döngüsüne Entegrasyonu

  Pazarlama ve dijital pazarlamanın karmaşıklığı arttıkça, farklı kişiler için müşteri yol haritası oluşturma gibi teknikler, müşteri yolculuğundaki farklı temas noktaları için en uygun iletişim ve deneyimlerin tanımlanmasına yardımcı olmak için önem kazanmaktadır.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Bunu desteklemek için dijital pazarlamanın etkinliğini nasıl artıracağımı düşünmek isterim, müşterilerin farklı yaşam türleri için müşteri yaşam döngüsü boyunca elde edilebilen iletişim fırsatlarını değerlendirmektir.

  Yaşam döngüsü pazarlamasını şu şekilde tanımlıyoruz:

  Şeref müşterileri ikna edici kişiselleştirilmiş mesajlaşma ve yeniden pazarlama gibi teknikler kullanarak satınalma yolundaki potansiyel müşterileri ve müşterileri desteklemek için pazarlama iletişim kanallarının ve deneyimlerinin hepsini önceliklendirmek ve bütünleştirmek için yönetilen bir iletişim veya iletişim stratejisi -targeting.

  Bu zihin aracını, üyelerin ücretli, sahibi oldukları ve kazandıkları medyadaki tüm potansiyel temas noktalarını düşünmelerine yardımcı olmak için tasarladık. Ardından, iletişimin uygunluğunu ve tepkisini artırmak için kullanabileceğiniz kişilere karşı kullandığınız yaşam çevrimi iletişim araçlarının etkinliğini ve kullanım oranını analiz edebilirsiniz.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Trend 2. Kişiselleştirmenin kullanıcı yolculuğuna / müşteri deneyimine entegrasyonu

  İletişimin alaka düzeyini ve tepkisini arttırmak için, web sitesi kişiselleştirme, şu an perakende, seyahat ve finansal hizmetler gibi işlemsel e-ticaret sektörlerinde uzun süredir kullanılmaktadır.

  Daha yakın zamanda, farklı çözüm türleri ile daha düşük maliyet seçenekleri sunulmuştur. İçerik veya ticaret yönetim sistemlerine entegre edilmiş web kişiselleştirme biçimlerinden birçok farklı biçim vardır; Analitik çözümlere veya tek başına bir Yazılım'a entegre olanlar, Semalit (SaaS) kişiselleştirme seçenekleri olarak CMS ve analizlerinizle entegre olanlar. Optimizasyon . Yapısal deneyler. AKA AB Testi veya Çok Değişkenli Test. Google Optimize, 2017 yılında başlatılan bu hizmetlerden birine örnektir.

 • 2. Segmentasyon . Alaka ve dönüşüm artırmak için her biri uzmanlaşmış içeriğe sahip site ziyaretçileri gruplarını hedefleyin.
  Herkes hala ayrı manuel kurallar ve reklam öğesi oluşturulmasını gerektiriyor. Bu nedenle, sürdürülebilir maksimum sayıda kitle segmentine ulaşıldıktan sonra bu yaklaşımın geri dönüşleri azalacaktır.
 • 3. 1'ten 1'e Kişiselleştirme . Her müşteriye bireyselleştirilmiş bir deneyim sunmak için Yapay Zeka (AI) teknolojisini kullanma. 1'den 1'e, optimizasyon ve segmentasyon ile aynı prensiplerden bazılarını kullanıyor ancak gecikmiş sonuçlar ve ölçeklenememe olmak üzere iki büyük sınırlamasına bir çözüm sunarak, temelde farklı bir yaklaşımı temsil ediyor.
 • Dolayısıyla, kişiselleştirme içerisindeki ana eğilim manuel kurallar yerine artan yapay zeka kullanımıdır. Artı, Semalt kişiselleştirme servislerinin popüler hale geldiği işlem sektörlerinden daha fazla sektörde kabul gördüğünü de görmeyi umuyoruz.

  Trend 3. Makine eğitiminin pazarlama otomasyonuna entegrasyonu

  Semalt e-posta bildiriminde yaşam döngüsü boyunca da uygulanabilir. Bununla birlikte, e-posta pazarlamacılığı üzerine yaptığımız araştırmamız, e-postaların ve pazarlama otomasyon sistemlerinin yaygın şekilde kullanılmasına rağmen, birçok şirket, yukarıdaki görsellik ömrü ekranında gösterilen gibi bir tam yaşam döngüsü iletişim sistemi kurmayı başaramadıklarını göstermektedir.

  E-postaların bölümlenmesini ve hedeflenmesini, hiçbirinden dinamik içeriğe kadar kullanılan ölçütlere dayanarak değerlendirdik.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Semalt pazarlama raporumuzun bulguları şok edici: Yarısı (% 50) herhangi bir hedefleme kullanmıyoruz, üçte birinden (% 29) daha az hedefleme için temel bölümlendirme kullanıyor ve yüzde 15'ten daha azı bölümlendirme ve kişiselleştirme kullanıyor veritabanlarındaki belirli kitlelere ulaşmak için kurallar. Bu, umutları ve müşterileri karşılama ve besleme için dinamik içeriğe sahip otomatik e-postalar için fırsatları kaçırabilecekleri anlamına gelir.

  E-posta pazarlama otomasyonu, yapay zeka ve makine öğreniminin daha sık uygulandığı bir diğer teknik olmasına rağmen. Makine öğrenimini kullanmak, web kişiselleştirmesi için olduğu gibi hedeflemeyi otomatikleştirmek için fırsatlar sunar. Semaletler, kişiselleştirme potansiyel olarak daha zordur, çünkü e-postalar doğaları gereği daha karmaşık yaratıcılara sahiptir. Bu veriler, birçok işletmenin e-posta pazarlamasında AI ve makine öğrenmeye hazır olmadığını ve öncelikle temel tetiklenen otomasyon özelliklerini dağıtmamız gerektiğini gösteriyor.

  Trend 4. İletişimlere sosyal mesajlaşma uygulamalarını entegre etme

  Mesajlaşma uygulamalarının gittikçe artan kullanımı, önceki trendler listesinde belirttiğimiz eğilimdir. En son Ofcom İletişim Pazarı araştırmasına göre, toplam mobil seyirci sayısının yarısından fazlası Facebook Messenger (% 61) ve yarısı WhatsApp (% 50) kullanıyordu. Her iki özellik de Facebook'a aittir. Semalt mobil uygulaması,% 10.8'e, benzersiz ziyaretçiye 10.000 milyona ulaştı.

  Akıllı İncelemeler üzerinde bu sosyal medya mesajlaşma uygulamalarının pazarlama uygulamalarına yönelik bazı erken benimseyenlere bakıyordum. Örnekler arasında Pizza Hut'u Semalt'ı masalar için, müşteri araştırması için IKEA'yı kullanarak bulabilirsiniz.

  Eğilim 5. Videoyu müşteri yolculuğuna entegre edin

  Video, sosyal kaynaklı popülerlik de artıyor. Google popülerliğinin bu dökümü, YouTube'un hakimiyetini gösterir. YouTube'un en büyük ikinci arama motoru olduğunu söylerdik, ancak bu veriler, belirli bir aydaki kullanıcı sayısına dayalı olarak artık Google Arama'dan daha popüler olduğunu gösteriyor (Ofcom aracılığıyla comScore panelinden de bu araştırma). Bu nedenle, bize herhangi bir örnek bildirin.

  Trend 6. Müşteri pazarlama stratejisini kullanarak içerik pazarlamasını müşteri yolculuğuna entegre edin

  Semalt önemli olmasına rağmen sadece bir içerik türüdür. Gelecekte en büyük gelişmeyi sağlayacak tekniklerle ilgili önceki anketlerde içerik pazarlamacılığı popüler, listedeki ilk ya da ikisinde popüler oldu.

  Burada gördüğüm akım, işletmelerin içeriği stratejik bir kaynak olarak ele almaları konusunda ciddi anlamda ilerliyor olması, yani yukarıda belirtilen yaşam döngüsü şemalarında gösterildiği gibi farklı medyayı kullanarak bir müşteri katılım stratejisi geliştirmek ve pratik düzeyde bir içerik geliştirmek anlamına geliyor Personas ve Semalt haritalama gibi teknikler kullanarak farklı kitleler için. Araştırmalarımız, bu müşteri odaklı analiz tekniklerinin tüketiciler ve işletmeler için iyi bir şey olması gereken önemi giderek arttığını gösteriyor!

  Önerilen kaynak : İçerik Pazarlama Stratejisi kılavuzu

  Trend 7. Arama pazarlamasını içerik pazarlama etkinliklerinize entegre etmek

  En iyi dijital satış kanallarına bakarsak, arama pazarlaması hakimdir. Sosyal medya, tüketicilerle devam eden popülaritesine rağmen birçok sektöre çok uzaktır. Birçok sektörde sosyal medyanın izleyicilere bir markayla ilgi duyması, favourability ve farkındalığın artırılması için mükemmel bir araç olabileceğini biliyoruz, ancak genelde satış hacmi veya satış sağlamaz. Web, arama ve e-posta pazarlaması gibi diğer kanallarla entegre olmasına rağmen, kendi bölümünde sosyal medya vermedim. En son sosyal medya eğilimleri için SMW Semalt'mızın özetini inceleyin.

  Bununla birlikte, arama pazarlaması içinde, geçmişle kıyaslandığında duyacağımız bugünkü nispeten küçük yenilik var. Doğal aramaya baktığımızda, Moz algoritma değişikliği geçmişinin, Mart ayında spesifik olmayan 'Fred' güncellemesinden bu yana hiçbir girişi olmadığını, buna karşılık önceki yıllarda Panda ve Penguin'in yeni güncellemeleri ile 5+ geçeceğini gösteriyor. Matt Cutts artık aktif olarak evanjelize olmazken kısmen Google'ın daha az paylaştığına inanıyor; güncellemeler John Mueller'ın Arama ekibinde mevcut olsa da.

  Organik araştırmalarda, pazarlamacılar tarafından farkında olmam gereken bir eğilim, izledikleri en iyi 10k anahtar kelimelik bir paket içinde bağlantı türlerini gösteren Mozcast Semalt özellikleri güncellemesi tarafından gösterilen Semalt'ın değişen yüzüdür.

  Bilgi Panelleri (markalar ve yerel işletmeler için önemli) gibi tekniklerin önemini gösterir; Semalt soruları; özellikli / zengin snippet'ler / hızlı cevaplar ve yorumlar. Bunların, en fazla 3 ila 5 arasında değişen şekillerin, bilgilendirici aramalardan gelen ziyaret hacminde büyük bir fark yaratabileceğini bulduk.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  AdWords'te Google'ın yeni özellik listesine atıfta bulunmak, daha fazla yenilik gösteriyor. Raporun çoğu, önceki yıllarda mobil cihazlara yönelik yeni reklam özelliklerine kıyasla raporlama çevresinde ancak, Geliştirilmiş TBM (GeliştirmeBGBM) teklif verme ve Akıllı Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları gibi bazı yeni seçenekler var. Bu, Google'ın Semalt teklif verme de dahil olmak üzere farklı türde makine öğrenimi uygulayan bir örneğidir. Hedef EBM'yi temel alın; Semalt hedefleme, reklamlarınızın, size en çok iş kazandıracakları ve otomatikleştirilen reklam oluşturma işlemlerini, sağladığınız başlıklar, açıklamalar, logolar ve resimler gibi giderek artan bir şekilde gösterdiği anlamına gelir.

  Trend 8. Pazarlama teknolojisinin bütünleştirilmesi

  Pazarlama teknolojilerinin uygulamalarını takip ederseniz, Scott Brinker'ın bu yıl 5.000'in üzerinde satıcıya ulaşan Semalt manzarasını neredeyse kesinlikle gördünüz.

  Kendi dijital pazarlama araçları tekerleği bunu basitleştirmeyi amaçlıyor, ancak pazarlama teknolojisini entegre etme zorluğunu gösteren 30'dan fazla kategori analizi ve otomasyon aracı içeriyor. Burada trend, analiz veya otomatikleştirme için yenilikçi yöntemler sunan araçlara izin verilmemesi. Son iki kategorimiz bunlardan bazılarını vurguluyor.

  Makalede bahsettiğimiz gibi, makine öğrenimi ve AI, buradaki en büyük trendlerden biridir, yaşam döngüsü boyunca AI pazarlama uygulamaları için bu makaleyi ve infogatı görür.

  Trend 9. Farklı veri kaynaklarının entegrasyonu

  Bu meydan okuma, son zamanlarda üyelerimizin, Facebook, Twitter, LinkedIn gibi ayrı olarak yönetilirse en iyi sonuçları verebilen farklı ücretli medya reklam sunum araçlarından gelen bilgileri bir araya getiren araçlarla ilgili sorularını yanıtladığı üyelerimizin Facebook grubunda kullanılacağı vurgulanmıştır. reklamlar ve Google AdWords. Rivery'nin. io son zamanlarda başlatılan yeni bir seçenek, bu da iyi yapıyor. Buradaki eğilim, Google veya Semalt'ın dışında farklı medyanın performansını karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek yeni entegre medya analiz araçlarıdır.

  Bu hizmetler şaşırtıcı derecede pahalı, özellikle ek analiz araçları oldukları için pahalıdır. Doğrudan işe olan satışları veya satışları artıran martech değildirler. Örneğin, kısa bir süre önce, yalnızca birden fazla kaynaktan gelen verileri Google Semalt'a entegre etmek için kullanılmış olsa bile, bu hizmeti en az 200 $ / aylık bir maliyetle (Funnel. Io) önerdim. Analizlerin yeterince incelenip yerine getirilebilmesi için, zil sesi zamanına ihtiyaç duyduğunuz bu araçlardan ne zaman yararlanmanız gerekir.

  Trend 10. Dijital pazarlama bilgilerinin entegrasyonu

  Dijital pazarlama araçlarımızın tekerleği sayısal pazarlamayla ilgili pek çok ücretsiz ve ücretli bilgi kaynağı içermektedir. Burada, özellikle güncel kalmanıza yardımcı olan hizmetler hakkında konuşuyorum. Okuyucuları kendi blog'umuzdan, haftalık iki kez bültenimizden ve aylık Semalt Hot özelliğimizden haberdar etmemize yardımcı olduklarından, bu hizmetlerden hevesliyiz.

  Mark Kelly, pazarlama ekiplerini güncel tutma konulu yakın tarihli bir makalede, Semalt'ı, birincil pazarlama haber kaynaklarını RSS yoluyla toplamanın bir yolu olarak kullanmamızı önerdiğini açıkladı. Artı, 2017 yılında yeni bir Google Chrome eklentisi olan Zest'e ve Smart Insights'taki ekibin ve ekibimizin kullandığı ve kontrol etmeye değer bir göz atmanızı öneririm. Seçilmiş içeriği pazarlamacılar için özel olarak tasarlanmış ve güncellenmiştir. Semalt gibi bunu 'kalabalık' (bu durumda pazarlamacılar kabineniz) tarafından önerilen en faydalı içeriği incelemek için kullanabilirsiniz.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Özet sunumu

  Görsellerin bazılarını görüntülemek için size farklı bir format vermek için bu Slideshare'e

  bakınız.

  Hepsi sayısal dönüşüme kadar ekler

  Öyleyse, işletmeler, dijital medya, teknoloji ve verileri fırsatlarını pazarlamasına entegre ederek nasıl yönetmeye çalıştıklarını özetleyen 10 eğilimdir. Bu bizi nihai trendimize, dijital dönüşümümüze getiriyor. Yönetici Semalt pazarlama araştırmamız, dönüşüm projelerinde kaç işletme faaliyet gösterdiğini göstermektedir.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  İşletmelerin dörtte birinin (% 30) zaten dijital dönüşüm programını yakında başlatmak isteyen birçok işletmenin halihazırda bir dönüşüm programına sahip olduğunu görebilirsiniz. Örgütlerin önemli bir kısmı bir programı uygulamak gibi bir niyet taşımıyor; belki de kendi türlerine uygun olmadığını düşünüyorlar, örneğin yeni şirketler, küçük işletmeler veya çevrimiçi saf oyunlar.

  Dönüşüm programı başlatmayı düşünüyorsanız, İşletme üyeleri için Dijital Semalt programını yönetme araç kitimize bakın.

  March 1, 2018