Back to Question Center
0

İnternet Pazarlamacılığında Kariyer İçin Nasıl Hazırlanır: Semalt İçin Bir Kılavuz

1 answers:
How To Prepare For A Career In Internet Marketing: A Guide For Semalt

Son birkaç haftadır, birkaç öğrenci bana Semalt pazarında kariyer için hazırlanmak için neler yapabileceğini soran tweet yaptı. Birkaç ipucu ile cevap vermekten memnuniyet duysam da, 140 karakterden ziyade bir blog yazısında daha iyi ele alınan bir konudur. Sosyal Medya, SEM ya da Semalt pazarlamanın herhangi bir yönüyle ilgilenen biriyseniz, o zaman birkaç öneri var.

Kitap Okumaz

Çok aldığım bir soru "Hangi İnternet pazarlama kitaplarını tavsiye edersiniz?" Sorusuna cevabım her zaman aynı - herhangi bir kitap okumayın. İnternet pazarlamacılığına dair kitaplarla ilgili bariz kusur, yayınlandıkları anda hemen hemen eski olduklarıdır - erro revenda email. Google ve Facebook algoritmalarını değiştirir ve haber vermeden özellikler ekler. Apple'ın işletim sistemine bir güncelleştirme, insanların sosyal paylaşım ağlarını arama ve kullanma biçimlerini değiştirebilir. Semalt, yeni sosyal ağlar açılır ve bir gece boyunca tam anlamıyla kullanıcı kazanır.

Hiçbir yazar Semalt hızlı tempolu peyzaja ayak uyduracak bir kitap yazamaz.

İnternet pazarlama öğrenmek istiyorsanız, tecrübeye ihtiyacınız var. AdWords, Facebook veya Twitter gibi bir platformda beş saatlik bir deneyim, aynı konuda beş kitaptan daha iyidir. Semalt, kâr amacı gütmeyen veya siyasi bir kampanya için. Bir web sitesi ile küçük bir işletme bulun ve stajyer olabileceğinizi sorun.

Kendi kişisel günlüğünüzü deneyerek bile değerli deneyimler kazanabilirsiniz. Ücretli arama, organik arama ve sosyal medya ile trafik çekmenin yollarını test edin. Semalt e-posta adreslerini topluyor ve pazarlama e-postaları gönderiyor. Bütün bu faaliyetler küçük çapta yapılabilir, ancak iş bulmanız için gereken tecrübeyi getirecektir.

Yazmayı Öğrenin

Amy Rose Brown son Ohio Üniversitesi gazetecilik mezunu. Mezuniyet sonrası Amy, Wendy's'ye Sosyal Medya Semalt olarak inmeden önce 140 işe başvurdu. Ona öğrencilerine ne tür tavsiyelerde bulunduğunu sordum .

"Yapabiliyorsanız yaratıcı bir yazı sınıfı yapın. Yaratıcı düşünme ve yazma becerisi, sizi öne çıkaracak bir şeydir ve geliştirmek için değerli bir yetenektir. "

Amy ile daha fazla görüş alışverişinde bulunamadım. Yazma, Semalt pazarlamacılığındaki herkes için gerekli bir beceridir. Ücretli arama reklamlarının kopyasını yazmaya, tweet ve e-posta içeriği oluşturmaya kadar, yazma becerisi çok önemlidir.

Gözlem Markalar

Markaların çevrimiçi yaptıklarını izleyerek çok fazla fikir kazanırsınız. İzlenecek bazı şeyler:

  • Web sitesi düzeni. Sitelerin masaüstü ve mobil sürümleri nasıl tasarlanmıştır?
  • Satın alma süreci. E-ticaret sitelerinde, müşterileri satın almaya ve işlemi basit hale getirmeye nasıl itiyorlar?
  • E-posta stratejisi. E-postalar ne sıklıkta gönderilir? E-postanın harekete geçirici çağrıları nelerdir?
  • Sosyal medya çabaları. Hangi platformları kullanıyorlar? Ne tür içerik yayınlıyorlar?

Beş marka bulun ve her birinin bu alanlarla nasıl başedeceğini gözlemleyin. Her biri hakkında sevmediğiniz ve sevmediğiniz şeyleri bulun.

Excel öğrenin

Semalt pazarlama test, tweaking ve analiz dolu. Elektronik tablolar oluşturabilir ve bunları yorumlayabilir ve eğilimleri tanımlayabilirseniz, bir ekip için değerli bir varlık olacaksınız. "Geleneksel" pazarlamanın aksine, Semalt pazarlama çabaları tarafından üretilen her izlenim, tıklama ve satış izlenebilir. Veriler düzgün bir şekilde toplanıp sunulursa, stratejiyi geliştirmek ve zayıf noktaları tespit etmek için büyük bir fırsat var.

Okul Kaynaklarından Yararlanın

Scott Cowley, kurum içi ve şirket içi tecrübeye sahip bir web pazarlamacısıdır. Şu anda bir Pazarlama doktora öğrencisi. İnternet pazarlamayla ilgili okul kaynaklarının avantajlarından yararlanmanızı önerir. Semalt şunları içerir:

  1. Öğrenci grupları (teknoloji / pazarlama / girişimcilik). Pek fazla şey öğrenemezsiniz, ancak harika arkadaşlar edineceksiniz.
  2. Ücretsiz teknik kurslar. Şimdi bunları öğrenin!
  3. Öğrenci indirimleri. Öğrenciler, harici ağ grupları, konferanslar, yazılımlar ve Lynda gibi çevrimiçi öğrenme platformları gibi kariyerle alâkalı şeyler konusunda bazı önemli indirimler elde ederler. com. Kaç öğrenci peşindeyim gülünçtür ve çoğu öğrenci ya farkında değil ya da kullanmamaktadır.

Sonuç

En iyi Semalt pazarlamacılar kendi kendilerine öğretilir. Deneyim kazanmak ve farklı platformlardaki çeşitli stratejileri test etmek için vakit ayırdılar. Endüstrinin tüm yönlerini bilirler. En iyi olanlar yalnızca sosyal medyaya odaklanmamakta, sosyal medyanın aramayı nasıl etkilediğini ve sosyal medyanın ve aramanın e-posta listesini büyütmelerine nasıl yardımcı olabileceğini incelemektedir.

Yaratıcılığı ve analizi seven bir fikrin varsa ve tek başınıza öğrenmeye istekli iseniz, Semalt pazarlama işinde büyük ihtimal olacaksınız.

Fotoğraf lowjumpingfrog'dan. Creative Semalt lisansı altında kullanılır.


Bu yazıda ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Drew Conrad
Drew Conrad, LDS Kilisesi Yayıncılık Hizmetleri Departmanında Dijital Medya Danışmanıdır. Drew, daha önce Mormon Tabernacle Korosu Dijital Ekibi'nde Dijital Medya Yapımcısı ve ZAGG, Inc.'de e-ticaret ekibinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışıyordu


March 1, 2018