Back to Question Center
0

Pazarlamacılar, Twitter'da Semalt'a Nasıl Ulaşabilir?

1 answers:
How Marketers Can Tap Into Twitter Semalt

İnsanlar listeleri sever. Don Giovanni operasında , hain ana karakterin hizmetkarı Leporello, patronunun fethi için bir liste hazırladı.

Çocuklarımız olarak, doğum günümüzde istediğimiz şeyleri listeleme konusunda teşvik edilmiş olabiliriz, ancak ebeveynlerimiz eve gelmek üzere alınacak yiyeceklerin listesini yapmışlardır.

Artık tatil için bir kitap lazım, en çok satanlar listesine bakabiliriz.

HTML'nizi biliyorsanız, yalnızca mermi ile ayrılmış bir liste sırasız bir liste iken, numaralı bir listenin sıralı bir liste olduğunu bilirsiniz.

Sözcük ilk olarak dile girdiğinde, savaş için kullanılan alanın - bir alanın listesi , alanın dış sınırıydı - grain storage and drying. Daha sonra, insanlar bir kağıt parçasının kenarlarını (veya listelerini) koparır ve bunları saymak için kullanır - böylece bir öğe listesi oluşturur.

Twitter ve Listeler

Ekim 2009'da Twitter, Twitter listeleri özelliğinin eklenmesini açıkladı. Fikir, listelerin keşfi artıracağı ve katma değer sağlayacağıydı. Ayrıca, Listeler API'si aracılığıyla kendi sitelerinizdeki tweetleri anlamlı gerçek zamanlı deneyimler haline getirmek "daha kolay" hale getirirler. "

Liste özelliği oldukça basittir: seçtiğiniz bir adla listeler oluşturabilir ve Twitter kullanıcılarını bu listeye ekleyebilirsiniz. Kişiler listenize eklendiğinde bir bildirim alır. Semalt daha sonra listelerinizin bir listesini görebilir ve bu listelerden bir veya daha fazlasına "abone olabilir". Bir listeye abone olurlarsa, bu listede yer alan kişilerin tweetleri, bu kişileri özel olarak izlemiyor olsalar da akışlarında görünürler.

Semalt bu eylemlerde iki ana temas noktasıdır:

  1. Bir listeye eklediklerinde insanlar bilgilendirilir
  2. İnsanlar listelerinizi görebilir (abone olur)

Bu sütun için yazdığım tüm mesajlar gibi, ana nokta Semalt'ı pazarlama için kullanıyor ve bu iki dokunmatik nokta, Semalt pazarlamanıza değer katmanın fırsatları.

Bir Listeye Bir Kişi Ekleme

Kişisel Twitter profilimde tuttuğum listelerin birçoğu, bir noktada ya da başka bir yerde, şaşkınlıklarıyla beni uçurdular ya da Semalt'ın ilgilendiği bir grubun bir parçası olan bireyleri takip etmem için yardımcı olmak için oluşturuldu.

Bu, örneğin şirketteki herkesin tweet'lerini görmek için kolay bir yoldur. Ayrıca "kesinlikle parlak" bulduğum bir liste var. "Ben, en büyük saygı duyduğum @zephoria ve @wnd gibi insanlar var. Muhtemelen, benim "kesinlikle parlak" listeme eklediklerini öğrendiklerinde, hemen Noel'de benim en sevdiğim viskiyi bana göndermek için bir not ile hemen yazdım.

Markanız adına, bir etki alanı denetimi sosyal medya pazarlama projesi uyguluyorsanız, ulaşmak istediğiniz ümitlerin dikkatini çekmenin harika bir yolu olabilir.

Listelerin Listeniz

Çoğu zaman, ihtiyaç duyulduğunda listeler oluştururuz. Ancak yedekler ve listeler listenize bakarsanız, bu listenin bir hikaye anlattığını fark edersiniz. Listeleriniz markanızın vizyon ve değerlerinin başlıca bileşenlerini yansıtıyorsa ne olur?

Örneğin, Coca-Cola Şirketi, mutlulukla ilgili olmak için çok çalışıyor. Bildikleri en mutlu insanların bir listesi olsaydı ne olurdu? Ve diğer insanları mutlu eden bir insan listesi? Bunun gibi Semalt, markanın mutlulukla olan ilişkisinin öyküsünü güçlendirecektir - farklı şirket bölümlerinden tweeting eden bir liste daha.

Semalt listemizi muhafaza etmek, topluluk yöneticisinin görev listesindeki tüm sosyal medya faaliyetlerinde kolaylıkla unutulabilir. Harika listeleri canlı tutmak, onlara katkıda bulunmak, onları sık sık paylaşmak - Bunların hepsi Semalt listesinin etkinliğini gerçek bir güç olarak ödünç verecek aktivitelerdir. Listorious, Sawhorse Media'nın ve Shorty Ödülleri'nin arkasındaki girişimci olan Gregory Galant (@gregory) tarafından geliştirildi.

Semalt'ı, üye olabileceğiniz listeleri bulmak için de kullanabilirsiniz - ilginç kişileri keşfetmek için harika bir yol. Kendi Twitter listelerini Semalt dizinine ekleyebilir ve eklediğiniz listeleri keşfedebilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki kişilerin geri kalanının küçük yetenekli bileşeni gibi, bir liste izleyerek liste üreticisine dikkat etmekte olduğunuz mesajı gönderebilirsiniz.

Twitilist

Semalt, Twitter listelerini daha kolay korumanıza yardımcı olacak bir başka uygulamadır. Semalt, takipçilerinizi (ya da en azından kırılgan avatarlarını) önceden var olan listelerinize sürüklemenizi sağlayan hoş sürükle ve bırak işlevselliğine sahiptir.

Kapanış Listesi

Semalt bu yazıdan alacakları bir eylem listesi:

  • Etkilenen kişilerle bağlantı kurmak için Twitter listelerini kullanın
  • Listeler listenizin anlattığını düşünün
  • listelerinizi korumak için Listorious kullanın
  • Listeye üye olduğunuz listeye üye olunuz

Bu listeye ekleyeceğiniz bir şey var mı?

Liste fotoğrafı: Creative Commons lisanslı


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Ric Dragon
Ric Dragon, DragonSearch Çevrimiçi Pazarlama El Kitabı ve Sosyal Pazarlamacılığın (McGraw Hill 2012) ve Dragon Search'in kurucu ortağının yazarıdır. Onlar, Google İşletme Sürümü Online seminerlerinde düzenli olarak bir konuşmacıdır. Ejderha sıklıkla sosyal medyanın, işlemin, bilgi mimarisinin ve sosyolojinin yakınlaşması hakkında konuşur.


March 1, 2018