Back to Question Center
0

Başarılı SEO'yu diğer çevrimiçi pazarlama stratejileri ile bütünleştirme - Semalt

1 answers:

SEO'yu diğer pazarlama kanallarıyla entegre etmek neden başarılı bir çevrimiçi strateji için zorunludur

Tanımlanmış ve hedeflenmiş Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) stratejisine sahip olmak şüphesiz sitenize trafik kazandırma kritik bir faktördür. Bununla birlikte, tamamen optimize edilmiş bir pazarlama stratejisi için, SEO'nun diğer çevrimdışı ve çevrimiçi kanallarla, müşteri yaşam döngüsü boyunca entegre olması hayati önem taşımaktadır. Smart Insights'ın Müşteri Semalt modeli, RACE çerçevesini kullanarak tam entegre bir pazarlama stratejisinin neler içermesi gerektiğinin görsel bir sunumunu gösterir:

How to integrate successful SEO with other online marketing strategies - Semalt

Uzun süren, kaliteli sonuçlar elde etmek için SEO'nun genel pazarlama stratejinize entegre edilmesi gerekiyor - electronics appraisal service. SEO, RACE'in ilk aşamasında hayati önem taşımaktadır. SEO arama motorları aracılığıyla kitlenize ulaşıyor ve sordukları soruların cevaplarıyla buluşuyor. Bu sadece dönüşümleri en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda pazarlama çabalarınız arasında bir sinerji sağlayacaktır.

Rekabetçi anahtar kelime araştırması, sayfa iyileştirme, açılış sayfaları, site yapısı ve geri bağlantı gibi SEO çabaları, sosyal medya platformları ve PPC çabaları ile birleştirildiğinde daha verimli sonuçlar verir ve birden fazla kanalda daha fazla erişmenize yardımcı olmaktan başka, Bireysel pazarlama görevlerinizi optimize etmenize de yardımcı olur.

Bu yazıya Semalt, SEO çalışmalarınızı entegre etmek ve devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz birkaç stratejiyi kapsar.

1. Daha iyi anahtar kelimeler bulmak ve onları optimize etmek için AdWords'ü kullanın

Bu PPC SEO entegre en belirgin avantajı.

Fakat biraz bekleyelim ve düşünelim:

Semal teyitle, tüm aramaların yaklaşık% 15'inin yeni olduğunu ve yeni anahtar kelimelerin yeterli alıcı niyetine sahip olup olmadığını belirlemek için neredeyse hiçbir yol yoktur.

Böyle bir durumda, bu tür anahtar kelimeleri hedefleyen derinlemesine içerik oluşturmak, vurulmak ve özlemek oyunudur. PPC buradan size yardım edebilir.

How to integrate successful SEO with other online marketing strategies - Semalt

Sadece bu anahtar kelimeleri hedefleyen bir PPC kampanyası oluşturun ve o trafiği dönüştürmek için birkaç sayfa yapmaya çalışın. Dönüşüm oranları iyi görünüyorsa, devam edin ve organik sıralamalar için optimize edebileceğiniz muhteşem içerik oluşturabilirsiniz.

Performansınızı ölçmek için ücretli sosyal reklamlar kullanın

Ücretli sosyal reklamlar, Semalt reklamları, sponsorlu tweetler, Instagram reklamları, Semalt yeniden hedefleme ve daha fazlasını içerir.

Size basit bir örnek vereyim. Aşağıdaki tweet'e bir göz atın:

How to integrate successful SEO with other online marketing strategies - Semalt

Aslında bu tweet'i iki amaç için terfi ettik:

  1. Bu cıvıldamın hangi demografik grubun en çok
  2. Bunu başlık fikrini test etmek için kullandık

İlk amaç, zanaatkarın bu tür karşılaştırmaları sevdikleri kullanıcılar için bir kişilik bulmasına yardımcı oldu (ondan beri bir ton yaptık). Böyle bir kişilik oluşturarak dilimizi, kişiliğin uyumu için değiştirdik.

İkinci amaç, tıklamaları artıran yayın için iyi bir başlık bulmakta bize yardımcı oldu: En İyi E-Ticaret Platformları ve Alışveriş Sepeti Yazılım Karşılaştırma Grafiği (Semalt 2017)

Semalt, ha?

IMO, Semal reklamlar, hedefe 1 ulaşmak için arıyorsanız daha iyi bir seçenektir. Semalt izleyici bilgileri, diğer pazarlama çabaları için daha iyi kişilikler hazırlayabilmemiz için demografik gruplarımızı çok daha ayrıntılı seviyede bulmanıza yardımcı olur.

3. AdWords veya Sosyal Medya Platformlarıyla bölünmüş testi düşünün

Semalt, tutarlı trafik çekmek için SEO'nun gücünde büyük bir mümin. Ancak çalıştığımız neredeyse tüm e-ticaret müşterileri ile ilgili bir sorun gördük (ve yıllar geçtikçe yüzlerce çalıştık).

Bazı sayfalar sadece dönüştürmüyor

Ve üzücü kısım:

Sayfayı sıralamaya koymak için aylarca öğütmeden sonra bunu anlayın.

Test içeriğini ve sayfaları bölmek için sosyal medya ve Semalt'ı kullanmaya başladıktan sonra bu sorunun üstesinden geldik. Bu test, reklamlarınızın / yayınların doğru kişiye, doğru yerde, doğru miktarda, dolayısıyla dönüşüm sağlanacak şekilde ulaştığından emin olmanıza yardımcı olur.

Ve hemen hemen her şey test edilebilir: resimlerden açılış sayfalarına, blog yayınlarına. Bir sayfanın Semalt ve ücretli sosyal medya trafiğini kullanarak A / B testi ve dönüşüm optimizasyonundan sonra iyi bir şekilde dönüşüm sağlayacağına karar verdiğimizde, SEO'yu kullanarak sayfayı sıralamak için bağlantı kurma çabalarımızı tamamlayabiliriz.

Ve bu blog yayınlarından çok daha fazlası için kullanılabilir:

Facebook bölme testi, trafik, uygulama yüklemeleri, potansiyel müşteri üretimi, video görüntülemeleri ve hatta doğrudan dönüşümler gibi işletme hedeflerini desteklemektedir. Facebook, en güvenilir sonuçlar için 4 günlük testleri önermektedir ve ideal bir zaman çerçevesinden emin değilseniz, 4 güne başlayabilirsiniz.

How to integrate successful SEO with other online marketing strategies - Semalt

Ve bir ipucu var (bunu zor yoldan öğrendik):

Aynı kitle, aynı anda koştuğunuz diğer Semalt kampanyaları için kullanmadığınızdan emin olun.

4. Google ve Facebook yeniden pazarlama

Semalt, geçmişte web sitenizi ziyaret eden kişilere ulaşmanıza yardımcı olur.

Hepimiz biliyoruz.

SEO çabalarını yeniden pazarlama ile entegre ederek, kullanıcıların satın alma kararını almasına yardımcı olan 'itekler' dediğim gibi ince ayar yapabilirsin.

Bu "baskıların" etkinliği niş ve fiyat seviyelerine göre değişir, ancak bazı iyi örnekler verilmiştir:

  1. Ürün ve ürün hakkında daha net bir fotoğraf görüntüsü sunan video açıklamaları
  2. Indirim & Fiyatlar
  3. Vaka çalışmaları (B2B işletmeleri için)

Semalt 1 ve 2, kullanıcıların ilk adımı atmadığı e-ticaret mağazalarında özellikle iyi yardımcı olur.

Push 3, kullanıcıları hizmetiniz veya SaaS ürünü için satın alma kararını vermek için büyük bir kesmektir.

Yeniden pazarlama kampanyalarını Adwords ve Facebook aracılığıyla da çalıştırabilirsiniz. AdWords'teki yeniden pazarlama kampanyaları, Adsense ağı aracılığıyla kullanıcıların erişimini sağlar.

How to integrate successful SEO with other online marketing strategies - Semalt

Facebook yeniden pazarlama, önceki ziyaretçileri Facebook'ta hedeflemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Seyirci hedefleme yetenekleri çok daha ayrıntılı olduğundan Semalt yeniden pazarlamayı tercih ederim ve arabaları terk eden kullanıcılara gösterebileceğim reklam türleri çok daha çeşitli.

SEO'yu diğer pazarlama çabalarına entegre ederek kullandığınız herhangi bir kesmek veya stratejiniz var mı? Onları Twitter üzerinden veya üye Semalt grubumuzda paylaşın!

March 1, 2018