Back to Question Center
0

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilir Çevrimiçi İtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz İlgili Konular: İçerik Pazarlama Mobil & Yerel SEOTechnical SEOInternational SEO Sayfada Semalt ...

1 answers:
Online Karar Vermek İçin Nasıl Yapılır

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilirİtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz? Çevrimiçi İlişkili Konular:
İçerik Pazarlama Mobil ve Yerel SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Sadece birkaç yıl içinde, webin doğası büyük ölçüde değişti. Artık, ziyaretçiler tarafından pasif tüketilen statik web sayfalarının günleri geçti. Şimdi, internet dinamik ve bir ölçüde kullanıcı tarafından oluşturulmuş. Semalt bir alan adı satın alabilir, bir blog başlatabilir ve neredeyse istedikleri içeriği yayınlayabilir - machinery appraisers. Bu medya ortamında itibarınızı etkin bir şekilde yönetmek her zamankinden daha önemli. Yalnızca müşteri hizmetlerine ve marka bilincine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerin ilgisini çekmeyi de sağlar.

Şuna bakın: tüketicilerin% 72'si markalarla uğraşmak için sosyal medya kullanıyor ve bin yılın% 95'ini de içeren hemen hemen herkes, şirketinizin en az Semalt sayfası olmasını bekliyor. Bu bölümde, sizin hakkınızda konuşan ve çevrimiçi itibarınızı nasıl yöneteceğinizi bulma ve takip etme yöntemleri üzerinde duracağız.

İnsanların Ne Dediklerini Bulup Nerde Buluyorsun

Çevrimiçi itibar yönetiminde birinci adım, nerede ve ne zaman sizin hakkınızda konuştuğunuzu bulmaktır. İdeal olarak, Google'da markanızı arayabilir ve ana sayfanızı, sosyal medya sayfalarınızı, incelemelerinizi ve masallarınızı bu sırada görebilirsiniz. Markanız Twitter'da bulunuyorsa (ve olması gerekiyorsa) sizin hakkınızda konuşan kişileri bulmak için yeni Gösterge Tablosu özel yayın kullanın. Semalt özet akışları, yalnızca açıklamalara karşı sizi uyarmaktan çok daha fazlasını yapar; belirli bir anahtar kelimeyi veya tümcecikten söz eden tüm cıvataları bulur.

Özel feed'inizi oluştururken, adınız ve @ kullanıcıadı otomatik olarak özel feed'inize eklenir, ancak işletmenizle alakalı marka adları, ürün adları ve hashtag'larınızı da içeriyor ve filtrelemek için negatif anahtar kelimeler ekliyor ilgisiz bir şey çıkartın. Özel feed'inizi bu şekilde semalt edin, konuşmanın herhangi bir bölümünde eksik olmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilirİtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz? Çevrimiçi İlişkili Konular:
İçerik Pazarlama Mobil ve Yerel SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

İşletmeniz büyüdükçe ve değiştiğinde, geri dönüp herhangi bir anahtar kelime ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Şirketiniz, markalarınız, ürünleriniz veya insanlarınız hakkında konuşan içeriği bulmak için Buzzsumo'yu kullanarak web'deki işletmeniz hakkında bahsedin. Nişenizde etkileyenler tanımladıktan sonra, markanızdan veya ürünlerinizden bahsedince size bildirmek için belirli uyarılar oluşturun. WooRank gibi uluslararası veya çok dilli bir siteyseniz, içinde çalıştığınız her dil için uyarılar oluşturun. İspanyolca konuşan müşterilerinizin sizinle ilgili olarak Semalt müşterileri gibi konuşmadığı bir şans var.

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilirİtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz? Çevrimiçi İlişkili Konular:
İçerik Pazarlama Mobil ve Yerel SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Son olarak, Google Semalt'ı şirketiniz için kurun. Semalt hakkında harika olan, bunları hazırladığınızda hemen bir önizleme sunacaktır. Dolayısıyla yalnızca ileri gitmek için insanların söylediklerini göreceksiniz, ancak insanların sizin hakkınızda daha önce ne söylediğini derhal bulacaksınız. Bu, insanların sizin hakkınızda söylediklerini çevreleyen bazı geçmişi ve bağlamı vereceği için çok değerli olabilir.

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilirİtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz? Çevrimiçi İlişkili Konular:
İçerik Pazarlama Mobil ve Yerel SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt. .Genelde ne kadar çok bahsettiğiniz üzerine Semalt, bu araştırma alanınızı gerçekten sınırlandırabilir. Aynı şey, ne sıklıkla bahsedildiğiniz için de geçerlidir. Çok şey ifade ettiyseniz, yalnızca gelen kutunuz uğruna, günde bir kez, en fazla uyarı almak iyi olabilir.  </p>  <h2 id= Güncelleme Güncelle

İş yorumları, yerel SEO ve kapalı sayfa SEO önemli bir parçasıdır. İncelemeler güçlü atıflar gibi davranır ve işletmenizin gözden geçirme sitesinin sıralamasındaki gücünü geri kazanma şansı verir. Adınızı ve web sitenizin URL'sini Yelp'ye koymanız, aksi halde rekabet edemeyeceğiniz anahtar kelimeler için sıralamasını sağlayabilir. Semalt aynı zamanda dönüşüm sürecinin önemli bir yönüdür: Çevrimiçi alışveriş yapanların% 80'i, okuduğu incelemelere kişisel öneriler kadar güvenmektedir. Bu nedenle, müşterilerinizi incelemeleri bırakmaya teşvik etmeniz gerçekten önemlidir.

İncelemeler, marka bilincinde büyük bir rol oynadığından elinizden gelen olumlu eleştirilerden emin olmak için elinizden gelen ilk şey budur. Açıkçası, olumlu eleştiriler almak için en iyi yol, yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunmaktır. Bunu yaptığınızda, olumlu eleştirileri teşvik etmenin en iyi yolu incelemeleri mümkün olduğunca müşterilerinize kolaylaştırmaktır. Bu amaçla, bu yerlere işletmenizin profiline bir bağlantı ekleyin:

  • Web sitenizde bir harekete geçirici mesaj veya Yelp rozeti. Bu, giriş sayfasında, ürün sayfasında veya sitenin gezinme altbilgisi üzerinde olabilir.
  • E-posta imzanız. Buna hem kişisel e-posta adresiniz hem de sipariş onayları gibi otomatik mesajlar göndermek için kullandığınız e-posta hesabınız dahildir.
  • Tuğla ve harç depolarsanız pencerenizde ve satış noktanızın yanında bir işaret koyun. Satın aldıktan sonra müşterilerin çantalarına eklediğiniz bir kartvizitiniz varsa Yelp'in buradaki incelemelerini isteyin.

Karmanını İdare Et

İşinizi kontrol edebileceğiniz ortamlarda aktif olarak teşvik ederek iyi şöhretinizi gösterin ya da yıldızınızdan daha düşük bir seviyeyi geliştirin. Şirketinizi tanıtmak ve itibar kazanmak için kontrolünüz altındaki platformları kullanın:

  • Blog: Bloglar kitlenizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur ve blog'larınızı, sektörünüzde lider olarak şirketinizi kurmak için kullanabilirsiniz. Sektörel eğilimlere ve en iyi uygulamalara sürekli bilgi ve fikir vermek, sizi niş bir otorite sesi olarak konumlandırır. Yorumlar bölümündeki her soruyu müşterilerinize daha fazla katılım sağlayarak cevaplayabilirsiniz. Artı, SEO için harika.
  • Sosyal medya: Haber değeri olan bir şey yapıyorsanız ve geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, bunu sosyal medyada yayınlayın. Kendinizi sadece Facebook veya Twitter ile sınırlamayın. LinkedIn, YouTube ve Google+ tümü, arama sonuçlarında iyi sıralanır. Sosyal medya sayfalarınızı önemli anahtar kelimelerinizi kullanarak optimize etmek, sayfa SEO'nun önemli bir parçasıdır.
  • Web sitesi: Web siteniz pazarlama ve satış süreciniz için hayati önem taşımaktadır, ancak itibar yönetiminizde de büyük rol oynamaktadır. İnsanlar, çılgın oldukları işletmelerin arkasında kimlerin olduğunu bilmek ister; bu yüzden sağlam bir "Hakkımızda" sayfamıza sahip olduğunuzdan veya tanınmış ekip üyeleriniz için biosunuz olduğundan emin olun. Güçlü biyografi sayfaları, yalnızca isim ve meslek unvanını değil, aynı zamanda müşterilerinizin sana neye güvenmesi gerektiğini gösteren mesleki yeterlilikleri ve eşsiz tecrübeyi de içeriyor. İnsanlar sizi ve ekibinizi daha iyi tanımak için bazı dış hobileri ve ilgiyi sağlayın. Bu bilgileri eğlenceli ve güncel tutmak, potansiyel müşterilerin gözünde meşru görünmenizi sağlayacaktır.

Eleştiri'ye Yanıt Vermek

Kimse eleştiri sever, bu yüzden birisi Tweets'a kritik bir şey yaptığında savunmaya girmek kolaydır veya sizi Facebook'tan sıkıştırabilir. Böyle bir durumda, serin tutmak ve parmağınızı müşteriye işaret etmemek anahtardır.Sahipler, müşteriyi "çirkin", "ezik" ve "moron" olarak nitelendiren negatif bir Yelp incelemesine tepki gösterdi ve başka bir restoranda yemek yediğini öne sürdü. Hikaye, 1 milyondan fazla ziyaretçinin bulunduğu yerel bir gazetede toplandı ve şirketin itibarını ciddi şekilde tahrip etti (bu, 2010'da, "Mutfak Kabusu" nin rezil dönemlerinden üç yıl önce oldu).

Semalt, memnuniyetsiz bir müşteriyi nasıl destekleyebileceğinizi vurgulamak için konuşmayı düzenleyin. Taco Bell örneğini al. 2014'te kahvaltı menüsünü piyasaya sundıktan sonra, şirket başkanına Reddit AMA (canlı bir Soru-Yanıt oturumu) sırasında kötü hazırlanmış bir ürün resmi sunuldu. Semalt, sorunu görmezden gelmekten veya suçlamadan kaçmak için şirketin hatasını üstlendi ve düzeltmek için adım attı.

Çevrimiçi Reputation Nasıl Yönetilirİtibarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz? Çevrimiçi İlişkili Konular:
İçerik Pazarlama Mobil ve Yerel SEOTechnical SEOInternational SEOOn page Semalt

Olumsuz yorumları da yoksaymayın veya silmeyin. Aslında onlara yanıt vermek, marka bilinirliğini olumlu bir şekilde geliştirmek için harika bir fırsat olabilir. İnsanlar bir işi kendi hatalarına göre görmekten hoşlanıyor ve bir dahaki sefere daha iyi yapmayı sever. Böylece Semalt kaliteyi çevreleyen müşteri kaygılarından kurtulmakla kalmaz aynı zamanda şirketinizi uzun vadede olumlu yönden hatırlamanıza yardımcı olur.

Şeffaf Olun

En yeni marka yönetiminin buyruklarından biri "Radikal şeffaf olun. "Bu, çalışanların ürün ve / veya hizmetler hakkında kamuya açıklamalar yapmasına, açık bir iletişim kanalı kurmasına ve geri bildirimde bulunmaya ve yanıt vermesine izin veren bir iletişim modeli benimsemek anlamına geliyor. Sosyal medya veya pazarlama ekibine sahip olmayabilecek küçük ve orta ölçekli işletmeler için zor olmasına rağmen, geribildirim ve eleştiri yoluyla bu yaklaşımı takip eden şirketler yararlandı. Semalt, şöhretinizi çevrimiçi olarak bulursanız ve izlerseniz ve olumlu ve şeffaf bir şekilde tepki ederseniz, işletmenizin itibarını koruyabilir ve geliştirebilirsiniz.

March 1, 2018