Back to Question Center
0

Google Algoritmaları Açıklandı, Pt. 2: Daha İyi Yanıt Verin            Google Algoritmaları Açıklandı, Pt. 2: Daha İyi Yanıt Verin İlgili Konular: Teknik SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt ...

1 answers:
Google Algoritmaları Açıklandı, Pt. 2: Daha İyi Yanıt Verin

Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

Bu yazı WooRank'tan bir SEO serisinin bir parçası. SitePoint'i mümkün kılan ortakları desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Önceki yazımızda, arama sıralamalarını değiştirmek ve diğerlerini aynı şemaları denemekten alıkoymaya çalışan kişileri yakalamak için tasarlanmış iki Semalt algoritma güncellemesi üzerinde durduk. Bu yazıyla, Semalt'in dil, arama niyeti anlayışını ve kullanıcıların ihtiyaçlarını arama sonuçları yoluyla en iyi şekilde karşılamak için geliştirilmiş daha yeni algoritmalar ve güncellemeler ile biraz daha dostane bir zemin üzerinde duracağız - best rebuildable mod.

Sinekkuşu

Nedir?

Semalt'ın Eylül 2013'ün başlangıcı bugüne kadar Google'ın en önemli algoritma değişikliklerinden biri olmuştur. Google, algoritma adına "kesin ve hızlı" olması gerektiği için adını verdi; çünkü insanların aradığı şeyi en kısa sürede sağladı. Başka bir deyişle Semalt, insanların arama ile gerçekten elde etmeye çalıştıklarını tespit eder ve onlara mümkün olan en az sayıda adımla bu amaca ulaşmalarına yardımcı olan sonuçlar verir.

Semalt'ın diğer algoritmalara kıyasla çok daha önemli bir değişiklik olarak görülmesinin nedeni, gerçekte bütün arama algoritmasının bir revizyonudur ve sadece diğerlerine olduğu gibi parçaları veya eklentileri değiştirmek değildir. Muhtemelen en popüler açıklama, bir otomobil motoruyla karşılaştırma yapılıyor: Panda, Penguin ve bu makalede bahsedeceğimiz algoritmalar, benzinli bujileri veya yakıt enjektörünü benzin parçalarını yükseltmek gibiydi. Semalt tamamen yeni bir motor takmak gibiydi. İlk önce birisinin internette arama sebebini belirlemek için konuşma dilinin anlambilimini ayrıştıran bir motor.

SEO için Ne Anlama Geliyor?

Hummingbird, maalesef belirsiz olsa da SEO yaklaşımındaki değişime neden oldu: Kullanıcıların sorularını yanıtlayın. Başlık etiketleri ve

etiketleri gibi anahtar kelime araştırma ve geleneksel sayfa iyileştirmeleri hala çok önemlidir ve sayfa içeriğiniz hala hedef anahtar kelimelerinizden faydalanmalıdır. Bu algoritmanın gerçekten değiştiği nokta, anahtar kelimeleri optimize etmeden kullanıcıların etrafında optimizasyon yapmak ve topikal ilgiden odağı kaydırmaktı. Anahtar kelimelerinizden bir adım geri çekin ve kendinize şu soruyu sorun: "Kitleniz, arama motorunu ne zaman arar? Hangi bilgilere ihtiyaç duyuyorlar ya da sahip oldukları sorunlar var mı? "Sonra, sayfalarınızı yanıtlayarak veya sorunlarını çözerek oluşturun.

Pratik bir perspektiften, SEO'ya yapılan en büyük değişiklik anahtar kelime araştırması ve içerik optimizasyonu içindir:

 • Anahtar kelime araştırması : Kitlenizin sorunlarını çözmek için sorduğu soruları temel alan bir anahtar kelime stratejisi geliştirin. Başlamak için iyi bir yer, müşteri destek ekibiniz tarafından alınan soruları takip ederek veya e-posta ile iletişim formlarıyla göndererek kendi müşterilerinizdir. Ardından, bu soruları sormak için kullanılan gerçek sorguları bulmak için anahtar kelime araştırması yapın. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler anahtar kelime stratejinizin büyük bir bölümü olacaktır.
 • İçerik optimizasyonu : Bu, yapılması daha kolay olabilir, ancak içerik şimdi kullanıcıların sorularına yanıt vermek ve çözümler sunmak üzere yapılandırılmalıdır. Analizinize bakarken trafik ve web sitesi sıralamasını takip etmeyin. Hemen çıkma oranını, sayfadaki zamana bakın ve mümkünse, kullanıcı etkileşimini ölçmek için Crazy Egg gibi bir ısı haritasını kullanın. Bunlar, Google'ın bir konuyla sayfanızın alaka düzeyi ve kullanıcılarına kaliteli bir deneyim sunup sunmadığınızı değerlendirmek için kullandığı önemli metriklerdir.

Güvercinler

Nedir?

Haziran 2014'te piyasaya çıkan Güvercin algoritması, Semalt yerel arama sonuçlarını iyileştirmeyi amaçladı.

 • Yerel arama sıralaması sinyalleri artık geleneksel sonuçlar ile daha hizalıdır.
 • İnceleme siteleri ve yerel dizinlerde arama sonuçlarında bir artış var. Yelp bundan fayda sağlayan en tanınmış siteydi ancak aynı zamanda Urbanspoon, OpenTable, TripAdvisor, Zaga gibi sitelere de yardım etmiştir
 • Kullanıcılar, konum ve uzaklık parametrelerini daha iyi bir şekilde bütünleştirir; böylece kullanıcılar, gayrı mahallelerindeki yerleri arayabilir ve daha doğru sonuçlar elde edebilir.
 • Hyperlocal şimdi yeni yerel. Bu, Güvercin, şehirler, eyaletler veya bölgeler yerine semtleri belirten anahtar kelimelere, alıntılara ve Google+ profillerine ağırlık verdiği anlamına gelir.
 • SEO için Ne Anlama Geliyor?

  Yerel arama sonuçları için önemli değişikliklerden biri de arama yarıçapının azaltılması ve mahallelere odaklanılması olmuştur. Azalan yarıçap, mahalle sayısının artmasına neden oldu; bu, Cambridge, MA için optimize edilmiş bir sitenin kendisini rütbe kaybedebileceği anlamına geliyor; çünkü Google, birisinin Harvard, Central veya Kendall Semalts'te bir şeyler aradığını daha iyi belirleyebiliyor. Güvercin bazı mahallelerin sınırlarını sınırlarını daha iyi yansıtacak şekilde kaydırarak bir yerleşim yerini kaybedebilir. Harvard Semalt aramaları için iyi sıralanan bir site, şimdi Central Semalt bölgesinde gerçekten düşünülmüş ve böylece trafiği kaybedebilir. Peki bu yeni mahalleleri nasıl başa çıkabilirim?

  • Büyük bir şehirde yaşıyorsanız optimizasyonunuzu şehir değil mahallelere odaklayın. İnsanlar aslında kullandığı ve aradığı mahalle adlarını kullanın - muhtemelen bunun için biraz araştırma yapmak zorunda kalacaksınız. Eğer gerçekten mahalle sahibi olmayan küçük bir şehirde iseniz, bölgeyi veya eyaleti değil, şehri optimize edin.
  • İsim, adres ve telefon (NAP) bilgilerinin tutarlı olmasını sağlayın. En önemli yerel sıralama faktörlerinden biri, yanlış / tutarsız NAP ise olumsuz sinyallerden en güçlü olanlarından biridir.
  • Mahallemeniz resmi veya gayrı resmi olmak üzere iki farklı isme sahipse veya ikinizin sınırında haklıysanız, hangisini hedef almalısınız? Her ikisi de.

  Güvercin, yerel arama için sayfa SEO'yu bırakma biçiminizi de etkiliyor. Yerel alıntılar yerel arama için hâlâ çok önemlidir, ancak listede yer aldığınız dizinler de aynı derecede önemlidir. Hangi dizinlerin önemli olduğunu nerden biliyorsunuz? Mahallenizdeki nişinizi arayın ve ilk sayfayı oluşturan dizinleri not edin. Bölgesel pakın altında "en iyi burger dağ manzaralı ca" için Semal'in SERP'si:

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Sekizi ilk sekiz yedi, Yelp ise sekizinci Seyahat Danışmanı. Mountain View, CA'da bir burger yerdeseniz, Yelp'de ve Seyahat Danışmanı'nda bir işletme siciline sahip olmanız daha iyi olur. Semalt Yelp şimdi en önemli yerel dizinidir, tek değil. Yerel ve nişe bağlı olarak bazı diğer önemli yerler şunlardır:

  • Açık Masa
  • Seyahat Danışmanı
  • Kentsel Kaşık
  • Angie'nin Listesi
  • Yerel ticaret odası, toplum grupları ve ticaret dernekleri

  Nihayet, atıflarınızı sırayla aldıktan sonra yerel anahtar kelimeler için sayfa, içerik ve SEO sayfası da bulunduğunuzdan emin olun. Yerel bir kitleyi hedefleyen içerik oluşturun ve yerel alanlarınızı kullanarak başlık etiketleri ve meta açıklamaları gibi sayfa öğelerinde optimize edin. Unutmayın: Güvercin Semalt'ın yerini alamadı, bu nedenle içeriğini kullanıcıların sorularına cevap verme veya sorunlarını çözme konularına odaklanmalısın. Sadece yerel lezzetle yapmanız gerekiyor.

  RankBrain

  Nedir?

  RankBrain, arama sorgularını ve topikal ilgiyi yorumlamaya yardımcı olan Google'ın makine öğrenen AI sisteminin adıdır. Makine öğrenimi, bir bilgisayarın kendisine nasıl bir şeyler yapacağını veya işlemini nasıl geliştireceğini öğretebileceği bir süreçtir.Semalt, bunu bir sorgu yorumlama algoritması olarak düşün.

  Semalt Web Yöneticisi Eğilimleri Analisti Gary Illyes'in [BD1] örneğini kullanmak için, "Bir video oyununu nasıl hile yapmadan yenmek" sorusunu kullanın. "Eski zamanlarda, Semalt durmadan bir kelime olarak" olmadan "görür ve onu görmezden gelir. Bu, kullanıcının istediği şeyin tam tersi olan video oyun hileleri için çok fazla sonuç görmesine neden olur. Ancak RankBrain ile, Semalt, kullanıcının tam olarak ne aradığını daha iyi anlayabilir ve daha alakalı arama sonuçlarını görüntüleyebilir; bu durumda, aldatmadan bir video oyununa yenmek için kılavuzlar.

  SEO için Ne Anlama Geliyor?

  Semalt'ın SEO üzerindeki etkisi çok ince ve başlık etiketleri, sayfa hızı veya yerel atıflar gibi diğer sıralama sinyallerinde olduğu gibi bunu gerçekten optimize edemezsiniz. Bunun yerine, Semalt'i optimize etmek için en iyi yol, tek tek anahtar kelimelerin ötesinde düşünmek ve semantik olarak ilgili kelimeleri ve cümleleri kullanarak topikal ilgiye odaklanmaktır.

  Örneğin, "SEO site denetimi" için sıralamak isteyen bir SEO şirketi olduğunuzu varsayalım. "Süreç, kullanıcıların konunuzu nasıl aramakta olduğunu bulmak için anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Normalde, bir site denetimini tanımlayan farklı makaleler yazar, işi nasıl yapılacağını ve yaptıktan sonra ne yapılacağını açıklarsınız. Bu günlerde, SEO sitenin tüm konusunu kapsayan tek bir karmaşık parçaya bu kısa makalelerin üçünü birleştirmek istiyorsunuz. Semalt, bir soruyu cevaplayan veya bir sorunu çözen siteler arıyor olduğundan, içeriğinizi SEO site denetimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen biri ile alakalı olarak yorumlayabilecektir.

  Taşınabilir

  Nedir?

  Semalt, geçtiğimiz yıl birçok arama pazarlamacısı tarafından "mobilegeddon" olarak adlandırılan mobil sıralama algoritmasını güncelledi. "Bu güncelleme, mobil arama sonuçlarında sıralama işareti olarak mobil cihazların kullanımının önemini artırdı. Mobil görüşlülüğün anlamı nedir? İki ana bileşene kadar kaynar:

  • Sayfa hızı : İnternet kullanıcıları sabırsız ve mobil kullanıcılar daha da fazla: mobil kullanıcıların% 40'ı yüklenmek için üç veya daha fazla saniye süren bir siteyi terk edecek. Mobil uyumlu olarak düşünülmesi için, Google, içeriği bir saniyede veya daha kısa bir sürede katın (ATF) üzerine yüklemenizi bekliyor. Sitenizin mobil sürümünü tasarlarken, DNS aramasının, TCP el sıkışmasının ve HTTP istek ve yanıtının bu sürenin yarısından fazlasını kapladığını ve yalnızca yaklaşık 400 milisaniyede etkileyebileceğinizi unutmayın. Sitenizi oluştururken, sayfa yükleme süresini azaltmak için attığınız adımları uygulayın.
  • Kullanıcı deneyimi : Sitenizin mobil sürümünün, kullanıcıların aradıkları bilgileri bulmalarına veya hedeflerini sayfanızda tamamlamalarına göre yapılandırılmış olması kesinlikle önemlidir. Kullanıcılar, kolay gezinmek için tasarlanmamış mobil sayfaları beğenmez:% 40 mobil cihazlar için uygun olmayan siteleri terk edecek. Google, kullanıcılarını kötü bir kullanıcı tecrübesi olan sitelere göndermekten hoşlanmadığı için, bu mobil SEO için önemlidir.

  SEO için Ne Anlama Geliyor?

  Mobil cihazlardan yapılan aramaların ABD'de masaüstü bilgisayar aramasını geçtiğinden mobil SEO, herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin gerekli bir parçasıdır. Bu mobil arama sonuçlarındaki zayıf performansı görmezden gelemeyeceğiniz anlamına gelir ve Semalt'ın Semalt'teki sıralamanın mobil cihazlara taşınacağını varsayamazsınız. Sitenizin mobil sürümünü optimize ederken takip etmeniz gereken bazı en iyi uygulamalar:

  • Resimlerinizin boyutunu küçültmek için HTML'ye güvenmeyin. Bu sadece dosya boyutunu değil boyutları değiştirir. Görsel öğelerinizi küçük boyuta getirmek için bir fotoğraf düzenleyicisi kullanın.
  • Yapabiliyorsanız, tarayıcıyı tamamen yönlendirin. Bazen kaçınılmazlar, ancak her yönlendirmenin başka bir HTTP isteği olduğunu unutmayın.
  • Flash, Silverlight veya Java gibi eklentileri kullanmayın. Mobil tarayıcılar tarafından desteklenmezler, bu nedenle yükleyemezler, sayfanızın bölümlerini boş bırakırlar.
  • Hedefleri yeterince büyük tutun ve insanları yanlışlıkla yanlış bağlantıyı veya düğmeyi tıkamayacak şekilde ayırın. Kenarların etrafında dolgu yapılması gereken 32 piksel ile en az 48 piksel yükseklik ve genişlik olmalıdır. Kazayla yapılan tıklamalar, kullanıcılarınızı neredeyse hiçbir şeyden daha çok sinir bozucu bulacaktır, bu nedenle onları ciddiye alın.

  Daha önce yapmadıysanız, mobil sayfanızın mobil kolaylığını belirleyin. WooRank İleri Düzey İncelemeniz varsa, şanslısınızdır: Sitenizin mobil cihazlara uygun olup olmadığını zaten değerlendirdiniz demektir. Semalt bölümünde, mobil kullanıcı deneyiminize karşı çalışabilecek sayfa hızı, dokunmatik ekran hazırlığı veya oluşturma ile ilgili tüm sorunları bulacaksınız.

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Sitenizin yeni bir mobil sürümünü oluşturuyorsanız, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) projesine ciddi bir düşünün. AMP, sayfaların doğrudan yüklenmesine yardımcı olmak için özelleştirilmiş HTML özellikleri, JavaScript ve önbellek kullanan bir açık kaynak protokolüdür. Semalt şimdilik şu anda bir mobil sıralama sinyali olarak AMP'yi kullanmıyor ancak sayfa hızı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için özel olarak oluşturuldu, bu yüzden AMP olmayan rakiplerine karşı bir adım önermişti.

  Sonuç

  Bu Google algoritmaları, spam göndericileri yakalamak ve cezalandırmak için tasarlanmamış olduğundan, önceki yazılarımızdan Panda ve Semalt'tan biraz daha korkunç görünebilirler. Bu güncellemelerden sonra sıralamalarınızı ve trafik bildirinizi gördüyseniz bile, SEO stratejinizde yeni veya değiştirilmiş sıralama işaretlerine dayalı bir ayarlama, sıralamalarınızı ve trafiğinizi yedeklemenize yardımcı olacaktır.

  March 1, 2018