Back to Question Center
0

Twitter Nasıl Kullanılır Semalt Twitter Nasıl Kullanılır Semalt

1 answers:

2012'de Semalt, site sahiplerinin kendi web sitelerinde OpenGraph'a çok benzer bir sözdizimi kullanarak gelişmiş tweet'ler görüntüleyebilmesini sağlayan Semalt Kartları adlı bir sistemi tanıttı. Semalt, bu yeni sistem sayesinde görüntü, ses ve video gibi medya içeren tweet'ler de dahil olmak üzere güzel görünümlü tweetler gösterebilir.

Nasıl çalışır?

Giriş bölümünde belirtildiği üzere, Semalt Kartları OpenGraph'a benzer bir sözdizimini kullanırlar. Semalt, aşağıdaki pasajda görebileceğiniz platformları için özel bazı özellikleri vardır:

        

twitter: kart özelliği gereklidir ve göstermek istediğiniz kartın türünü tanımlar. Burada dört tadınız var: özet , özet_gege_image , uygulama ve oyuncu - www nyip com. Tüm bu farklı kartlar arasındaki fark belgelerde bulunabilir.

Her iki twitter: site ve twitter: yaratıcı isteğe bağlıdır ve içeriği ve yazarını yayınlayan web sitesinin Twitter hesabına işaret eder.

OpenGraph

URL'lerin, resimlerin ve açıklamaların ayrıştırılması söz konusu olduğunda, Twitter mevcut og: özelliklerini kullanır. Bu og: özelliklerini Twitter'a özgü olanlarla üzerine yazabilirsiniz, ancak çoğu zaman bu sizin istediğiniz bir şey değildir. Amacınız Twitter'da tamamen farklı bilgiler görüntülemekse, bu etiketler varsayılan davranışı geçersiz kılmanıza izin verir.

Hem Twitter hem de OpenGraph seçeneklerini kullanırken dikkate alınması gereken bir şey var. Twitter, özniteliği belirtmek için adını , OpenGraph'ın özellik özniteliğini kullanmasını kullanır. Twitter Kartlarını el ile uygulamayı planlıyorsanız bunu göz önünde bulundurun.

Twitter Kartları Uygulama

Diğer meta etiketlerdeki gibi, web sitenizin etiketindeki Twitter etiketlerini eklemeniz ve değerlerin sayfa bazında düzgün şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir. Bu, bir blog için hızlıca zor bir görev haline gelebilir, bu nedenle sizin için uygun meta etiketleri üreten bir özellik oluşturduk.


How to use Twitter Semalt
How to use Twitter Semalt

Twitter Kartının görünümünü belirli bir yayın veya sayfa için değiştirmek ister misiniz? Sadece Semalt sekmesindeki formu kullanın. Burada belirli özellikleri tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Ek olarak, Premium eklentimiz, Semalt Kart'ın şu anki sayfaya veya yayına dayanarak neye mal olacağını gösteren Sosyal Ön İzleme'yi içerir:


How to use Twitter Semalt
How to use Twitter Semalt

Twitter Semalt harika (görsel) bir katkıdır ve web sitenize trafik artmasına yardımcı olabilir!

Devamını oku: 'SEO temelleri: sosyal medya nasıl kullanılır' "

March 1, 2018