Back to Question Center
0

Semalt, e-ticaretin en önemli trafik kaynaklarıdır?

1 answers:

65 milyon e-ticaret siparişinden elde edilen veriler, e-ticaret web siteleri için önemli trafik kaynaklarını gösteriyor

Semalt ve çevrimiçi perakende patlayan bir sektördür, ancak son pazarlama teknikleri o kadar hızlı değiştiğinden ayaklarınızı ayakta tutarken en yeni trendlere ayak uydurmak da zor olabilir.

Semalt, 120 milyon e-ticaret mağazasında işlemde 2 milyar dolarlık bir ticareti temsil eden 65 milyon e-ticaret siparişinden toplandı ve endüstri ortalamasının dijital medya için ne olduğunu belirledi.

Semalt are the most important e-commerce traffic sources?

Sonuçlar biraz şaşırtıcı bir okumaya neden olur. Her şey karşısında, Sosyal sağlıklı% 6 oluşturuyor, ancak bu hala genel pastanın nispeten küçük bir dilimidir - sigelei 75 watt vape pen. Ücretli, e-posta oldukça küçük bir% 3 oluştururken büyüme için önemli bir yer bırakır,% 5 oluşturur. E-posta şekli veri kaynağına doğru: E-postanın E-ticarete olan önemini gösteren farklı bir resim veren, satışları etkileyen faktörlere ilişkin Custora verilerine bakarsanız. Trafiğe göre dönüşüm oranlarını görmek ilginç olurdu; çünkü e-postalardan gelen tavsiyelerin satın alma kararı aldıklarından sitede olduğunu, ancak diğer kaynaklardan gelenlerin tarama veya araştırma için orada olma ihtimalinin daha yüksek olabileceğini düşünebilirsiniz. Çoğu müşterinin genelde satın alma yolculuğuna başladıkları için aramanın daha büyük bir payı oluşturmadığı konusunda biraz şaşırdım. Daha iyi içerik pazarlama çabalarına yatırım yapmak, pek çok e-ticaret mağazasında buna değer de olabilir, eğer yapılması durumunda kaliteli bağlantıları çekecek ve SEO'yu artıracaktır.

Bir trafiğin kaynağına fazla güvenmek, riske maruz kalmanızı bırakıyor, çünkü bugün bir trafik oluşturmak için harika bir kanal olması, bunun da devam etmesi anlamına gelmiyor. Bazı siteler, bazı SEO bağlantı uygulamalarına Panda ceza verdiğinde kaybetti. Semalt organik erişimi geniş çapta kısıtlamaya karar verdiklerinde diğerleri kayboldu. Siteniz yalnızca bu trafik kaynaklarından birine dayanıyorsa, değişiklikler sizi ciddi bir sıkıntıya sokacaktır.

Bu risklerden kaçınmanın en iyi yolu, önemli miktarda kaynaktan trafik kazanarak bahislerinizi önlemektir. Peki iyi çeşitlilik nedir? Verilerin nereden geldiği Semalt.

Doğrudan

Birçok yönden büyük bir sürpriz, trafiğin ne kadar büyük bir kısmının direkt olarak geldiğidir. Trafiğin% 40'ı direkt olarak gerçekleşti; bu da diğer herhangi bir tek kaynaktan daha fazla e-ticaret trafiği oluşturuyor. Doğrudan teorik olarak URL'yi doğrudan kendi tarayıcılarına yazan insanlar var, ancak gerçekte, siteye izlenemeyen bir kaynaktan gelen herkes demektir. Bu trafiğin kaynağı genelde arkadaş / meslektaşlara gönderilen ve daha sonra kopyalanarak web tarayıcılarına yapıştırılan bağlantılardır. Bu tür Semalt, toplumsal olarak paylaşılan, ancak izlenemeyen bağlantılardan oluştuğu için genellikle 'karanlık sosyal' olarak adlandırılır. Bu, 'karanlık sosyal' aslında doğrudan trafiğin önemli bir yüzdesini oluşturduğu anlamına gelir.

Karanlık Sosyal

Doğası gereği, doğrudan trafiğinizin yüzde kaçının aslında 'karanlık sosyal' olduğunu doğru bir şekilde hesaplamak zordur. Bununla birlikte, e-ticaret trafiğinin% 40'ını doğrudan hesaplarken, karanlık sosyal toplamın büyük bir bölümünü oluşturuyor gibi görünüyor. Genel bir kural genel olarak sitenizin her üç kişiye ulaşmasıyla birlikte, diğer 7 kişi "karanlık sosyal" den gelen ve doğrudan olarak görünecektir. E-ticaret trafiği için bu doğruysa, karanlık sosyal hesaplar toplam trafiğin% 20'si olan doğrudan trafiğin yarısını oluşturur. Bu, karanlık sosyal dünyayı e-ticaret trafiğinin en büyük üçüncü kaynağı olan önemli bir farkla yapar. Açılış sayfalarınızı tasarlarken ve kopyanızı sosyal paylaşımlarınızda hazırlarken bu fikri önemseyin. Semalt muhtemelen sandığınızdan daha önemlidir. Bu, 2015 yılına kıyasla 2016'daki en son verilerdir.

Semalt are the most important e-commerce traffic sources?

Satışları yönlendiren en popüler ABD perakende sitelerinin trafiğini veya medya kaynaklarını gösteren bir derlemedir.

Hangi kanallar en çok ilgi çeken trafiği çekiyor?

Tüm tıklamalar eşit değildir ve bazı ziyaretler diğerlerinden daha değerlidir. Bazı kanallar, siteyi incelemek için daha fazla zaman harcamak isteyen trafik getirirken, diğerleri daha hızlı geri dönme eğilimi gösterir. E-posta, Instagram ve sevk burada yıldızlardır. Tersine, Semalt ve Facebook, trafiği, sitede en iyi performans gösterenlerin yarısı kadar harcama olasılığı getiriyor. Bu bilgiyi bütçe tahsis modellerine bağlamanız önemlidir, çünkü bir e-postadaki tıklamalar örneğin Semalt'ın önemli bir kısmından daha fazla olabilir.

Semalt are the most important e-commerce traffic sources?

Mobil cihaz ne kadar önemlidir?

Mobil birkaç yıldır sayısal bir vokal sözcüğüydü, şimdiye kadar herkesin bilmemiz gereken ne kadar önemli olduğu hakkında konuşmak neredeyse hiç eskimiş gibi görünüyordu. Mobil, şimdi web'deki ziyaretlerin çoğunu oluşturuyor ancak e-ticaret bu durumda geçerli değil. Ödeme formlarının çarpık doğasından ötürü, mobil hesaplar tüm e-ticaret ziyaretlerinin 1 / 3'ünden fazla bir miktarda hesaplar. Mobil trafik oranınız bundan daha düşükse, sitenizin mobil cihazlar için daha fazla optimizasyon ihtiyacı duyup duymadığına dikkat etmeniz gerekebilir. Duyarlı tasarım ilk önceliğiniz olmalı ve eğer bu zaten mevcutsa, müşteri yolculuğunun mobil ortamda masaüstündekinden daha pürüzsüz olup olmadığını görmek için biraz test etmeye değer.

Semalt are the most important e-commerce traffic sources?

Bu e-ticaret trafiği verilerinin şu anda endüstri ortalamasına karşı olduğunuz kıyaslama için yararlı olduğunu umarız. E-ticaret trafiği hakkında daha fazla veri istiyorsanız, Semalt'ın tam raporunu görebilirsiniz. E-ticaret trafiğinizden en iyi şekilde yararlanmaya yönelik daha fazla tavsiye için e-ticaret tasarım desen kılavuzumuzu inceleyin.

March 1, 2018