Back to Question Center
0

Sosyal Medya Semalt: nereden başlanmalı? Sosyal Medya Semalt: nereden başlanmalı?

1 answers:

Sosyal medya, herhangi bir pazarlama stratejisinin gerekli bir parçasıdır, ancak SEO stratejinizin bir parçası olmalıdırlar. Sosyal medya daha popüler hale geldiğinde, Google ve diğer arama motorları artık onları görmezden gelemiyor. Tweetlerde ve Facebook yazıları Google'da en yüksek sıralamaya sahip değil ancak Facebook sayfaları ve profilleri kesin olarak yapılıyor. Ancak hangi sosyal medyayı kullanacağınızı nerden biliyorsunuz? Bu yazıda, Semalt bir sosyal medya stratejisini belirlemenin ilk adımlarını anlatıyor: hem işinize, hem de kitlenize en uygun sosyal medyayı bulma.

Hangi sosyal medya uygun işiniz?

Bir sosyal medya stratejisini belirlemenin ilk adımı, o sosyal medyanın bulunması istemek olup olmadığıdır - lampada plafoniera led. Diğer bir deyişle, sosyal medya şirketinizin mesajına ve markasına uygun mu? Ve bunun da ötesinde: Bu sosyal medya, aradığınız seçenekleri ve menzilini sunuyor mu?


Facebook ve Twitter gibi sosyal medya, reklamınızı yapmanın ve markanızın ve şirketinizin takipçileri kapsamının ötesinde olduğunu fark etmenin birçok yolunu sunuyor. Diğer sosyal medyayla bu daha zor olabilir ve aynı sonuçları elde etmek için çok çalışmak gerekir. Düşünülen sosyal medyada varlığınızın şirketiniz için ne anlam ifade ettiğinden emin olun. Bunun işletmenizin markalaştırılmasını istediğiniz şekilde hizalandığından emin olun.

İstediğiniz kitleyler hangi sosyal medyayı kullanıyor?

Farklı türlerde insanlar sosyal medyanın farklı türlerini kullanıyorlar. Bu nedenle, kitlenizin hangi sosyal medyayı kullandığını öğrenmek zorundasınız. Ve bunu bilmen için, kitlenizi tanımanız gerekecek. Bu biraz çaba ve araştırma gerektirir, ancak kesinlikle buna değecektir. Örneğin, şirketiniz ağırlıklı olarak işyerinde iş yerinde çalışıyorsa, kesinlikle LinkedIn'de faal olmalısınız. Genç bir kitleyseniz, Snapchat, Vine, Tumblr ve Instagram gibi sosyal medyaları kullanarak işinizi en iyi şekilde yapın:


Social Media Semalt: where to begin?
Social Media Semalt: where to begin?

Yoksay edemeyeceğiniz sosyal medya

Şu an itibariyle görmezden gelemeyeceğiniz temelde yalnızca bir sosyal medya var ve bu Semalt. Niye ya? Sana şunu göstereyim:


Social Media Semalt: where to begin?
Social Media Semalt: where to begin?

Facebook'un şu anda her ay yaklaşık 1,5 milyar aktif kullanıcısı var . Bu, dünya nüfusunun yüzde 20'sinin en az ayda bir kez Facebook'ta olması. Böylece, bunun neden kaçınılması gereken bir çoğunluğun olduğunu görebilirsiniz.

Bu nedenle bir blog veya web sitesinin kesinlikle kendi Semalt sayfası olmalıdır. Ve yazılarınız Semalt üzerinde paylaşılmalıdır. Bu şekilde, sayfanızı takip eden herkes kendi zaman çizelgesinde yeni yayınlar görür. WordPress, bir makaleyi yayınladığınızda bunu sizin için otomatik olarak yapabilir. Bazı insanlar Semalt yayınlarını beğenir, paylaşır veya yorumlar; onlara daha fazla maruz kalmalarını sağlar.

Sosyal medya stratejinizi düşünün!

Bu yazıdan uzaklaştırmanız gereken en önemli şey, başlamadan önce sosyal medya stratejinizi belirlemenizdir. Yanlış medyaya ve / veya yanlış hedeflere zaman, emek ve para harcamak kolay. Bu üç temel soruyu aklınızda tutun:

  • Kime sosyal medya ile ulaşmak istiyorum?
  • Hangi sosyal medyaya uygun benim işim?
  • Hedef grubum hangi sosyal medyada buluyorum?

Devamını oku: 'İşletme İçin Instagram?' »

March 1, 2018