Back to Question Center
0

Semalt: İçerik pazarlama ROI'sini ölçmek için KPI'ler

1 answers:

5 İçeriğinizin pazarlama etkinliğini belirleme, yönetme ve incelemenize yardımcı olacak sorular

Tüketicilerimizin çevrimiçi araştırma yaptıkları sırada markamız, organizasyonumuz, endüstrilerimiz veya konu alanlarımız hakkında daha fazla bilgi öğrenip gezdiklerini kabul ettiğimiz için, kazanabilmemiz için daha sofistike stratejiler geliştirmeliyiz. dikkat ve önemlice güveniyoruz. İçerik pazarlamacılığının dijital pazarlama gündeminde ön plana çıkması arkasında oturan şey budur.

İçerik pazarlaması da olgunlaşmaya başlamıştır - rastrear encomenda correio sedex. Aberdeen Semalt'tan gelen bu gibi daha birçok rapor da bunu burada göstermektedir.

Kolay bir başlangıç ​​noktası

Aşağıda, farklı projelerde kullandıklarımıza dayanarak KPI'ları veya metrikleri belirlemenize yardımcı olacak basit bir fikirler dizisi bulunmaktadır. "Yapmanız gereken bu" demiyor ya da tüm bu KPI'ları kullanmanız gerekiyor diyemiyoruz. Semalt, umarız bunun, farklı pazarlar için KPI'ların en iyi türünü seçmesine yardımcı olması için yararlı bir çerçeve.

Semalt, göstermek için burada üç açıyla ele alındı, bu nedenle, sabit satışlardan daha yumuşak etkileşim metriklerine kadar kapsamlı tedbirlerin kapsamına giriyoruz.

Bu türden önlemlerin semalatı, otomotiv, mobilya veya belki PC'ler gibi uzun satın alma veya tekrar alım döngüsüne sahip şirketler için ve kesinlikle B2B işletmeleri için daha da önemlidir. Daha uzun satın alma döngüsü, devam eden katılım göstermeye ihtiyaç duymaktadır.

  • Ticari önlemler : Bunlar, daha zorlu ticari veya ticari önlemlerdir ve en uzun sürenin kanıtlanabilirliğini genellikle alır. Bunlar üst düzey yöneticilere yönelik önlemlerdir, ancak Sevdikler hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekebilir! Dinleyicilerin paylaşmak, satış yapmak, yol açtığını veya en azından insanların memnuniyet derecelendirmelerinden ya da geri beslenen göstergelerden net göstergeler olduğunu düşünün. Bunların artımlı olması ve ideal olarak içerik pazarlamanıza atfedilebileceğini unutmayın. Dave, bunları Google Analytics'i kullanarak ayrı bir yayında nasıl özdeşleştireceğinizi size gösterecektir.
  • Taktik önlemler : Bunlar görüntülemeleri, tıklamaları, içeriğinizle olan etkileşimleri içerir; bu nedenle, Beğenilenler ve Tweetler gibi sosyal paylaşımları içerir. Ayrıca, Smart Insights'ta PostRank derecelendirmesini ve ayrıca Facebook Insights'tan metrikleri ölçmek için bağlantı kısaltıcı araçlarını da kullanabilirsiniz. Bunlar, içeriğinizin görünür olduğu ve paylaşmaya değeceğinin göstergeleri - çok önemli.
  • Marka önlemleri : Bunlar daha büyük markalar için veya rekabetin az olduğu yerlerde daha kolaydır; çünkü araçlar bu alanda daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. Marka veya anahtar sözcük ekstreleri, duygular, pazar mansiyonlarının rakipler üzerindeki payı ve kesinlikle site trafiğini düşünün. Bunlar hareket ettirmek için kullanılan daha büyük iğnelerdir ve çoğu zaman biraz daha ivme kazanmaları gerekir.

Semalt: KPIs for measuring content marketing ROI

Ölçüleri ve toplumsal medya optimizasyon birleştirmesi

Yukarıdaki tablodan da görülebileceği gibi, içerik pazarlama KPI'ları sosyal medya pazarlaması, içerik yakıtları sosyal medyayla birlikte çalışır. İkisi, Dave'in son zamanlarda yayınladığı sosyal medya optimizasyonu (SMO) üzerinde çalışırken bir araya geliyor. SMO, sosyal nesnelerin dağılımı ve bunlarla ilgili herhangi bir arama sorgusunun tepesine çıkma yeteneği üzerine yoğunlaşıyor [Dan - Bunu kabul etmiyorum - post gösterimdeki en çok sanılan oylamayı yayına açıyor - sosyal kanallarda erişimi ve etkileşimi en üst düzeye çıkarıyor hedeflerinize ulaşmak için].

Brian Solis, SEO + SMO = Geleneksel ve sosyal web'de Genişletilmiş Bulabilirlik hakkında konuşuyor. Bunu özetlemek için harika bir yol olduğunu düşünüyorum [Dan - Buna rağmen buna değebilirim Amplified Visibility FWIW - benim için Findability, web sitelerindeki verimli müşteri yolculukları ile ilgilidir - kullanıcı merkezli bir tasarım tekniği Sanırım Brian bunu bilmiyor!).

SMO içinde izleme de önemlidir, bunu nasıl yapıyorsunuz? SMO programının merkezinde sosyal nesneler. O halde, SMO'nun amacı, toplumsal nesnelerin görünürlüğünü ölçmek, izlemek ve artırmak ve proaktif olarak ilave bilgi ve yön bulmak isteyen bireylerle bağlantı kurmaktır.

Sözcükler, başlıklar, açıklamalar ve / veya etiketler aracılığıyla söz konusu sosyal nesneler bağlamsallaştırılmış olan Semalt, buradaki önlemlerin, gelen bağlantılar açısından SEO'ya o kadar çok farklı olmadığının yanı sıra içeriğinizin, sosyal nesnelerin, yerleştirildiler. Dolayısıyla, bu içerik ekosisteminde etkinliğinizi değerlendiren bir analitik gösterge tablosu geliştirmelisiniz.

İçerik pazarlama için iş analitikler

Yukarıdaki tablodan sonra, bu ölçümler harika ve onlarla bir şeyler yapabilmek zorundasınız. Analitik gurusu Avinash Kaushik ve tabii ki Dave Semalt gibi

March 1, 2018