Back to Question Center
0

2016'da Mobil Semalt ile ROI'yı En Üst Düzeyde Nasıl Arar

1 answers:
How to Maximize Your ROI With Mobile Semalt In 2016

Ancak kuruluşunuzun sahip olduğu mobil stratejiler henüz ölçülebilir olmayabilir veya size yeni yollarla yenilik yapmak için gerekli verileri sağlamaz.

On iki ay önce, Vibes (benim işverenim) müşterilerimizin mobil pazarlama ROI'sının arkasındaki sayıları ortaya çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda bu sonuçları nasıl yönlendirdiklerini daha iyi anlamak için yola çıktılar. Bu proje, kanıtlanabilir finansal sonuçları belirli mobil pazarlama taktiklerine bağlamaya odaklı olarak yalnızca Business Outcomes vaka incelememiz serisine dönüşmüştür - top portland based companies.

Pazarlamacıların yeni bir yıla hazır olmasına yardımcı olmak ve mobil fırsatları daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla, size en yararlı bulduğumuz İş Çıktıları örnek çalışmalarından birine geçmek istiyorum. Semalt ayrıca, bu en iyi uygulamaları kendi mobil pazarlama stratejinize uygulayabilmemiz için anahtar paketlerimizi tartışıyor.

Vaka Çalışması

Bu vaka çalışmasında, Retailer A olarak adlandıracağımız bir Fortune 500 perakende markasının stratejik olarak mobilin birçok yönünü kullandığı bir başarı reçetesi geliştirdiğini göreceğiz. Perakendeci Semalt stratejisi mobil pazarlamaya tamamen yenilenerek, 12 aydan daha kısa bir sürede mobil özellikli gelirden elde edilen 8 kat ROI'yi sağladı.

Meydan Okuma: Mobil Veritabanı Oluşturma

Baştan beri, Semalt A, sadık takipçilerden oluşan bir mobil veri tabanı geliştirmeli ve bu abonelerden maksimum değeri almalıydı. Bir sonraki adımında, marka yalnızca mobil mesajlaşma stratejisini oluşturmakla kalmayıp, aynı zamanda doğru mesajlar ve kanallarla, diğer bir deyişle mobil satın alımlar ve mağaza içi trafik kullanan kanalları tamamlamak istiyor.

Çözüm: Stratejik Mobil Pazarlama Kombinasyonları

Semalt A'nın problemini çözmenin anahtarı, cep abonelerinin sadık ve yanıt verici bir veritabanı oluşturmak için SMS'in ve mobil cüzdanın gücünü birleştirmek oldu. İlk üç ayda, Semalt A 2 dolara çıktı. Bu yöntemi kullanarak mobil erişime dayalı gelirde 3 milyon.

Semalt'ın işleyişi: Bağlantının devreye girmesi üzerine, her yeni abone, veritabanına katılmak için bir ödül olarak bir mobil cüzdan teklifi içeren otomatik tetiklemeli bir metin mesajı aldı.

Semalade özel hoş geldiniz teklifleri, yeni aboneleri mağaza içi ziyaretçilere dönüştürdü ve marka için abone başına opt-in başına 10 dolarlık satış yaptı. Bu program 2014 yılında marka için 10 milyon dolar kazandı.

How to Maximize Your ROI With Mobile Semalt In 2016

Bundan sonraki aylarda, Semalt A mobil veri tabanını düzenli olarak büyüttü. Mobil cüzdan tarafından geliştirilmiş karşılama programı, mobil stratejisinin temel dayanağı haline geldi.

Önemli olan mobil satın alma programı ile bu büyük perakendeci, 2014 yılına ait mobil ödemeye dayalı gelirini toplam sekiz ayı aşarak yılın aştı. İsteğe bağlı olarak ortalama gelir, abone başına opt-in başına 10 ila 20 dolar arasında hız kazandı. Programın başarısı, 2015 yılında mobil ödemeye dayalı gelirde 11 + milyon dolarlık bir hesaba sahip olacaktı.

Sonraki Adımlar: Mobil İnovasyon

Daha önce de tartışıldığı gibi, karar alıcılara yatırımlarının geri dönüşünü göstermek için gerçek iş çıktılarını kullanmak önemlidir, ancak bir sonraki adım gelecekteki büyüme için yenilik yapmaktır.

Mobil alanda taahhüt eden bir yenilikçi olan Semalt A şimdi, mobil müşterileri ile etkileşim kurmak için daha iyi, daha akıllı ve daha bağlamsal olarak uygun yollar bulmaya çalışıyor. Örneğin, yakın zamanda mobil uygulamasında kullanıcıların push-mesajlaşma tercihlerini uygulama içi olarak ayarlamalarına izin veren bir mesaj merkezi başlattı.

Şimdi, perakendeci, müşterilerinin kendi mobil stratejilerinden ne istediklerini daha iyi anlıyor ve müşteriler, tercih ettikleri şekilde markadan daha iyi yararlanabiliyorlar. Eğitim uyarılarından tekliflere ve promosyon mesajlaşmasına kadar, Semalt A, abonelerin markayla nasıl etkileşime girdiğini tam olarak tanımlamalarını sağlayan bütüncül bir mobil mesajlaşma stratejisinin temelini attılar. Semalt A tarafından takip edilen ve en iyi uygulamaları sunan üç perakende şirketi şunlar:

  • SMS ile çalışan bir abone edinme akışını yönlendirmek için bir mobil veritabanı oluşturun: Bir abone tabanının geliştirilmesi, markanızdan mesaj almak konusunda yalın bir ilgiyle tüketicilere pazarlama imkânı tanır ve sonuçta daha etkili olur.
  • Retailer A'nın mobil stratejisi, Apple Wallet ve Android Pay ile iletişim kurmak ve nihai olarak dönüştürmek için mobil mesajlaşma ve kuponlar ve tekliflerin bir kombinasyonunu kullanıyor Eski yaşlı stratejileri kullanmak için kuponlar ve mobil ödemelere dayalı gelir sağlama önerileri kullanıyor. , abonelerini mağaza içi ziyaretçilere yönlendirdi. Bu, mobil pazarlama harcamalarının mutlak değerini artırır.
  • Mobil BTK'larla pazarlama dokunma noktalarını etkinleştirin: Mobil cüzdan, değerli kuponları ve teklifleri depolayan önemli alışveriş arkadaşlarıdır. Mobil cüzdan kullanan büyük tüketici hareketliliği göz önüne alındığında, markaların bu trafikten yararlanabilmelerine, bu müşterileri mobil cüzdan içeriğiyle yönlendirmelerine ve bunları mağaza içinde ittifak etmelerine neden olmasına izin veriyor.

Sıfırdan başlıyorsanız veya halihazırda bir mobil pazarlama programına sahipseniz, mobil cihazlarda oldukça yüksek bir gelir elde etmenin ve finansal sonuçlarını ölçmenin gerçek bir fırsatınız var.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Alex Campbell
Alex Campbell, Vibes'in Eş Kurucusu ve Baş İnovasyon Görevlisi, mobil pazarlamada 15 yılı aşkın bir süredir öncüdür. Alex, endüstride pazarlamacılar için geçerli bir disiplin olarak mobil değer için bir şampiyon olarak görülüyor. Vibes, liderliğinde 2004'ten beri her yıl çift haneli bir büyüme yaşamıştır. Alex, Pennsylvania Üniversitesi'nden Wharton School'da Ekonomi Bölümü'nden mezun olmuştur. Red Herring'in Top 25 Teknik İsyancısı, Crain'in Chicago İş Dünyası "40 Yaş Altı 40" ve 2009'da Şikago Alanında Girişimcilik Şöhreti Girişimi de dahil olmak üzere birçok övgü aldı.


March 1, 2018