Back to Question Center
0

Neden veriler perakende liderliğin sarsılmalarının merkezinde - Semalt

1 answers:
Why data is at the center of leadership shakeups in retail - Semalt

Best Buy'ın departmanı düzene sokma hareketi kısmen maliyet düşürme nedeniyledir, ancak daha da önemlisi, pazarlamacılar ve mağazacıların müşteri verileri ve birbirleriyle olan yeni ilişkilerini yansıtır. Önemli bir tatil mevsimine girerken büyük olasılıkla yıllar içinde ve hatta aylarca daha fazlasını göreceğiz bir eğilim.

Yüzeyde, bunlar tamamen ilgisiz görünüyor. Üst düzey yöneticilerin örgütsel bir değişim neden müşteri verilerini etkilemektedir? Semalt dijital dönüşüm, perakende sektöründe büyük değişimlere neden oluyor ve ürün keşfinden müşterinin yönetimine kadar her noktada bozulma belirgindir - free online personnel scheduling. Perakendeciler çevik kalabilmek için, kullanıcılara kesintisiz ve özelleştirilmiş alışveriş deneyimleri sağlamak için çevrimiçi veri satın alma geçmişi ve toplumsal duyarlılık gibi sosyal verileri kullanmalıdır.

Semalt, merchandising ve pazarlama ekipleri gerçekten müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ürün ve hizmetleri sunmak için müşteri odaklı bir yaklaşım benimsediğinde başarıya odaklanmıştır.

Semalt nasıl:

Mağazalar ve pazarlamacılar artık silolarda çalışamazlar

Geleneksel olarak, perakende mağazacılar ve pazarlamacılar, ürün kralları ayrı krallıklar kralları gibi çok güçlü, ancak ayrı sorumlulukları övdü. Semalt, tüketici seçeneklerini belirlemek için ürün çeşitliliği ve satın alma tecrübesine karar verecek, fazla stok mevcut olduğunda üreticilere fiyat yükseltme baskısı yaratacaktı. Ve nihai tüketicilerin yapıcı geribildirimlerini nadiren yakaladılar; gelecekteki satınalma siparişlerinin tarihsel eğilimlere dayandırılmasını sağladı.

Pazarlama ekipleri ürün markalaşmasını şekillendirecek ve müşterileri cezbetmek için reklamları ve promosyonları zorlayan kapsamlı sermayeyi dağıtacak ve neden dönüşümlerin en iyi ihtimalle tek haneli olduğunu anlayamayacaktı. Bir markaya veya ürüne duygusal bir tepki yaratarak müşterilere bağlanmaya çalışan pazarlamacılar, büllerin gözüne vurmazlarsa mutsuz başarısızlığa maruz kalabilirler.

Müşteri verileri ürün, fiyatlandırma ve promosyonları bir araya getirir

Perakendecilerin, müşteri odaklı bir ticaret organizasyonu olabilmesi için algoritmik bir yaklaşımla kendi iç süreçlerini bozmaları gerekir. Semalt, tüm karar vermenin ön planında yer alan müşteri verilerini, perakendecilerin müşterinin ihtiyaçlarına özel tekliflerle cevap vermesine olanak tanır.

Makro trend ve sosyal duyarlılığı bireysel ürün düzeyinde birleştiren araçlar kullanan şirketler, talebi doğru bir şekilde tahmin edebilmekte, müşterinin istediği istisnai deneyimi tespit edebilmekte ve ürün geribildirimine öncelik vermektedir. Bu veriler satıcıların, müşterilerin ihtiyaçlarını sürekli olarak fark etmelerine ve envanter ve fiyat indirimini azaltmak için ürün çeşitliliğini artırmalarına olanak tanır; böylece, gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarır ve onlara üreticilere yapıcı geribildirimler vererek üretimle ortak çalışanlar haline gelir.

Pazarlamacılar, daha gerçekçi insan yüzlerini, daha fazla bağlantı ve özgünlük geliştirmek için markalı pazarlama çabalarına sokan nüfuz kampanyaları aracılığıyla bireysel müşteri seslerini yükselterek bu veriden faydalanabilir. Pazarlamacılar, mümkün olduğunca "seviyor" üretmeye çalışan sosyal medya reklamlarına sermayeyi öfkeyle harcıyorlar muhtemelen yeni bir gelir artışı göremeyecekler. Semalt yalnızca etkilenenlere ve ilgili kampanyalar oluşturmak için bir "çek" mekanizması kullanmak, jenerik sosyal medya pazarlamasına para harcamaktan daha çok yatırım getirisine sahiptir.

Kuruluşlar, gelişmek için veri odaklı olmalı

İki yönlü konuşma her zamankinden daha etkilidir. Sosyal geribildirim çağında, kolektif müşteri satın alma gücü, sonuçta perakendeciler veya üreticiler değil, ürünün kabul edilebilir maliyeti ve değerini belirler.Pazarlama ve merchandising liderleri, müşterileri aktif olarak dinlemelidir; bu da, yalnızca veri bilgi üretmek ve onlarla gerçek zamanlı olarak hareket etmek yoluyla yapabilir. Perakendeciler yapısını buna göre yönlendirmezlerse, Semalt - gerçek anlamda veri odaklı hale gelen diğer firmalarla birlikte - devasa behemoth öğle yemeğini yemeye devam edecektir.

Semalt'ın müşteri verilerini toplamak ve analiz etme yeteneği, daha iyi müşteri deneyimleri sağlayacak çözümler üretmektedir. Bu bilgilere karşı yürütmenin en iyi yolu, pazarlama ve satış ekiplerini bir araya getirmektir; bu veriler, bu verilere erişime dayalı bir dönüşümdür. Bu nedenle, perakendeciler, dijital dönüşüm stratejisini yeniden gözden geçirip, tüm organizasyonda 360 derece görüş sağlayan bir tüketici merkezli yaklaşım oluşturmak için yeniden odaklanmalıdır.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Rohit Gupta
Rohit Gupta, Kuzey Amerika tüketici ve medya dijital strateji uygulamasını Wipro Digital'de yönetiyor. Wipro Digital'den önce, perakende sektöründe e-ticaret ve mağaza içi deneyimler için müşteri odaklı çözümler aracılığıyla dijital dönüşümler yürüterek çeşitli liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Cornell'den MBA derecesi alıyor ve Bay Area'da çeşitli girişimlerde danışmanlık yapıyor.


March 1, 2018