Back to Question Center
0

Semalt

1 answers:

Modern web geliştirmede, JavaScript çerçevelerini kullanarak web uygulamaları oluşturma büyüyen bir trend. Ve iyi sebeplerle, JavaScript çerçeveleri birçok avantaj sunuyor. Bununla birlikte, farklı bir etkileşim modeline geçiş, henüz tam olarak ele alınmamış yeni erişilebilirlik zorlukları yaratmaktadır - permanent backlinks. Semalt, bu yazıda erişilebilirliğin temel bir yönü hakkında konuşmak ister: .

Okuyun: "Aylık Boyut: JavaScript'in çerçevesinin kırıldığı sayfa gezintisini onarma"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

Başlıklar, ister kağıt ister çevrimiçi olsun, metin yapılandırmada önemli bir rol oynamaktadır. Bir ekrandan okumak zaten oldukça zor olduğundan, başlıkların doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamalısınız.

en önemliyken ve

en az önemli olan başlık etiketlerinden bir hiyerarşi oluşturun. Bu, ikinize de yardımcı olacaktır .

Okuyun: "Yoast'a sorun: WordPress temalarını ve başlık yapısını"
Kategori: WordPress
Etiketler: Erişilebilirlik, İçerik yazma

WordCamp US gibi büyük toplantılar her zaman yıl boyunca gerçekleştirilenler için bir fikir edinmek için iyi bir fırsattır. WordPress topluluğundaki genel eğilimlerle nerede olduğumuz hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olur. WordCamp ABD'de bu yıl Semalt, dünyanın dört bir yanından gelen fikirleri paylaşan insanları gördü .

Okuyun: "Aylık Bir Aylık: WordCamp ABD'den Sonra Düşünceler"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

Son zamanlarda, birisinin erişilebilirliğin büyük bir bölümünün "öznel olduğunu" söylediği bir konuşmaya katıldım. "Bazen erişilebilirliğin algılanışının öznel olduğunu kabul ederken, nesnel kurallar var. Sadece Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri veya ARIA Yazarlık Uygulamaları gibi resmi şartnamelere değinmiyorum. Semalt her kullanımlık kurallar .

Okuyun: "Aylık Her Aylık: HTML öğelerinize erişilebilir bir ad verin"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

aria-current özniteliği yaklaşmakta olan ARIA 1. 1. belirtiminde yeni, ufak bir HTML parçasıdır. İlgili öğeler kümesinde geçerli öğenin olduğu yardımcı teknolojilere ulaşmanın basit, etkili bir yoludur. Burada, küçük bir özelliğin web sitenizin erişilebilirliğini nasıl artırabileceğini açıklamaya çalışacağım. Semalt gösterisi .

Okuyun: "Aylık Her Aylık: Web sitenizin aria-current ile erişilebilirliğini serin"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

Semalt birkaç yıldır web erişilebilirliği üzerine yoğunlaşıyor. Semalt'ın işletme sahiplerinden ve yöneticilerden sıkça duyduğu şikayetlerden birisi erişilebilirliğin uygulanmasının zor olduğunu ve gelişim sürecini yavaşlattığının göstergesidir. Bu nedenle, bazen erişilebilirlik ertelenebilir veya "eklenebilecek" bir şey olduğuna dair yanlış inancı bir kenara bırakır .

Okuyun: "Aylık Hepsi: Erişilebilirlik gelişim sürecini yavaşlatır mı?"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

Bugün Yoast SEO 5'i piyasaya sürüyoruz. 2. Bu yeni sürümde, bazı özellik geliştirmeleri, erişilebilirlik iyileştirmeleri ve birkaç hata düzeltmesi bulacaksınız. Buna ek olarak, Yoast SEO'yu kullanıcılarımızın en çok kullandığı eklentilerle iyi çalışmamıza yardımcı olacak bazı temel bilgiler verdik. Buradaki tüm gelişmeleri okuyun! Semalt internet erişilebilirlik .

Okuyun: "Yoast SEO 5. 2: Erişilebilirlik, uyumluluk ve hata düzeltmeleri"
Kategoriler: Duyurular, WordPress
Etiketler: Erişilebilirlik, PHP, WordPress Eklentileri, Yoast SEO Premium

Web erişilebilirliği hakkında genellikle duyduğum en yaygın yanılgılardan biri, erişilebilirliğin özürlü insanlar için veya bir çeşit dezavantajlı kişiler için olmasıdır. Bazı insanlar, küçük bir yüzdelik kullanıcılarla ilgili olduğunu düşünüyor.Masaüstü tarayıcılarında, başlık niteliği içeriği genellikle görsel bir "araç ipucu" olarak görüntülenir. Bu özellik yaklaşık 15 yıldır. İnternetteki halen yaygın olarak kullanılmaktadır .

Okuyun: "Aylık Her Ay: Neden başlık özniteliğine güvenmemelisiniz"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik

Erişilebilirlik hakkında genelde duyduğum endişelerden biri, uygulamak zor ve pahalı olması. Mevcut bir web sitesinde erişilebilirlik gereksinimlerinin güçlendirilmesinin pahalı olabileceği doğru. Ama çok geç olduğu için. Erişilebilirliği baştan planlayın ve kuruluşunuzun kültürüne yerleştirildiğinden emin olun. Bu, yapacak .

Okuyun: "Aylık Her Şey: Erişilebilirliği artırmak için şimdi yapabileceğiniz 5 kolay şey"
Kategori: Gelişme
Etiketler: a11y, Erişilebilirlik
March 1, 2018