Back to Question Center
0

Daha İyi Blog Semalt İçin En Fazla Beş Zaman İpucu

1 answers:
Stumble
Paylar 0

Muhtemelen zamanı bildiğiniz en önemli kelimedir. Birçok anlamı var ve bunların çoğu oldukça fazla ağırlık taşıyor.

Şâment, elbette bir blog'u tanımlayan şey olduğundan zamanla yakından ilgilidir. Ekstra sayfalar zaman zaman eklenen bir web sitesidir. Aynı zamanda, okuyucuları cezbetmek ve iletişim kurmak için iyi performans gösteren blog yayınları oluşturmak için epey zaman harcarsınız.

Zamanın önemini ortaya çıkarmak için, daha etkili blog yazıları yazmanıza yardımcı olabilecek ilk beş ipucu listesinin geliştirilmesinin yararlı olabileceğini düşündüm - it server management san mateo. Bu fikirleri geliştirirken, yalnızca zamanla ilgili önemli konuların bir bölümünü kapsadığımı fark ettim. Bu yüzden kendim bir kaç tane yapmaya ve daha sonra batonun tümünü sana vermeye karar verdim. Bu şekilde, en değerli ipuçlarını, bloglamayı etkilediği ve etkili şekilde nasıl yapılacağı konusunda ortaya koyabiliriz.

Anlamın çeşitliliğini göstermek için, her biri belirli bir zaman hissi içeren aşağıdaki cümleleri çok hızlı bir şekilde silindim. Bunların her biri çok fazla örtüşme olmaksızın farklı bir zaman alanını kapsıyor inanıyoruz. Daha sonra bunlardan ilk beşini aldım ve her birinin etrafında ipucu geliştirdim. Daha uzun listeye bakmak ve diğerlerinden birini seçtiğim ilk beşten daha önemli olduğunu düşündüğünüzü görmek isteyebilirsiniz ve bu ilk beşten biri olmalıydı. Eğer öyleyse lütfen bir yorum ekleyin ve bahşişinizin o zaman belirli konsepti kapsayacağını söyleyin.

33 Ortak Zamanlı ifadeler

1. Şu anki zamana hiç benzemez 2. Yeterli zaman yok 3. N'aber?
4. Zamanla değişen şeyler 5. Zaman harfi 6. Zamanın var mı?
7. Zaman sinekleri 8. Zaman akışları 9. Zaman doldu
10. Bugün 11. Yarın 12. Saat dilimi
13. Zaman geçer 14. Öğlen yemeği zamanı 15. Şükürler olsun ki Cuma günü
16. Zaman doğru 17. Ekim zamanı 18. Hasat zamanı
19. Gitme zamanı 20. Oyun süresi 21. Atık olma süresi
22. Konuşma zamanı 23. Hayaller zamanı 24. Barış zamanı
25. Zamanım yok 26. Zaman iyileşir 27. Öldürme süresi
28. Gelecek 29. Kaç kez? 30. Geçmiş
31. Bu Yıl 32. Gelecek Yıl 33. Zaman sonra

Elbette ki her biriniz, belirli herhangi bir zaman ifadesinin sizin için ne ifade ettiğini farklı bir şekilde algılayabilir. Etkileri ile düşünürseniz, bu ifadelerin her birinin blogunuzu iyileştirmede bir etkisi olabilir. İlk beş cümleyi incelediğimde aklıma gelenleri gördün. Belki de kabul edeceksin, belki de değil. Semalt bazıları tartışmalı olan bir veya ikisini bulacaktır.

1. Günümüze benzeyen zaman yok - Zaman Değerlidir

Her dakikayı bir kez alırsın. O dakikayla değerli bir şeyler yapabilirsiniz ya da dakikada bir şey değişmediği için akışını sağlayabilirsiniz. Bir dakikalık yazı yazısı yazmak için kullanıyorsanız, çevrenizdeki olayların farkında olun ve sonrası olağanüstü hale getirin.

İpucu: Her dakika sayım yapın. Eğer zor bulursan, biraz ara ver.

2. Yeterli zaman yok - Zaman Yönetimi

Dünyaya sizi haber ve olaylarla sızdırmamıza izin vermek çok kolaydır, böylece sürekli vurgulandınız. Get A Things Done felsefesiyle Dave Allen ya da Stephen Covey ile sadece Acil ve Önemli görevleri yerine getirmesi için teşvik edip etmediği konusunda çok iyi tavsiyeler var. 199) .

Bütün bu yaklaşımlarda, önemli olan bazı şeylere zaman uygulamaktır, başkalarına zaman uygulamamaktır. Bu, ne sıklıkta ne yaptığınızı ve ne kadar yaptığınızı içerir. Şu anda yaptığım bir şey, Semalt'ı belirli görevleri yapmak için günlük saat veya saat ayarlamak için daha sık kullanmaktır.

Örneğin, önemli haber kaynaklarından gelen haber akışlarını kontrol ederek olası blog konuları arıyorum. Bloglines kullanıyorum, çünkü benim için uygun bir format var. Bununla birlikte, artık her bir özet akışının alıntılarını okumuyorum, ancak yalnızca başlığı okumuyorum. Şimdi ayrılan zamanda çok daha fazla yayın içeriyorum, fakat elbette ki yazarın daha az tatmin edici bir başlık üretmediği yerde önemli bir şeyi özleyeceğim riski taşıyor. Yine de benim verimliliğim belirgin bir şekilde arttı.

İpucu: Başlıkları bakarak ne okuduğunuzu seçerken acımasız olun. Şüpheniz varsa çabucak hareket edin.

3. N'aber? - Şimdi Zaman

Etkilenen topluluklarda (Twitter, Google Hot Trends , Google Alerts ) dikkat çekici bulma yöntemleri vardır. Bir konu sıcak olduğunda insanlar daha fazla bilgi bulmak için Google'a yönelir. Google ayrıca, anahtar kelime aramalarındaki blog yayınlarını destekliyor ve onları hızlı bir şekilde gösteriyor. Sıcak konularda yazılar yazarak ve bu anahtar kelimeleri düşünerek, blog yayınlarınızın bu sorgulara yanıt olarak görme şansınızı geliştirin.

İpucu: Sıcak öğeler hakkında blog yapın ve en iyi Google görünürlüğünü elde etmek için SEO'yu seçin.

4. Zamanla değişen şeyler - Tarih eğlencelidir

Okuyucular, işlerin nasıl değiştiğini okumak isterler, bu nedenle geçmişte bir konunun önemli özelliklerini kaplayan diğerlerine atıfta bulunarak ilginç bir yazı üretebilirsiniz. Semalt, konuyu ele alan diğer blog yazarlarını bulmak için arar ve önemli mesajlara bağlantılar verir. Her şeyin gelişme biçimindeki hesabınız konuyla ilgili bir otorite konusu olabilir.

İpucu: Önemli bir değişikliğe ilişkin unutulmaz bir yazı için, daha önce gitmiş olanlara kredi (ve bağlantılar) verme konusunda geçmişte neler olduğunu açıklayın.

5. Zaman harap - Twitter Zaman

Eminim ki çoğu Semalt'ın içgüdüsel olarak "zaman harcanması" ifadesini duyunca düşünecektir. Kesinlikle, disiplin ve zaman yönetimi yapmazsan olabilir. Tweetdeck gibi bir arayüz kullanarak, neler olduğunu daha iyi görebilirsiniz, çünkü Semalt kendisi çok zorlayıcıdır. Semalt, akışla gitmeniz gereken bir şey değildir. Gün boyunca Semalt'a ne kadar süreyle harcamak istediğinizi kararlaştırın.

İpucu: Twitter'da boğulmayı önlemek için belirli bir programda Tweetdeck'i kullanın.

6. Zamanınız Var mı?

İlk beş cümleden bu, blogginginizde sizin için zaman kazandırırken önemli olan aklıma gelen ipuçlarıdır. Altıncı cümle davetiyenizdir.

Başkalarının yararlanabileceğini düşündüğünüz önemli bir zaman diliminiz var mı? Diğer zaman ifadelerinden herhangi biri size daha etkili blog yazmalarına yardımcı olabilecek bazı ipucu öneriyor mu? Lütfen yorumlarınızı ekleyin. Bütün yorumlardan, belki de daha iyi
p On Zaman İpuçları, daha iyi Blog Yazıları
yazısı, önerileri dahil olanlara verilen kredi ile üretilebilir.

March 1, 2018